فال روزانه یکشنبه ۵ آذر1402/ فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه یکشنبه ۵ آذر1402/ فال حافظ امروز

به گزارش سایت خبری پرسون، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی متولدین ۵ آذر:

فال روز تولد: شما شخصی فعال، اجتماعی، جاه طلب، مستقل و با صداقت هستید و حافظه ای بسیار قوی دارید. شما فردی مثبت اندیش هستید که دارای استعدادهای ذاتی بسیاری است و اگر به دمدمی مزاجی و بی قراری های درونی خود غلبه کنید می توانید دیگران را با توانایی هایتان به راحتی تحت تأثیر قرار دهید. امسال باید نسبت به همیشه با احتیاط بیشتری رفتار کنید، مخصوصا وقتی که پای مسائل مادی در میان باشد. هر چند دوره ی نسبتا خوبی را در پیش دارید و حمایت دوستان و اعضای خانواده تان را نیز در اختیار دارید، رفتارهای از روی بی فکری و تصمیمات عجولانه عواقب خوبی برایتان نخواهند داشت. آنهایی که در زمینه ی معاملات و بازاریابی فعالیت دارند موقعیت های بسیار خوبی پیش رو دارند و از لحاظ حرفه ای پیشرفت خواهند کرد. آنهایی که قصد ازدواج دارند امسال شانس زیادی برای پیدا کردن نیمه ی گمشده ی خود خواهند داشت. آنهایی که بیماری های مزمن دارند باید به رژیم غذایی و سلامت خود اهمیت بیشتری بدهند.

♈ فال روزانه متولدین فروردین

شما نیاز شدیدی به تغییرات در زندگی روزمره ی خود احساس می کنید، اما نباید بلافاصله به اولین موقعیتی که برایتان پیش می آید بچسبید و بهتر است کمی منتظر بمانیدتا گزینه های بهتری سر راهتان قرار بگیرند. اگر الان عجله کنید خیلی زود از انتخابی که کرده اید پشیمان خواهید شد. در پذیرفتن تعهدات و مسئولیت هایی که شما را برای دراز مدت به خود مشغول خواهند کرد دقت بیشتری به خرج دهید و پیش از جواب دادن همه ی جوانب را به خوبی در نظر بگیرید. در فکر انتقام نباشید که شما را آرام نمیکند پند و نصیحت کسی فردی دلسوز و مشفق به نفع شماست آن ها را پشت گوش نیندازید قرض گرفتن در شرایط فعلی میتواند بخشی از مشکلاتتان را حل کند گاهی بیش از حد لجبازی میکنید برای همین فرصت خوبی را برای پیشرفت از دست خواهید داد مراقب وسایل شخصی تان باشید ممکن است با سهل انکاری چیز با ارزشی را گم کنید.

متولد : نوزاد طبیعت

سمبل : قوچ

شعار : من هستم

ستاره حاکم : مارس (مریخ)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : الماس ، یاقوت

رنگ محبوب : قرمز ، صورتی روشن

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : رز سرخ

روز مبارک : سه شنبه

♉ فال روزانه دقیق متولدین اردیبهشت

امروز در انتظار شنیدن خبرهایی فوق العاده باشید. بالاخره آنچه در انتظارش بوده اید را دریافت خواهید کرد. ترفیع رتبه، به پایان رساندن پروزه ای مهم، دریافت پولی که در انتظارش بوده اید، هر چیزی که فکرش را بکنید ممکن است. در مورد روابط عاطفیتان نیز می توانید منتظر خبرها و اتفاقات خوبی باشید. شما بدون تردید تمام تلاش خودتان را کرده و حتی فراتر از توانایی های خود رفته اید و حالا زمان دریافت پاداشتان فرا رسیده است، پس با خوشحالی از جایزه ی زحماتتان لذت ببرید. یادتان نرود که این شما هستید که میتوانید زندگیتان را عوض کنید. هر کسی رزق و روزی خودش را دارد و زمانی که شخصی را میبینید در رفاه بیشتری است خودخوری نکنید. صبر و تحمل خود را بیشتر کنید و از طوفان حوادث عبور کنید. روی اهداف کوتاه مدتتان بیشتر تمرکز کنید. مشکلات خود را با کسی که نمیتواند به شما کمکی بکند در میان نگزارید. بیشتر از دخل خود خرج نکنید.

