10 سکه مربوط به دوره اشکانیان و 3 تندیس در ورامین کشف شد

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری ورامین از ثبت ۹ پرونده حفاری غیرمجاز در سطح شهرستان ورامین خبر داد و گفت: ۱۰ سکه مربوط به دوره اشکانیان و ۳ تندیس گلی نیز کشف شده که در نهایت این پرونده‌ها به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.
تصویر 10 سکه مربوط به دوره اشکانیان و 3 تندیس در ورامین کشف شد

به گزارش سایت خبری پرسون، محمدرضا تاجیک در جمع خبرنگاران و در طرح نهضت اطلاع‌رسانی فرمانداری ویژه ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 5 اقامتگاه در سطح شهر ورامین فعال هستند و در آینده نیز 4 اقامتگاه و 4 مجموعه گردشگری کشاورزی به ظرفیت های شهرستان اضافه خواهد شد.

وی افزود: 5 آژانس مسافرتی، موزه مردم شناسی و یک هتل در ورامین مجوز فعالیت دارند و از کسانی که موزه خصوصی خانگی دارند می‌خواهیم برای مجوز مجموعه خصوصی به اداره میراث فرهنگی شهرستان مراجعه کنند تا از تسهیلات آن بهره مند شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین این شهرستان را شهر ملی شیشه و آبگینه معرفی کرد و گفت: 54 کارگاه و کارخانه شیشه و آبگینه با اشتغال 3 هزار نفر مستقیم و 2 هزار نفر غیرمستقیم در ورامین فعالیت دارند که محصولات آنها به 17 کشور آمریکایی، اروپایی و آسیایی صادر می شود.

تاجیک با اشاره به اینکه ورامین به شهر ملی شیشه و آبگینه معرفی شده و دبیرخانه شیشه و آبگینه در ورامین راه‌اندازی شده گفت: دوره‌های فصلی صنایع‌دستی به‌ صورت رایگان در رشته هایی اعم از چرم، خراطی و کاشی‌های تزیینی و سنتی انجام شده و 700 مجوز برای هنرمندان صادر شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ورامین در پایان خاطرنشان کرد: 9 پرونده حفاری غیرمجاز در سطح شهرستان ورامین ثبت شده و 10 سکه مربوط به دوره اشکانیان و 3 تندیس گلی نیز کشف شده که در نهایت این پرونده‌ها به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.

منبع: تسنیم

599151