فال روزانه دوشنبه ۱۳ آذر 1402/فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه دوشنبه ۱۳ آذر 1402/فال حافظ امروز

به گزارش سایت خبری پرسون، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی متولدین ۱۳ آذر:

فال روز تولد: شما شخصی جذاب، جاه طلب، با استعداد، خیرخواه، محترم و منظم هستید. شما فردی مستقل هستید و توانایی فوق العاده ای که تصمیم گیری دارد باعث می شود مورد تحسین دیگران باشید. امسال اگر با یک کشور یا شرکت خارجی وارد رابطه شوید، معاملات بسیار سودآوری خواهید داشت و اعتبارتان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. منابع درآمد جدیدی که امسال پیدا می کنید علاوه بر بهتر شدن وضعیت مالی شما به رشد اعتماد به نفستان نیز کمک خواهند کرد و این اعتماد به نفس نیز موفقیت های دیگری را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر قصد ایجاد تغییر در زمینه ی کار و حرفه تان را دارید نیمه های امسال بهترین فرصت برای این کار خواهد بود. مسئولیت های خانوادگی شما امسال افزایش خواهند یافت و اعضای خانواده تان انتظارات بیشتری از شما خواهند داشت. روابط عاطفی که در فصل زمستان شروع شوند به احتمال زیاد پایدار خواهند بود و شاید حتی پیش از پایان این سال جدید از زندگیتان به ازدواج ختم شوند.

♈ فال روزانه متولدین فروردین

امروز مسئولیت های کاری و حرفه ایتان مهم تر از هر چیز دیگری به نظر می رسند. در واقع این امکان وجود دارد که از شما خواسته شود وظایفی را به انجام برسانید که فراتر از روند معمول کارهایتان هستند. طبیعتا شما می خواهید عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارید و شاید دیگر تعهدات و مسئولیت های خود را به طور موقت کنار بگذارید تا در محل کارتان بهترین نتیجه ی ممکن را به دست بیاورید. با این حال باید این واقعیت را هم در نظر داشته باشید که نادیده گرفتن مسئولیت هایی که نسبت به خانه و خانواده تان دارید کار اشتباهی است. شما بد کسی را نمی خواهید و دست و دل باز هستید ،به همین دلیل خیلی ها مایلند با شما دوست شوند ،این روزها اگه مانعی سر راهتان سبز شد بجای دل سرد شدن تغییر مسیر بدهید، شرایط برای تحقق یکی از آرزوهایتان مهیا میشود، اما مراقب وقوع یک حادثه باشید، در این زمینه از هرگونه تعلل برکنار بمانید، بهتر است در پاسخ به دعوت به یک مهمانی جواب رد بدهید.

متولد : نوزاد طبیعت

سمبل : قوچ

شعار : من هستم

ستاره حاکم : مارس (مریخ)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : الماس ، یاقوت

رنگ محبوب : قرمز ، صورتی روشن

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : رز سرخ

روز مبارک : سه شنبه

♉ فال روزانه دقیق متولدین اردیبهشت

امروز به نظر می رسد که همه چیز به تلاش، انرژی و وقت مضاعف نیاز دارد و همین باعث شده است که مثبت اندیشی خود را از دست داده و غرق در انرژی منفی بشوید. هر وقت که با کسی حرف می زنید انگار او اصلا صدای شما را نمی شنود و مجبور هستید برای شنیده شدن حرف هایتان چند بار آنها را تکرار کنید. این چیزها باعث می شوند فکر کنید زمین و زمان دست به دست هم داده اند تا جلوی شما را بگیرند و در راهتان سنگ اندازی کنند، اما شاید این تنها نشانه ای است که می خواهد به شما بگوید در مسیر اشتباهی قرار دارید و باید تغییر جهت بدهید. در انجام کاری که به نیروی بدنی احتیاج دادر بسیار قوی عمل می کنید. شادی زائدالوصلی بخاطر شرکت در کار خیر مدتها با شما خواهد بود. تازه متولدی به جمع خانوادگیتان اضافه می شود که قدمش پر از خیر و برکت است. پیامی از طرف دوستی دریافت می کنید که بسیار تحت تاثیرتان قرار می دهد. این پیام را به فال نیک بگیرید.