متولد : طفل شیرخوار طبیعت

سمبل : گاو نر

شعار : همه چیز مال من است

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : ثابت

فلز وجود : مس

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی ، صورتی ، بنفش

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز صورتی

روز مبارک : جمعه

♊ فال روزانه متولدین خرداد

حالا دیگر وقت آن رسیده است که سر و سامانی به مهارت های کامپیوتری خود بدهید. تکنولوژی قرار نیست هیچ وقت از بین برود، پس بهتر است به جای مبارزه با آن سعی کنید خودتان را با آن وفق بدهید. خوشبختانه ذهن شما آمادگی لازم برای جذب این اطلاعات را دارد و می توانید جنبه های مختلف مهارت های کامپیوتری را خیلی خوب یاد بگیرید. وقتی به انجام این کارها تسلط کافی پیدا کنید می توانید از توانایی های خود نهایت استفاده را ببرید. تغذیه ی سالم و تحرک بدنی را هر چه زودتر شروع کنید . عشق قدرت عظیمی دارد و میتواند توانایی شما را چندین برابر کند. در امور مالی به شخصی در اطرافتان که زیاد صحبت میکند اعتماد نکنید و حساب و کتاب خود را با او در میان نگذارید بزودی پیشنهاد شراکتی به شما میشود که وسوسه انگیز است اما نتیجه ی خوبی ندارد بهتر است ان را نپذیرید.

متولد : کودک طبیعت

سمبل : دوقلوها

شعار : من فکر میکنم

ستاره حاکم : مرکوری (عطارد)

عنصر وجود : هوا

شخصیت : راوی

فلز وجود : جیوه

سنگ خوش یمن : زمرد کبود

رنگ محبوب : زرد ، سبز ، آبی

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : کاملیا

روز مبارک : چهارشنبه

♋ فال روزانه متولدین تیر

امروز خانه ی شما پر از یک انرژی غیر منتظره شده است. مهمان های ناخوانده از راه می رسند، وسایل مختلف خراب می شوند و هر لحظه کارهای بسیاری در خانه تان در جریان هستند که به رسیدگی و توجه شما نیاز دارند. مطمئنا اوضاع کمی آشفته به نظر می رسد، اما این شلوغی و این همه آدمی که به خانه تان می آیند و می روند تا حدودی هیجان انگیز هم هست و این وضع به جای این که شما را پریشان کند می تواند برایتان جالب هم باشد. این روزها تا جایی که میتوانید نامیدی را از خود دور کنید چون انرژی شما کم و کمتر خواهد شد این روز ها شما به شدت نیاز دارید تا بتوانید با تمام قوا به جلو بروید، با شخص با تجربه ای مشورت کردن موجب پیشرفتتان خواهد شد، به والدینتان بیشتر رسیدگی کنید. یک پیشنهاد کاری دریافت خواهید کرد که باید با دقت و مو به مو آن را بررسی کنید و عجولانه تصمیم نگیرید.

متولد : تازه بالغ طبیعت

سمبل : خرچنگ

شعار : من احساس میکنم

ستاره حاکم : ماه

عنصر وجود : آب

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : نقره

سنگ خوش یمن : مروارید

رنگ محبوب : سایه ای از رنگهای خاکستری و آبی و سبز

عدد خوش یمن : ۲

گل محبوب : بنفشه ، لی لی

روز مبارک : دوشنبه

♌ فال روزانه متولدین مرداد

امروز ممکن است که خبرهای جالبی دریافت کنید. شاید این اخبار را از طریق یک تماس، پیام و یا ایمیل دریافت کنید و به احتمال زیاد از طرف یکی از افرادی خواهد بود که به شما نزدیک هستند. این اخبار هر چه که باشند به احتمال زیاد شما را به تقلا خواهند انداخت تا هر چه سریعتر پروژه ای که در ارتباط با آنها در سر دارید را عملی کنید. شما بسیار خوشحال و پر انرژی و مصمم هستید و می خواهید هر چه زودتر این پروژه را با موفقیت به پایان برسانید. از فردی که دو روست بگریزید تا صداقت و درستکاری خودتان را زیر سوال نبرید. نگرانیهایتان با گذشت زمان برطرف می شوند. کینه کسی را به دل نگیرید.با سعه صدر اختلافات کوچک را حل کنید. از عشق یکطرفه بپرهیزید. خبر جالبی به شما داده خواهد داده شد. شما اساسا خودرای هستید اما در رابطه با مسئله پیش آمده انعطاف پذیری به نفع شماست.

