سرتیپ غضنفر آذرفر درگذشت

فرمانده سابق لشکر ۶۴ ارومیه و از پیشکسوتان دفاع مقدس صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
تصویر سرتیپ غضنفر آذرفر درگذشت

به گزارش سایت خبری پرسون، صبح امروز امیر سرتیپ آذرفر فرمانده اسبق لشکر 64 و از پیشکسوتان دفاع مقدس دارفانی را وداع گفت و به یاران شهیدش پیوست.

​ غضنفر آذرفر در سال 1318 در شهرستان الگودرز به دنیا آمد و در سال 1336 وارد ارتش شد و در دوره‌های آموزش تکمیلی ارتش، دوره مقدماتی، دوره هوابرد و رنجر و همچنین دوره جنگ‌های ویژه در شمار دانشجویان عالی قرار داشت.

وی که برای طی دوره‌های تکاوری به انگلستان اعزام شده بود با صدام همکلاس بود و پس از طی دوره‌های آموزشی با نمرات بالا موفق شده بود تا انگشتر تکاوری را از دست ملکه انگلستان دریافت کند.

در سال‌های نزدیک به پیروزی انقلاب اسلامی، آذرفر با درجه سرگردی به عنوان فرمانده ایرانی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به جنوب لبنان اعزام شد و در راه بازگشت از آنجا که همزمان با حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بود به دستور سرلشکر شهید ولی الله فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی فرماندهی پادگان و تیپ مریوان را بر عهده گرفت.

پس از عملیات فتح المبین، آذرفر مسئولیت‌های بسیار مهمی مانند فرماندهی تیپ 30 گرگان مستعد در خوزستان و لشکر 28 کردستان را بر عهده گرفت و نقش بسیار مهمی در عملیات پیروزمند والفجر 4 ایفا کرد و سپس در تابستان 65 به فرمانده لشکر 64 ارومیه منصوب شد.

وی در سال 1359 بر اثر اصابت ترکش خمپاره ضد انقلاب در پادگان مریوان از ناحیه دو پا مجروح شد.به دنبال پیروزی لشکر 64 ارومیه در عملیات کربلای 7 در اسفندماه 1365؛ امام خمینی (ره) طی تماس بی‌سیمی به وی تبریک گفت.

امیر سرتیپ آذرفر در دوران فعالیت خود در ارتش جمهوری اسلامی مناصبی همچون فرماندهی لشکر 64 ارومیه، فرماندهی لشکر 28 کردستان، فرماندهی لشکر 84 لرستان، فرماندهی قرارگاه غرب را بر عهده داشت.

منبع: تسنیم

599118