فال روزانه دوشنبه ۱ آبان 1402/ فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه دوشنبه ۱ آبان 1402/ فال حافظ امروز

به گزارش پرسون، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی متولدین ۱ آبان:

فال روز تولد: شما شخصی پر انرژی، جذاب، صلح طلب، خلاق و فعال هستید. از آنجایی که فردی قابل اعتماد هستید همیشه در محل کارتان مسئولیت های زیادی به شما سپرده می شوند. امسال اگر بتوانید به حس حسادت و خودمحوری و اعتماد به نفس بیش از حد خود غلبه کنید موفقیت زیادی در زمینه حرفه ای به دست خواهید آورد. تغییرات زیادی در شغل و حرفه تان ایجاد خواهند شد و فرصت های جدیدی در انتظارتان هستند که باعث می شوند شناخته شوید و پاداش های زیادی را به دست بیاورید. تا جایی که می توانید به سلامتی خود اهمیت بدهید و فعالیت هایی که می دانید به بهبود وضعیت سلامتیتان کمک خواهند کرد را در برنامه تان جای دهید. ماه های آبان، اسفند، خرداد و مرداد پر از اتفاق های مهم خواهند بود، شاید حتی عشق واقعی را تجربه کنید!

♈ فال روزانه متولدین فروردین

امروز شاید فرصت دنبال کردن یکی از علائق جدید خود را به دست بیاورید، شاید هم به طور ناگهانی به کاری علاقمند شوید که خیلی زود به یکی از سرگرمی های محبوب شما تبدیل خواهد شد. در هر صورت تجربه های تازه ای در انتظارتان هستند که افق های جدیدی را به رویتان باز خواهند کرد. امروز قدرت شما در قانع کردن دیگران بسیار زیاد است و می توانید خیلی راحت تر از همیشه حرف خودتان را به کرسی بنشانید. در محیط کار یا تحصیل ائده ای را مطرح می کنید که با استقبال جمع روبرو نمی شود. نا امید نشوید و ائده تان را پرورش دهید. از دوستی راه دور خبری می شنوید که بسیار خوشحالتان می کند. برای اشتباهی که نکرده اید عذرخواهی نکنید، صحبت کنید و سوءتفاهم را برطرف کنید.

متولد : نوزاد طبیعت

سمبل : قوچ

شعار : من هستم

ستاره حاکم : مارس (مریخ)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : الماس ، یاقوت

رنگ محبوب : قرمز ، صورتی روشن

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : رز سرخ

روز مبارک : سه شنبه

♉ فال روزانه دقیق متولدین اردیبهشت

توانایی شما در صحبت کردن و همچنین نوشتن در حال حاضر در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اگر دوست دارید در هر یک از این زمینه ها فعالیت حرفه ای داشته باشید اکنون زمان خوبی برای آغاز این کار خواهد بود و شانستان برای رسیدن به موفقیت بیشتر از زمان های دیگر است. دست به کار شوید و ایده هایتان را حتی اگر شده به صورت تقریبی روی کاغذ بنویسید. تنها نکته ی منفی استرسی است که احتمال دارد به شما وارد شود. برای رسیدن به نیتتان باید بیشتر تلاش کنید. وقتتان را صرف کارهای بیهوده نکنید، روی برنامه‌هایتان تمرکز داشته باشید. به ظاهرتان بیشتر توجه کنید و همیشه مرتب و آراسته باشید. برای کسب دانش یا فرا گرفتن یک فن و یا هنر وقت بگذارید.

متولد : طفل شیرخوار طبیعت

سمبل : گاو نر

شعار : همه چیز مال من است

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : ثابت

فلز وجود : مس

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی ، صورتی ، بنفش

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز صورتی

روز مبارک : جمعه

♊ فال روزانه متولدین خرداد

امروز موفقیت در انجام یک کار خلاقیت آمیز تحسین و تأیید اطرافیانتان را برای شما به همراه خواهد داشت. دوستان صمیمیتان و شخصی که دوست دارید به خاطر این موفقیت شما خیلی خوشحال خواهند شد و شاید حتی دور هم جمع شده و یک جشن کوتاه به مناسبت این موفقیت ترتیب دهند. تماس های تلفنی زیادی نیز برای تبریک گفتن با شما گرفته خواهند شد. شاید برای رسیدن به این هدف برای مدتی طولانی تلاش کرده باشید، پس حالا با خیال راحت از نتیجه به دست آمده لذت ببرید. شخصی به کمک شما برای انجام کاری نیاز دارد، شما خبر دارید قبل از اینکه به شما مراجعه کند خودتان به او پیشنهاد کمک بدهید. انجام یک معامله برایتان سودمند است. حواستان به تغذیه تان باشد، برای آنکه به کارهایتان برسید باید تن سالم داشته باشید.