متولد : جوان طبیعت

سمبل : شیر

شعار : من اراده میکنم

ستاره حاکم : خورشید

عنصر وجود : آتش

شخصیت : ثابت

فلز وجود : طل

سنگ خوش یمن : یاقوت زرد

رنگ محبوب : رنگهای غروب خورشید

عدد خوش یمن : ۱

گل محبوب : آفتابگردان

روز مبارک : یکشنبه

♍ فال روزانه متولدین شهریور

خبرهای خوبی در رابطه با مسائل اقتصادی به دست شما خواهند رسید و فرصت های زیادی را پیش رویتان قرار خواهند داد. این اخبار باعث خواهند شد که شما با شور و هیجان بسیاری به فکر شروع یک فعالیت تجاری بیفتید، اما بهتر است بیش از اندازه عجله به خرج ندهید و با برنامه ریزی و حساب شده پیش بروید. امروز تمام روز این جمله را به خودتان بگویید: «بخند تا دنیا به رویت بخندد»! شاید در نگاه اول این جمله کمی مسخره به نظر برسد، اما اگر واقعا آن را باور داشته باشید حتما همین طور خواهد شد. به حرف رقیبان و حسودان توجهی نکنید به هر کسی به عنوان دوست نشست و برخاست نکنید با کسی وقت بگذرانید که بتوانید از او چیزی یاد بگیرید اگر اتوموبیلتان احتیاج به تعمیردارد هرچه زودتر این کاررا انجام دهید شماا طبع بلندی دارید و زیر بار حرف زور نمیروید دلتان میخواهد روی پای خودتان بایستید و صادقانه تلاش میکنید در سختی ها آستانه تحمل خود را بالا ببرید.

متولد : بالغ طبیعت

سمبل : فرشته

شعار : من تجزیه و تحلیل میکنم

ستاره حاکم : ولکان و مرکوری

عنصر وجود : خاک

شخصیت : راوی

فلز وجود : پلاتین

سنگ خوش یمن : عقیق سبز

رنگ محبوب : سایه ای از خاکستری ، سبز ، نقره ای

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : Forgetmenot

روز مبارک : چهارشنبه

♎ فال روزانه متولدین مهر

امروز برای شما روز هیجان انگیزی خواهد بود. مطمئنا سرتان حسابی شلوغ خواهد بود، اما شما انرژی لازم برای سر و کله زدن با همه ی کارهایی که به عهده تان هستند را خواهید داشت. از آنجایی که حس ماجراجوییتان افزایش یافته است دلتان می خواهد که کار متفاوتی انجام دهید. اگر فرصت انجام یک کار جدید و متفاوت برایتان فراهم نشد حداقل دوستانتان را به یک دورهمی در یک کافه، رستوران یا حتی پارک محلتان دعوت کنید و با هم در مورد ماجراحویی های گذشته تان صحبت کنید. چرخ زندگی همیشه بر یک مدار نمی چرخد بنابراین توقع نداشته باشید که همه چیز بر وفق مرادتان باشد. رنج و سختی های اخیر شما را مانند فولاد آبدیده کرده و بر تجربیات شما افزوده است. به پیشکسوتان نزدیک شوید تا از ان ها درس بیاموزید. اگر به ترک وطن فکر میکنید بهتر است عجله نکنید. یکی از دوستان قدیمی خود را به طور اتفاقی خواهید دید.