متولد : طفل شیرخوار طبیعت

سمبل : گاو نر

شعار : همه چیز مال من است

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : ثابت

فلز وجود : مس

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی ، صورتی ، بنفش

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز صورتی

روز مبارک : جمعه

♊ فال روزانه متولدین خرداد

امروز ممکن است یک نفر که به شما خیلی نزدیک است و از لحاظ کاری نیز با هم ارتباط تنگاتنگی دارید با حرف هایی که به شما می زند ضربه ی بزرگی به اعتماد به نفستان وارد کند، اما این حرف های تندی که به شما گفته می شوند می توانند در واقع کمکی از عالم غیب باشند! به جای این که غرق در تردید بشوید سعی کنید به این انتقادهای منفی، چه با آنها موافق باشید و چه مخالف، با رفتاری مثبت پاسخ بدهید. این طور فکر کنید که یک نفر به طور ناخواسته سعی دارد به شما کمک کند بهتر شوید. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید، اما آینده در دستان خودتان است. دوستی که از شما دلخور شده پشت سر شما بدگویی خواهد کرد بهتر است هرچه زودتر از وی دلجویی و مشگل را برطرف کنید فشار کاری تان زیاد میشود و این مقدمه ای برای حرکت در مسیر دلخواهتان است فعالیت های فرهنگی شما را میتواند بیشتر به اطرافیانتان بشناساند یکی از دوستان تقاضایی دارد که توقعه ای دوستانه است که ناشی از کینه و خصومت نیست خبری از سفر کرده خود دریافت می کنید.

متولد : کودک طبیعت

سمبل : دوقلوها

شعار : من فکر میکنم

ستاره حاکم : مرکوری (عطارد)

عنصر وجود : هوا

شخصیت : راوی

فلز وجود : جیوه

سنگ خوش یمن : زمرد کبود

رنگ محبوب : زرد ، سبز ، آبی

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : کاملیا

روز مبارک : چهارشنبه

♋ فال روزانه متولدین تیر

همان افرادی که در این چند وقت اخیر شما را تشویق کرده و در مسیری که دنبال می کنید مورد حمایت خود قرار داده اند، امروز انگار به یکباره تغییر عقیده داده اند و به شما توصیه می کنند که در برنامه هایتان تجدید نظر کنید. در ابتدا این تغییر جهت ناگهانی آنها شما را چنان ناراحت خواهد کرد که ممکن است حتی یک دعوای درست و حسابی به راه بیندازید. اما درگیر شدن با آنها هیچ چیزی را حل نخواهد کرد و حتی باعث خواهد شد که وضع بدتر هم بشود. بهترین کاری که از دست شما برمی آید این است که یک بار دیگر به اهداف و برنامه های خود فکر کنید. به سخن چینی در اطراف تان میدان ندهید و به حرفایش توجه نکنید، از عشق یکطرفه بپرهیزید و خودتان را پیش کسی که دلش با شما نیست و علاقه ای به شما ندارد کوچک نکنید. بیش از حد به ظاهر خود حساس نباشید به باطن و شخصیت درونی خود بیشتر اهمیت بدهید. از ورزش غافل نشوید، سلامتی تان را به خطر خواهید انداخت. ملاقات مهمی خواهید داشت.