متولد : کودک طبیعت

سمبل : دوقلوها

شعار : من فکر میکنم

ستاره حاکم : مرکوری (عطارد)

عنصر وجود : هوا

شخصیت : راوی

فلز وجود : جیوه

سنگ خوش یمن : زمرد کبود

رنگ محبوب : زرد ، سبز ، آبی

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : کاملیا

روز مبارک : چهارشنبه

♋ فال روزانه متولدین تیر

خبرهای خوبی در رابطه با موفقیت حرفه ای خودتان و یا یکی دیگر از اعضای خانواده غوغایی در خانه تان به راه خواهد انداخت. این موفقیت در حدی است که حتی مهمان های به دیدنتان خواهند آمد تا به شما تبریک بگویند. شما تصمیم دارید کارهایی روی خانه تان انجام دهید، شاید فقط قصد نظافت داشته باشید، شاید هم بخواهید تغییر دکوراسیون بدهید یا حتی تعمیراتی جزئی در خانه تان انجام دهید، اما این رفت و آمدها و شلوغی های امروز مزاحمتان خواهند شد. سعی کنید از همراهی با مهمان هایتان لذت ببرید. با گذشتن از اشتباه شخصی و قبول کردن عذرخواهی‌اش شما سبک می شوید و برکت به زندگی تان بر می گردد. در مورد یک مسئله کاری یا تحصیلی اگر می خواهید خودتان را سرزنش نکنید بهتر است هرچه سریع‌تر تصمیمی بگیرید و دست به کار شوید. منتظر یک تماس تلفنی از راه دور باشید.

متولد : تازه بالغ طبیعت

سمبل : خرچنگ

شعار : من احساس میکنم

ستاره حاکم : ماه

عنصر وجود : آب

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : نقره

سنگ خوش یمن : مروارید

رنگ محبوب : سایه ای از رنگهای خاکستری و آبی و سبز

عدد خوش یمن : ۲

گل محبوب : بنفشه ، لی لی

روز مبارک : دوشنبه

♌ فال روزانه متولدین مرداد

شما امروز خبرهای جالبی برای دیگران دارید که شنیدن آنها برایشان بسیار جذاب خواهند بود. موفقیت هایی در راه هستند که دارید خودتان را از حالا برای آنها آماده می کنید، به دیدن دیگران می روید، خرید می کنید و یا به مشورت با دیگران می پردازید. تغییراتی دارند در محیط اطرافتان پیش می آیند. شاید همسایه هایتان عوض شوند یا کسب و کارهای جدیدی در محل زندگیتان آغاز شوند، این تغییرات ممکن است روی زندگی شما هم تأثیر داشته باشند. به کسی قول همکاری داده اید اما امروز و فردا می کنید، هرچه زودتر با او تماس گرفته و دست به کار شوید. در مورد یک مسئله عاطفی بر سر تصمیمی که گرفته اید بایستید، هرچه بعد از این اتفاق بیافتد به نفع شما خواهد بود. منتظر یک تماس تلفنی باشید که خبری را به شما می رساند.

متولد : جوان طبیعت

سمبل : شیر

شعار : من اراده میکنم

ستاره حاکم : خورشید

عنصر وجود : آتش

شخصیت : ثابت

فلز وجود : طل

سنگ خوش یمن : یاقوت زرد

رنگ محبوب : رنگهای غروب خورشید

عدد خوش یمن : ۱

گل محبوب : آفتابگردان

روز مبارک : یکشنبه

♍ فال روزانه متولدین شهریور

امروز شما زیر انباری از کارها و کاغذبازی های اداری مرتبط با مسائل مالی و اقتصادی غرق خواهید شد. صورت حساب هایتان باید پرداخت شوند، به چک ها و پرداختی ها رسیدگی شود و دیگر کارهایی از این قبیل. همچنین شاید مجبور باشید به یک مسئله ی حقوقی رسیدگی کنید. خوشبختانه همه ی این کارها به خوبی انجام خواهند شد و هر چقدر هم که لازم باشد برای به دست آوردن پول زحمت بکشید اصلا برایتان مهم نیست و خم به ابرویتان نخواهید آورد. شخصی سعی دارد با زبان چرب و نرم شما را برای انجام کاری یا قراردادی راضی کند، حواستان را جمع کنید و بی گدار به آب نزنید. خوش قول بودن وجهه شما را در چشم دیگران بالا خواهد برد. در دوستی افراط و تفریط را کنار بگذارید و ابتدا به فکر زندگی شخصی خودتان باشید.