متولد : با آرمان ازدواج

سمبل : ترازو

شعار : من تعادل برقرار میکنم

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : هو

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : مس درخشان

سنگ خوش یمن : الماس ، اوپال

رنگ محبوب : بژ ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز سفید

روز مبارک : جمعه

♏ فال روزانه متولدین آبان

امروز تمام هوش و ذکاوتتان را برای کمک به خودتان و بهتر کردن زندگیتان به کار بگیرید. ممکن است اطلاعات بسیار مهم محرمانه ای به دست شما برسند که می توانند شما را به انجام یک سرمایه گذاری بسیار خوب و سودآور راهنمایی کنند. با این حال حواستان را خیلی خوب جمع کنید و به منبع خبر توجه ویژه ای داشته باشید، شاید شنیده هایتان بسیار وسوسه آمیز و نوید بخش یک وضعیت مالی فراتر از رویاهایتان باشند، اما نباید عجولانه هیچ تصمیمی بگیرید. از قدیم گفته اند که عجله کار شیطان است. از اینکه دوستان و اطرافیان آنطور که باید و شاید قدرتان را نمیدانند دلخورید یک حسرت قدیمی همراه شماست که باید از آن رها شوید و به آینده فکر کنید اگر تلاشتان را بیشتر کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت انتظار نداشته باشید در ظرف مدت کوتاهی به همه خواسته هایتان برسید عوض کردن حقایق در نهایت به ضرر خودتان خواهد شد برای سلامتیتان وقت بگذارید ورزش کنید.

متولد : با آرمان …

سمبل : عقرب

شعار : من آرزو میکنم

ستاره حاکم : پلوتو

عنصر وجود : آب

شخصیت : ثابت

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : سیلیس

رنگ محبوب : قرمز تیره

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : ارکیده ، رازقی

روز مبارک : سه شنبه

♐ فال روزانه متولدین آذر

دوستانتان بخش مهمی از زندگی شما را تشکیل می دهند و هر چقدر که سنتان بالا می رود نقش آنها در زندگیتان بیشتر می شود و ارزش و اهمیت بیشتری برایتان پیدا می کنند. امروز شما فرصت پیدا کردن یک یا حتی دو دوست جدیدی به حلقه ی دوستان خود را خواهید داشت و این برای شما بسیار ارزشمند است. شاید حتی به عضویت گروهی در بیایید که با آنها علایق مشترکی دارید و از وقت گذراندن با آنها لذت می برید. برای ادامه ی تحصیل هیچ وقت دیر نیست. از خودتان بیشتر توقع داشته باشید. بخشی از مشکل مالی شما حل خواهد شد. محیط خشک کاری را تحمل کنید تا قدرت را در دست بگیرید. اینکه شما قادرید هرکاری را به خوبی انجام دهید دلیل نمیشود تا خودتان را با دیگران مقایسه کنید. هر فردی استعدادی دارد. رگه هایی از معنویت در شما وجود دارد که باید برجسته تر شود. صله ی رحم را فراموش نکنید.

متولد : با آرمان کسب اطلاعات

سمبل : اسب با سیمای انسان

شعار : من میبینم

ستاره حاکم : ژوپیتر (مشتری)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : راوی

فلز وجود : قلع

سنگ خوش یمن : فیروزه

رنگ محبوب : ارغوانی

عدد خوش یمن : ۳

گل محبوب : میخک

روز مبارک : پنج شنبه

♑ فال روزانه متولدین دی

امروز شما احساسات ضد و نقیضی را تجربه خواهید کرد. شما از کارهایی که انجام می دهید لذت می برید، اما فکر می کنید که مهارت هایتان در انجام آنها به اندازه ی کافی نیستند و هنوز خیلی مانده است تا به درجه ی مورد نظرتان برسید. در واقع مشکل شما چیزی جز کمبود اعتماد به نفس نیست و از لحاظ لیاقت و توانایی با هیچ کمبود و مشکل خاصی مواجه نیستید. با این همه به احتمال زیاد امروز تجربه ی جدیدی خواهید داشت که به شما نشان می دهد چقدر با استعداد و باهوش هستید و چه قضاوت اشتباهی در مورد خودتان دارید. دیدارهای موفقیت آمیز کاری پیشرو خواهید داشت زیاد به قول و قرار دیگران توجه نکنید هر کس مسله و مشکل خودش را دارد. وسواس را کنار بگذارید تا به شما ثابت شود با دل دل کردن کاری از پیش نمی توان برد. دوستان واقعی خود را بشناسید و باقی را از خود دور کنید با هر کسی شریک نشوید و قدم در مسیرهای ناشناخته نگذارید دلتان را به وعده های تو خالی یکی از نزدیکان تان خوش نکنید.