متولد : تازه بالغ طبیعت

سمبل : خرچنگ

شعار : من احساس میکنم

ستاره حاکم : ماه

عنصر وجود : آب

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : نقره

سنگ خوش یمن : مروارید

رنگ محبوب : سایه ای از رنگهای خاکستری و آبی و سبز

عدد خوش یمن : ۲

گل محبوب : بنفشه ، لی لی

روز مبارک : دوشنبه

♌ فال روزانه متولدین مرداد

شما نمی دانید که چطور می توانید این همه کاری که در طول این هفته به عهده دارید را به انجام برسانید، اما هیچ وقتی برای غر زدن و شکایت کردن هم ندارید. بهترین کاری که در حال حاضر از دست شما بر می آید این است که تمام توانتان را روی کارهایی که به عهده دارید متمرکز کرده و این وضعیت دشوار را برای خود به یک فرصت تبدیل کنید. اگر بتوانید آرامش خود را حفظ کنید این انرژی منفی که امروز احساس می کنید نیز به مرور از بین خواهد رفت و از لحاظ روانی نیز احساس بهتری خواهید داشت. پرخاشگری به شخصیت شما ضربه میزند ارام باشید از مشورت گریزان نباشید و در مورد یک تصمیم ثبات داشته باشید و از این شاخه به ان شاخه نپرید یکی از اقوام یا دوستان سخت گرفتار ماجرایی شده که به کمک شما قادر به باز کردن گره و مشکلش خواهد شد در عشق شکست خورده اید بدبینی را کنار بگذارید بزودی یک ماجرای عاشقانه ی موفقیت امیز را تجربه خواهید کرد.

متولد : جوان طبیعت

سمبل : شیر

شعار : من اراده میکنم

ستاره حاکم : خورشید

عنصر وجود : آتش

شخصیت : ثابت

فلز وجود : طل

سنگ خوش یمن : یاقوت زرد

رنگ محبوب : رنگهای غروب خورشید

عدد خوش یمن : ۱

گل محبوب : آفتابگردان

روز مبارک : یکشنبه

♍ فال روزانه متولدین شهریور

امروز داشتن احتیاط در روابطتان با دیگران هوشمندانه ترین رویکرد ممکن برای شما خواهد بود. شما مجبور نیستید که تمام احساساتتان را از دیگران مخفی نگه دارید، اما لزومی هم ندارد که همه چیز را به زبان آورده و دست خود را به طور کامل رو کنید. در واقع بهتر است که قدم به قدم و مرحله به مرحله پیش بروید و دقت کنید که چه چیزی را در چه زمانی به زبان بیاورید. این کار به طرف مقابلتان هم فرصت خواهد داد که شما را بهتر درک کند و پیامتان را بدون سوء تفاهم های احتمالی دریافت کنید. به مراسمی دعوت میشوید که دوستی قدیمی را ملاقات کرده و لحظات شادی را در کنارش سپری میکنید مقدمات سفری هر چند کوتاه را فراهم کنید پس از مدتها تلاش و کار مدوام اینک وقت لذت بردن از داشته هایتان هست از اقوام و فامیل دوری نکنید قولی داده اید مطمئن باشید که به قولتان سروقت عمل خواهید نمود وگرنه نوش دارو پس از مرگ سهراب خواهد شد.

متولد : بالغ طبیعت

سمبل : فرشته

شعار : من تجزیه و تحلیل میکنم

ستاره حاکم : ولکان و مرکوری

عنصر وجود : خاک

شخصیت : راوی

فلز وجود : پلاتین

سنگ خوش یمن : عقیق سبز

رنگ محبوب : سایه ای از خاکستری ، سبز ، نقره ای

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : Forgetmenot

روز مبارک : چهارشنبه

♎ فال روزانه متولدین مهر

شما در حال حاضر نگران وضعیت حرفه ای خود هستید و سعی دارید اوضاع را از یک زاویه ی گسترده تر مورد بررسی قرار دهید. به نفعتان است که به همین روش ادامه دهید، چون محدود کردن زاویه دیدتان و متمرکز شدن روی یک جهت خاص باعث کند شدن روند پیشرفت شما خواهد شد و حتی موانعی را سر راهتان قرار خواهد داد. با این همه دقتی که شما به جزئیات دارید، اکر بدانید کی باید جلوی خودتان را بگیرید، بی شک به کمکتان خواهد آمد. استعداد خوبی در درس و تحصیل دارید اما متاسفانه دل به آن نمیدهید.ره صدساله را یک شبه نمی توان طی کرد، عشق همچنان بهترین پشتیبان شما خواهدبود. متعهد بودن در زندگی از صرفا متاهل بودن مهمتر است، شنیدن خبری از یک دوست متاثرتان خواهد کرد. روزگار همیشه بر مدار مراد کام نمی گردد، باید انتظار روزهای سخت را نیز داشته باشید صبر و تحمل خود را از دست ندهید.

