ممنوعیت اتراق اطراف رودخانه‌های همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: مردم تا ۳۰ آبان از تردد و اتراق کنار رودخانه‌ها، مسیل‌ها، حاشیه سدها و تاسیسات آبی خودداری کنند.
تصویر ممنوعیت اتراق اطراف رودخانه‌های همدان

به گزارش پرسون، رضا اخلاص‌مند عصر امروز در کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی جهانی هواشناسی و مدل‌های بارش و روان آب مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه ۳۰ آبان با مخاطره رگبار شدید باران، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها همراه خواهد شد.

وی بیان کرد: مردم از تردد و اتراق در منطقه‌های پرخطر و همچنین از چرای دام در این مناطق جدا خودداری کنند.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان ادامه داد: سدهای همدان از نظر پایداری و کنترل سیلاب‌های احتمالی وضعیت مطلوبی دارند اما احتمال طغیان رودخانه‌ها به دلیل بارش‌ها وجود دارد که باید از اتراق و تردد اطراف رودخانه‌ها، مسیل‌ها و حاشیه سدها خودداری شود.

وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها در نیمه جنوبی استان بیشتر خواهد بود گفت: با توجه به ماهیت فصل پاییز هر لحظه امکان بارش‌های رگباری و بروز سیلاب شدید در رودخانه‌ها وجود دارد.

اخلاص‌مند بیان کرد: نیروهای آب‌منطقه‌ای در آماده‌باش هستند و در صورت کسب اطلاع در سریع‌ترین زمان ممکن به محل بروز حادثه اعزام و نسبت به رفع مشکل اقدام خواهند کرد.

منبع: فارس

559167