متولد : بالغ طبیعت

سمبل : فرشته

شعار : من تجزیه و تحلیل میکنم

ستاره حاکم : ولکان و مرکوری

عنصر وجود : خاک

شخصیت : راوی

فلز وجود : پلاتین

سنگ خوش یمن : عقیق سبز

رنگ محبوب : سایه ای از خاکستری ، سبز ، نقره ای

عدد خوش یمن : ۵

گل محبوب : Forgetmenot

روز مبارک : چهارشنبه

♎ فال روزانه متولدین مهر

آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که تدریس و یا نویسندگی را به عنوان شغل آینده ی خود انتخاب کنید؟ اگر چنین قصدی دارید امروز روز خوبی برای شروع به این کار و یا حداقل دست به کار شدن و فراهم کردن زمینه های لازم خواهد بود. اگر فکر می کنید لازم است دوره هایی را برای کسب مهارت بیشتر در این زمینه کسب کنید حتما سعی خودتان را بکنید. امروز تماس هایی از راه دور با شما گرفته خواهند شد که حاوی اطلاعاتی هستند که می توانند زندگی شما را به طور جدی تحت تأثیر قرار دهند. به خودتان بیشتر اهمیت بدهید، هم خورد و خوراک و هم سر و وضعتان. لازم نیست خرج زیادی بکنید اما در حد معقول به خودتان برسید و اجازه ندهید دیگران قضاوت تان بکنند. در کاری که مربوط به شما مربوط نیست مداخله نکنید. این روزها از عشق تصور درست و روشن تری دارید که شما را به مقصد راهنمایی می کند.

متولد : با آرمان ازدواج

سمبل : ترازو

شعار : من تعادل برقرار میکنم

ستاره حاکم : ونوس (زهره)

عنصر وجود : هو

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : مس درخشان

سنگ خوش یمن : الماس ، اوپال

رنگ محبوب : بژ ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۶

گل محبوب : رز سفید

روز مبارک : جمعه

♏ فال روزانه متولدین آبان

امروز وقت گذراندن با دیگران برای شما بسیار رضایت بخش خواهد بود. دیگران رفتاری دوستانه و صمیمانه با شما دارند و از بودن در کنار آنها لذت خواهید برد. با این حال ممکن است از آنجایی که دقتتان نسبت به دیگران و احساساتشان خیلی زیاد است با دیدن برخی احساسات و انرژی های منفی کمی ناراحت و دلخور شوید. شاید به این موضوع پی ببرید که پشت بعضی از این خنده های ظاهری دریایی طوفانی نهفته است. باید برای آینده پس انداز مناسبی داشته باشید و دخل و خرجتان را تنظیم کنید. رازهای خود را با نامحرمان در میان نگذارید. امروز لحظه ای شاد و دلپذیری را تجربه خواهید کرد که پاداش صبر و متانت شماست. فکرتان را زیاد مشغول آینده و اتفاقاتی که هنوز نیفتاده نکنید.

متولد : با آرمان ….

سمبل : عقرب

شعار : من آرزو میکنم

ستاره حاکم : پلوتو

عنصر وجود : آب

شخصیت : ثابت

فلز وجود : آهن

سنگ خوش یمن : سیلیس

رنگ محبوب : قرمز تیره

عدد خوش یمن : ۹

گل محبوب : ارکیده ، رازقی

روز مبارک : سه شنبه

♐ فال روزانه متولدین آذر

یکی از گروه هایی که در آن فعال هستید به خاطر کارهای موفقیت آمیزی که انجام داده است مورد تشویق و تحسین قرار خواهد گرفت و به احتمال زیاد شما خودتان در رأس این فعالیت های موفقیت آمیز بوده اید. شاید هم یکی از دوستانتان موفقیتی به دست آورده که شما الهام بخش آن بوده اید. در هر صورت دیدن این موفقیت ها حتی اگر برای خودتان منافعی به همراه نداشته باشد هم باعث خوشحالی و احساس رضایت شما خواهد شد. نقشه ای در سر می پرورانید که برای به انجام رساندن آن بهتر است با کسی از نزدیکان مشورت کنید و از او کمکی بخواهید. برای کسی کاری انجام خواهید، پس از انجام آن دیگر پی اش را نگیرید. برای گرفتن جوابی از کسی بی تابی می کنید. صبور باشید و سر خودتان را گرم کنید.