متولد : با آرمان ازدواج

سمبل : ترازو

شعار : من تعادل برقرار میکنم

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : هو

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : مس درخشان

سنگ خوش یمن : الماس ، اوپال

رنگ محبوب : بژ ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز سفید

روز مبارک : جمعه

♏ فال روزانه متولدین آبان

شما امروز مجبور به مبارزه با انرژی منفی زیادی که از جانب یکی از اطرافیانتان دریافت می کنید خواهید بود. او سعی دارد شما را قانع کند که موضع فعلیتان اشتباه است و باید آن را تغییر دهید، اما شما ترجیح می دهید حتی اگر برایتان سخت باشد، بر اساس افکار و عقاید خودتان پیش بروید و اصلا خوشتان نمی آید که در برابر افرادی که حتی حاضر نیستند وقتی را صرف گوش کردن به حرف هایتان بکنند مجبور به دفاع از خودتان باشید. سعی کنید این معضل را پیش از آن که بزرگ شده و برایتان دردسرساز شود برطرف کنید. منتظریت که معجزهِ در زنده گی تان رخ بدهد تا از گرفتاری و مشکلات نجات پیدا کنید اگر تلاش و حرکت بی وقفه خود تان نباشد هیچ معجزه یی رخ نخواهد داد برای اینکه در رشته فعالیت خود موفقیت که شایسته آن هستید بدست بیاورید با فرد خبره مشورت کنید، اگر احتیاج به کمک مالی دارید خاطر جمع باشید که از فرد معتمدی تقاضای کمک کنید، به فکر پس انداز باشید و از خرید های غیر ضروری پرهیز کنید.

متولد : با آرمان …

سمبل : عقرب

شعار : من آرزو میکنم

ستاره حاکم : پلوتو

عنصر وجود : آب

شخصیت : ثابت

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : سیلیس

رنگ محبوب : قرمز تیره

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : ارکیده ، رازقی

روز مبارک : سه شنبه

♐ فال روزانه متولدین آذر

شما امروز آماده اید تا هر چقدر لازم باشد تلاش کنید و زحمت بکشید تا تعهداتی که دارید را به انجام برسانید. با این حال اگر دیگران شما و ارزش هایتان را زیر سؤال ببرند ممکن است دچار تردید و تعلل شوید. شما برای این که قدرت تصمیم گیری داشته باشید نیاز به این دارید که از لحاظ روانی آرامش کافی داشته باشید و این که مجبور باشید برای اثبات عقاید خود بجنگید می تواند تعادل همه چیز را به هم بریزد. تلاش برای توجیه انگیزه ها و باورهایتان کاری بی نتیجه خواهد بود و تنها باعث تضعیف عملکرد شما خواهد شد. اینک زمان سر و سامان دادن به کارها و برنامه ریزی برای امور آینده است. با احتیاط کامل در این زمینه اقدام کنید. از هرگونه درگیری و جنگ لفظی با دیکران بپرهیزید، عواقب خوشایندی ندارد. از گفتگوهایی که هیچ نفعی در آن نیست و موجب آزار خودتان یا دیگران می شود پرهیز کرده تا می توانید خوددار باشید و هیچ امری را وارونه و معکوس تفسیر نکنید.

متولد : با آرمان کسب اطلاعات

سمبل : اسب با سیمای انسان

شعار : من میبینم

ستاره حاکم : ژوپیتر (مشتری)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : راوی

