علی اف به محمود عباس نامه نوشت

الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه (امروز) به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نامه نوشت و اعلام کرد که باکو همواره همبستگی خود را با فلسطین نشان داده‌ است.
تصویر علی اف به محمود عباس نامه نوشت

به گزارش پرسون، در شرایطی که سفرهای مقام‌های باکو و تل‌آویو به پایتخت‌های دو طرف در سال‌های اخیر شدت یافته، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در یک نامه بر همبستگی این کشور با مردم فلسطین تاکید کرده است.

رسانه‌های دولتی جمهوری آذربایجان از قبیل خبرگزاری «ترند» از نامه رئیس‌جمهور این کشور خطاب به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان خبر دادند. الهام علی اف در این نامه که به مناسبت «روز ملی فلسطین» ارسال شده، بر همبستگی جمهوری آذربایجان با موضوع فلسطین تاکید کرد و درباره جنگ غزه هم صحبت کوتاهی انجام داده است.

او در این نامه تصریح کرد: «اینجانب از طرف خودم و از طرف مردم (جمهوری) آذربایجان به مناسبت روز ملی کشور فلسطین، صمیمانه تبریک و آرزوی بهترین‌ها را به شما و از طریق شما به همه مردمتان دارم».

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان که اقدام سال گذشته کشورش برای رسمی کردن روابط با رژیم صهیونیستی با اعتراض نیروهای مقاومت فلسطین مواجه شده است، در نامه نوشت: «اقدام سال گذشته استقرار ماموریت دیپلماتیک آذربایجان در فلسطین، اقدامی مثبت برای توسعه روابط دوجانبه بود. تاسیس یک مدرسه از طرف ما در فلسطین هم در دستورکار است».

الهام علی اف در ادامه اشاره گذرایی به جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه کرد و بدون محکوم کردن این رژیم، برای پایان این جنگ ابراز امیدواری کرد.

شامگاه چهارشنبه (دیشب) دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه اعلام کرد طی سی و هشت روز جنگ صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان ۱۱۲۴۰ نفر شهید شدند که ۴۶۳۰ نفر از این شهدا کودک و ۳۱۳۰ نفر نیز زن هستند.

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در نامه خود تصریح کرد: «امیدواریم هر چه زودتر تنش در غزه کاهش یابد. آذربایجان همواره با توجه به موضوع فلسطین همبستگی خود را نشان داده و از راه حل دو دولتی بر اساس قطعنامه‌ها و تصمیمات سازمان ملل متحد حمایت کرده است. کشور ما به حمایت از آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) ادامه خواهد داد».

اظهارنظر او درباره غزه در شرایطی مطرح شده که مقام‌های نیروهای مقاومت فلسطین طی سال گذشته بارها از مواضع باکو در قبال تل‌آویو انتقاد کرده‌اند.

علی اف در پایان نامه خطاب به محمود عباس تصریح کرد: «معتقدم که روابط دوستانه و همکاری مبتنی بر سنت‌های حسنه بین کشورهای ما با موفقیت ادامه خواهد یافت. در این روز جشن، برای شما سلامتی، شادی، توفیق در تلاش‌هایتان و برای برادران فلسطینی‌مان، صلح و سعادت آرزومندم».

منبع: فارس

548771