متولد : با آرمان کسب اطلاعات

سمبل : اسب با سیمای انسان

شعار : من میبینم

ستاره حاکم : ژوپیتر (مشتری)

عنصر وجود : آتش

شخصیت : راوی

فلز وجود : قلع

سنگ خوش یمن : فیروزه

رنگ محبوب : ارغوانی

عدد خوش یمن : ۳

گل محبوب : میخک

روز مبارک : پنج شنبه

♑ فال روزانه متولدین دی

شرایط فعلی نشان دهنده ی موفقیت برای شما خواهد بود. شاید این موفقیت به روابط عاطفیتان مربوط شود و یا شاید هم با پروژه ها و کارهایی که برای مدتی طولانی با آنها درگیر بوده اید مرتبط باشد. در هر صورت این موفقیت درست به موقع و همان زمانی که وجودتان سرشار از شور و هیجان است به سراغتان خواهد آمد. خوشبختانه در شرایط فعلی شما قادر خواهید بود بیشترین بهره را از این موقعیت ببرید. چیز زیادی تا تولدتان باقی نمانده است، سعی کنید در این یکی دو ماه باقی مانده برنامه های که برای این سال از زندگی خود داشته اید را به سرانجام برسانید. شخصی با گفتن حرفی، فکرتان را مشغول کرده و بر سر دو راهی نگه‌تان داشته، بهتر است مسئله را با خوش بینی نگاه کنید و بد به دلتان راه ندهید. بسته یا هدیه ای که انتظارش را ندارید به دست تان خواهد رسید. به یک میهمانی بزرگ دعوت خواهید شد، سعی کنید تنها نروید.

متولد : با آرمان تجربه کردن

سمبل : بز

شعار : من به کار میگیرم

ستاره حاکم : ساترن (زحل)

عنصر وجود : خاک

شخصیت : کاردینال

فلز وجود : سرب

سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ

رنگ محبوب : سیاه ، قهوه ای

عدد خوش یمن : ۸

گل محبوب : ماگنولی

روز مبارک : شنبه

♒ فال روزانه متولدین بهمن

شما در حال حاضر از این که به عنوان بخشی از یک گروه فعالیت کنید خیلی هم خوشحال و راضی خوهید بود، زیرا خیلی خوب می دانید که وقتی یک عده توانایی های مختلف خود را به میدان آورده و با هم به اشتراک می گذارند تا به یک مقصد واحد برسند، تا چه حد می توانند موفق باشد. شما از این که مجبور باشید ب خاطر دیگران معطل شوید اصلا خوشتان نمی آید، اما این را خیلی خوب می دانید که در شرایط فعلی حتی اگر کمی معطل شوید هم در نهایت سرعت پیشرفتتان به عنوان بخشی از این گروه خیلی بیشتر از این خواهد بود که خودتان به تنهایی پیش بروید. تا می توانید این روزها به گذشته برنگردید و حال را زندگی کنید. یک قرار کاری مهم که روی آن حساب کرده اید به هم خورده و به تاریخ دیگری موکول می شود. شخصی با رفتارهای اشتباهش آرام آرام از زندگی تان بیرون می رود. از شکست های گذشته عبرت بگیرید و اشتباهات خود را تکرار نکنید.

متولد : با آرمان ایده آلیستی

سمبل : مرد و دلو

شعار : من میدانم

ستاره حاکم : اورانوس

عنصر وجود : هو

شخصیت : ثابت

فلز وجود : اورانیوم

سنگ خوش یمن : یاقوت کبود

رنگ محبوب : آبی آسمانی

عدد خوش یمن : ۴

گل محبوب : نرگس

روز مبارک : شنبه

♓ فال روزانه متولدین اسفند

یک نامه و یا تماس تلفنی که در رابطه با تغییرات مثبت احتمالی در وضعیت اقتصادی شماست ذهنتان را به خود مشغول کرده است و فکرتان درگیر فرصت های احتمالی است که ممکن است در آینده برایتان پیش بیایند. شاید نگران این باشید که چطور می توانید بیشترین بهره را از این موقعیت ببرید، اما با این عملگرایی که در شما وجود دارد بهترین استفاده را به طور موثر از این موقعیت خواهید برد. کمی فکر کنید و به قدرت تصمیم گیری خود اعتماد داشته باشید. با افراد با تجربه مشورت کنید و حرف هایی که به نفعتان است بپذیرید. اگر کسی به طور منصفانه شما را نقد می کند از آن استقبال کنید. یک رژیم غذایی درست می تواند سلامت شما را به شما برگرداند. فکری به ذهنتان می رسد که موفقیت آمیز جلوه می کند، اما همه حقیقت جلوی چشمتان نیست.

متولد : با آرمان تفویض

سمبل : ماهی

شعار : من باور دارم

ستاره حاکم : نپتون

عنصر وجود : آب

شخصیت : راوی

فلز وجود : تشعشعی از فلزات مصنوعی

سنگ خوش یمن : زمرد

رنگ محبوب : سایه آبی و سبز دریایی

عدد خوش یمن : ۷

گل محبوب : لی لی ، بنفشه

روز مبارک : پنجشنبه

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

منبع: تصویر زندگی

544901