راه اندازی اولین دستگاه پزشکی «شبیه‌سازی» شمال کشور در بابلسر

اولین دستگاه پزشکی سیمولیشن «شبیه سازی» شمال کشور از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل خریداری و در بیمارستان پرتو درمانی بابلسر راه اندازی شد.
تصویر راه اندازی اولین دستگاه پزشکی «شبیه‌سازی» شمال کشور در بابلسر

به گزارش پرسون، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل روز شنبه در آیین رونمایی از دستگاه سیمولاتور در بابلسر بیان کرد: در راستای سیاست های دولت خدمتگزار و به جهت عدالت در دسترسی به خدمات تشخیصی و درمانی و نیز کاهش پرداخت از جیب مردم، خرید و راه اندازی اولین و تنها دستگاه سی تی سیمولاتور شمال کشور، به منظور شبیه سازی درمان بیماران سرطانی در بیمارستان شهید رجایی بابلسر توسط دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل انجام شد.

سید علی مظفرپور افزود: هزینه این دستگاه در بازار آزاد حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل توسط هیات امنای ارزی آن را تهیه و نصب کرد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، مبلغ ۶۵ میلیارد ریال جهت راه‌اندازی بخش و خرید تجهیزات جانبی این دستگاه هزینه شده است.

اولین دستگاه پزشکی «شبیه‌سازی» شمال کشور در بابلسر راه اندازی شد

وی اضافه کرد: این دستگاه ۲۰ اسلایس ساخت کمپانی زیمنس است که مجهز به لیزرهای پیشرفته به منظور افزایش دقت و سهولت شبیه سازی درمان است.

مظفر پور بیان داشت: اولین مرحله در روند درمان بیماران نیازمند رادیوتراپی، تصویربرداری از بیمار است که تصویربرداری با این دستگاه به دلیل استفاده از نرم افزار شبیه ساز، تأثیری مستقیم بر افزایش کیفیت تشخیص، کیفیت درمان بیماران و کاهش عوارض درمان خواهد داشت.

بیمارستان شهید رجایی بابلسر یکی از هفت بیمارستان تابعه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل است.

منبع: ایرنا

558976