پایان تو نزدیک است؛ چه تسلیحات اتمی داشته باشید چه نداشته باشید

رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت اسرائیل یک رژیم تروریست و پایان نخست‌وزیر این رژیم نزدیک است.
تصویر پایان تو نزدیک است؛ چه تسلیحات اتمی داشته باشید چه نداشته باشید

به گزارش سایت خبری پرسون، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه چهارشنبه در نشست گروه پارلمانی حزب حاکم «عدالت و توسعه» در آنکارا گفت اسرائیل در حال ارتکاب «تروریسم دولتی» در غزه است و قوانین بین‌المللی را در آنجا نقض می‌کند و افزود: به وضوح می‌گویم، اسرائیل یک رژیم تروریستی است.

اردوغان در ادامه سخنانش از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست زرادخانه اتمی این رژیم را اعلام کند و خطاب به او گفت: به هر حال پایان شما (نتانیاهو) نزدیک است، چه تسلیحات اتمی داشته باشید چه نداشته باشید.

به گزارش رویترز، رئیس‌جمهور ترکیه همچنین تکرار کرد که حماس «گروه تروریستی» نیست و گفت «یک حزب سیاسی است که از سوی فلسطینیان» انتخاب شده است. خبرگزاری «اسپوتنیک» هم به نقل از اردوغان گزارش داد «نتانیاهو باید بخاطر نسل‌کشی در نوار غزه در دادگاه لاهه حاضر شود».

رئیس‌جمهور ترکیه که از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه، بارها به انتقاد از اقدامات رژیم تل‌آویو پرداخته، پیش‌تر هم گفته بود دیگر نتانیاهو را به عنوان همتا و طرف صحبت در نظر نمی‌گیرد و او را کنار گذاشته است.

اردوغان همچنین گفته ترکیه آماده است به عنوان کشور ضامن برای غزۀ بعد از درگیری‌ها عمل کند و می‌خواهد غزه را صلح‌آمیز، بخشی از کشور مستقل فلسطین با تمامیت ارضی به پایتختی قدس شرقی در مرزهای ۱۹۶۷ ببیند.

به گفته او، «اولویت ما آتش‌بس دائم در غزه و ارسال کمک‌های پیوسته انسانی به این منطقه است. باید سوخت تأسیسات مهم بخصوص بیمارستان‌های نوار غزه تامین شود. باید راهی برای باز نگاه داشتن گذرگاه مرزی رفح پیدا شود. باید تحقیق شود که آیا در اسرائیل بمب‌های هسته‌ای وجود دارد یا خیر. اسرائیل که مانند بچه‌ لوس غرب رفتار می‌کند، باید ملزم به پرداخت خسارت به مردم غزه شود».

منبع: ایرنا

558751