فلز وجود : قلع

سنگ خوش یمن : فیروزه

رنگ محبوب : ارغوانی

عدد خوش یمن : ۳

گل محبوب : میخک

روز مبارک : پنج شنبه

♑ فال روزانه متولدین دی

امروز اطرافیانتان با دیدن حال شما نگرانتان خواهند شد و به این فکر فرو خواهند رفت که چرا مثل همیشه خوشحال نیستید. شما برای این وضعیت خود دلیل خوبی دارید و آن هم این است که دارید با جدیت تمام به انتخاب هایی که این اواخر در مسیر زندگی داشته اید فکر می کنید و در این اندیشه هستید که چرا اوضاع به آن خوبی که انتظار داشته اید پیش نمی رود. در واقع این وضعیت برای این پیش آمده است تا به شما زمانی داده شود تا اهداف و کارهایتان را بار دیگر از نظر گذرانده و ببینید چقدر با خواسته های قلبیتان مطابقت دارند. درس گرفتن از گذشته و عدم تکرار اشتباهات کاریست که باید این روزها تمرین کنید. به وعده های این و آن دل خوش نکنید و با داشه های امروزتان به فکر ساختن فردا باشید. شما استحقاق برخورداری از بهترین ها را دارید. اگر از کسی دل خوری دارید بهتر است احتیاط کنید و جلوی دیگران از او بد گویی نکنید به توانایی های بلقوه خود باور ندارید و تلاشی برای به فعل در آوردن آن نمی کنید.

متولد : با آرمان تجربه کردن

سمبل : بز

شعار : من به کار میگیرم

ستاره حاکم : ساترن (زحل)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : سرب

سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ

رنگ محبوب : سیاه ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۸

گل محبوب : ماگنولی

روز مبارک : شنبه

♒ فال روزانه متولدین بهمن

امروز شما در ظاهر آنقدر مشغول و درگیر کارهایتان به نظر می رسید که همکارانتان به هیچ وجه به این که ممکن است مشکلی در کار باشد شک نخواهند کرد. با این حال شما فقط دارید ظاهر خودتان را حفظ می کنید تا مشکلات و نگرانی هایی که با زندگی شخصیتان در ارتباط هستند و ترجیح می دهید خصوصی باقی بمانند را از آنها مخفی نگه دارید. شما ترجیح می دهید احساسات خود را مخفی نگه دارید تا از دخالت های دیگران در امان بمانید و این کاملا قابل درک است. با این وجود، همه ی ما حداقل یک نفر را داریم که بتوانیم در رابطه با همه چیز با او صحبت کنیم و اعتماد کامل به او داشته باشیم. پول برایتان ارزش چندانى ندارد و همین که نیازهاى اساسى تان برآورده شود راضى هستید. بهتر است کمى هم به فکر روز مبادا و پس انداز باشید. حواستان باشد از شخصى که بى مسئولیتى خود را قبلا ثابت کرده است، دورى کنید. براى امضاى قراردادى فعلا دست نگهدارید تا آبها از آسیاب بیفتد.

متولد : با آرمان ایده آلیستی

سمبل : مرد و دلو

شعار : من میدانم

ستاره حاکم : اورانوس

عنصر وجود : هو

شخصیت : ثابت

فلز وجود : اورانیوم

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی

عدد خوش یمن : ۴

گل محبوب : نرگس

روز مبارک : شنبه

♓ فال روزانه متولدین اسفند

امروز شما روی دور خلاقیت هستید و هر لحظه ایده های جدید مختلفی به ذهنتان می رسند. با این حال بیان و یا عملی کردن این ایده های بدیع و خلاقانه می تواند برای شما کاری چالش برانگیز باشد. حتی اگر یکی دو باری وسوسه شده و افکارتان را به زبان بیاورید با دیدن واکنش های اطرافیانتان و استقبال ضعیفی که از ایده هایتان می شود به این نتیجه خواهید رسید که بهتر است نبوغتان را برای خودتان نگه دارید. اگر میخواهید به بلند ترین نقطه حرم برسید باید قوانین بلند رفتن را بلد باشید ،باید برای زنده گی تان تصمیمات مهم بگیرید البته استرس ناشی از ان طبیعی خواهد بود ،قدری احساسی عمل نکنید، سفر کوتاه اما دلچسپ پیش رو دارید، در دخل خرج خود تعادل ایجاد کنید وبرای سرمایه گذاری بی گدار به اب نزنید.

متولد : با آرمان تفویض

سمبل : ماهی

شعار : من باور دارم

ستاره حاکم : نپتون

عنصر وجود : آب

شخصیت : راوی

فلز وجود : تشعشعی از فلزات مصنوعی

سنگ خوش یمن : زمرد

رنگ محبوب : سایه آبی و سبز دریایی

عدد خوش یمن : ۷

گل محبوب : لی لی ، بنفشه

روز مبارک : پنجشنبه

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

منبع: تصویر زندگی

560868