مجرم یک میلیارد تومانی دستگیری شد

رییس پلیس فتا پایتخت، از شناسایی و کشف پرونده با موضوع نشر اکاذیب علیه یک شرکت بازرگانی در کشور خبر داد.
تصویر مجرم یک میلیارد تومانی دستگیری شد

به گزارش سایت خبری پرسون، سرهنگ داوود معظمی گودرزی اظهار داشت در پی مراجعه نماینده یکی از شرکت‌های مطرح و شناخته شده در حوزه واردات و صادرات به پلیس فتا پایتخت مبنی بر تهدید به نشر اکاذیب علیه فعالیت این شرکت در شبکه اجتماعی اینستاگرام توسط فرد یا افرادی ناشناس، اقدامات اولیه برای کشف پرونده آغاز شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه مجرم یک میلیارد تومان درخواست کرده بوده تا اقدامات مجرمانه خود را متوقف کند ادامه داد: پس از ارائه مستندات توسط شاکی و بررسی‌های علمی و فنی توسط کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ متهم که خانم جوانی بود در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از مناطق غربی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان نمود: متهم پس از حضور در پلیس فتا پایتخت و مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، چاره‌ای جز اعتراف پیش روی خود ندید و هدف خود را از این موضوع کسب مال اعلام کرد و از عمل مجرمانه‌ی خود پشیمان بود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ توصیه کرد: رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است و کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

سرهنگ معظمی گودرزی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با ما در میان بگذارند.

منبع: مشرق

599314