متولد : با آرمان تجربه کردن

سمبل : بز

شعار : من به کار میگیرم

ستاره حاکم : ساترن (زحل)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : سرب

سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ

رنگ محبوب : سیاه ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۸

گل محبوب : ماگنولی

روز مبارک : شنبه

♒ فال روزانه متولدین بهمن

امروز به موضوعاتی که برایتان جالب هستند توجه بیشتری داشته باشید و اخبار و اطلاعات مربوط به آنها را با دقت بیشتری دنبال کنید. شاید در نگاه اول این کار به نظرتان عجیب بیاید و فکر کنید که ممکن است از نظر دیگران در اشتباه باشید، اما دنبال کردن علایقتان می تواند زمینه ساز آغاز فعالیت هایی جدی باشد که ممکن است حتی حالت حرفه ای هم به خود بگیرند. کارهایی که امروز در این رابطه انجام می دهید شما را با افرادی که از نظر فکری به شما شباهت دارند در ارتباط خواهند گذاشت و این آشنایی ها می توانند به دوستی های طولانی مدت تبدیل شوند. از اینکه به عشق خود نرسیده اید و معشوق از شما گریزان است عصبی و کلافه اید اگر از همان ابتدا با دور اندیشی و تدبیر قدم بر میداشتید به این وضعیت دچار نمیشدید از خیالات محال بیرون بیایید و واقع بینانه به زندگی بپردازید توانایی های با القوه ی خود را بالفعل در اورید و مطمئن باشید با کمی تلاش وضع شما دگرگون خواهد شد. از جمع گریزان نباشید و سکوت را پیشه نکنید.

متولد : با آرمان ایده آلیستی

سمبل : مرد و دلو

شعار : من میدانم

ستاره حاکم : اورانوس

عنصر وجود : هو

شخصیت : ثابت

فلز وجود : اورانیوم

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی

عدد خوش یمن : ۴

گل محبوب : نرگس

روز مبارک : شنبه

♓ فال روزانه متولدین اسفند

امروز حواستان باشد که هیچ تماسی را بی پاسخ نگذارید و به تمام ایمیل ها و پیام هایی که به دستتان می رسند هم به سریع ترین شکل ممکن جواب دهید، چون به احتمال زیاد قرار است از منبعی که اصلا انتظارش را ندارید پولی به دستتان برسد که اگر به موقع جواب ندهید از دستتان خواهد رفت. این مسئله ممکن است خیلی جدی تر از آن چیزی باشد که انتظارش را دارید و زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد. شما می توانید با استفاده از این پول تجارتی را راه اندازی کنید که مدت ها رویایش را در سر داشته اید. دعای خیر خیلی ها پشت سر شماست در مرام شما دست دیگران را گرفتن و به کسیکه افتاده آسیب نزدن یک اصل مهم تلقی میشود . دل مهربان و زلالی دارید که کینه کسی بر آن نقش نمی بندد . متاسفانه این روزها شخصی از اخلاق نرم و روی خوش شما سو استفاده میکند در پول خرج کردن اندازه نگه دارید یک پیشنهاد مهم به شما میشود که برای جواب دادن به آن نیاز به مشورت دارید.

متولد : با آرمان تفویض

سمبل : ماهی

شعار : من باور دارم

ستاره حاکم : نپتون

عنصر وجود : آب

شخصیت : راوی

فلز وجود : تشعشعی از فلزات مصنوعی

سنگ خوش یمن : زمرد

رنگ محبوب : سایه آبی و سبز دریایی

عدد خوش یمن : ۷

گل محبوب : لی لی ، بنفشه

روز مبارک : پنجشنبه

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

منبع: تصویر زندگی

559818