بررسی امنیت کمپ‌های ترک اعتیاد در استان کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: به این منظور اداره کل بهزیستی استان مکلف است وضعیت کلیه کمپ‌های ترک اعتیاد استان را از نظر رعایت موارد ایمنی، داشتن سیستم‌های اطفای حریق و غیره بازدید داشته باشد.
تصویر بررسی امنیت کمپ‌های ترک اعتیاد در استان کرمانشاه

به گزارش سایت خبری پرسون، حمیدرضا کریمی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به لزوم بررسی وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد در سطح استان، اظهار داشت: در این راستا، به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه در کمپ های ترک اعتیاد و به‌ روزرسانی امکانات تصمیمات و دستورالعمل‌هایی اتخاذ شده است.

وی افزود: به این منظور اداره کل بهزیستی استان مکلف است وضعیت کلیه کمپ‌های ترک اعتیاد استان را از نظر رعایت موارد ایمنی، داشتن سیستم‌های اطفای حریق و غیره بازدید داشته باشد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این بازدیدها که باید به شکل مستمر تداوم پیداکند، مسائل ایمنی مختلف همچون فرسوده نبودن ساختمان، وضعیت اطفای حریق، عدم وجود خطرات محیطی، متناسب بودن فضای فیزیکی نسبت به تعداد مددجویان و غیره مورد بررسی ویژه قرار گیرد تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری به عمل آید.

وی گفت: نماینده بهزیستی استان کرمانشاه به همراه نماینده دادستان در بازدید از تمامی کمپ‌های ترک اعتیاد استان الزامات مرتبط با حفظ سلامت و تامین امنیت جانی مددجویان از طریق موازین بهداشتی و فنی مهندسی را مورد توجه جدی قرار دهند.

کریمی با تأکید بر لزوم حفظ کرامت و منزلت مددجویان عنوان کرد: هرگونه رفتارهای تحقیرکننده و تهدیدآمیز و نیز اعمال خشونت در حق مددجویان از طریق معاونت عامه دادسرای عمومی و انقلاب استان پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: همچنین دستگاه های ذی‌ربط باید در اسرع وقت لیست کمپ‌های غیرمجاز سطح استان را احصا و جهت پلمب به شعب تخصصی جهت پیگرد قانونی ارجاع داده شود.

دادستان کرمانشاه به مشکلات مالی بسیاری از کمپ‌های ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا از اداره کل بهزیستی استان می‌خواهیم که به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان اقدام لازم در راستای پرداخت تسهیلات به مدیران این کمپ‌ها اجرایی شود‌.

وی تأکید کرد: از آنجایی که بیشتر کمپ‌های ترک اعتیاد در فضاهای اجاره‌ای هستند، لذا اتحادیه مشاوران املاک استان باید به تمامی بنگاه‌های معاملات ملکی ابلاغ کند که با استعلام از اداره کل بهزیستی تنها به کمپ‌های دارای مجوز ملک اجاره دهد و در غیر این صورت برخورد قضایی صورت می‌گیرد.

منبع: تسنیم

558856