فال روزانه پنجشنبه 30 شهریور1402/فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه پنجشنبه 30 شهریور1402/فال حافظ امروز

به گزارش پرسون، ، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی متولدین ۳۰ شهریور:

فال روز تولد: شما شخصی باهوش، قابل اعتماد، سخاوتمند و مقتدر هستید و تسلط خوبی روی کار و حرفه ی خود دارید، فقط هر از گاهی خودخواه و دمدمی مزاج می شوید. سالی که پیش رو دارید فرصت های بسیار زیادی را برای رشد و پیشرفت در اختیار شما قرار خواهد داد. شم تجاری شما به شما کمک قابل توجهی خواهد کرد و می توانید با تکیه به آن معجره کنید، فقط به این شرط که بودجه بندی درستی برای خودتان داشته باشید و از آن فراتر نروید. سرمایه گذاری هایی که پیش از این انجام داده اید امسال به ثمر خواهند نشست و سودی بیش از آنچه انتظار داشته اید از آنها به دستتان خواهد رسید که وضعیت اقتصادیتان را به ثباتی نسبی خواهد رساند. پیشرفت هایی که در روابط عاطفیتان به وجود خواهند آمد احساس رضایت از زندگی و خوشبختی را در وجودتان افزایش خواهند داد.

فال امروز متولدین فروردین

امروز شما آنقدر روی انجام کارهایتان متمرکز شده اید که شاید حتی حرف های اطرافیانتان را نشنوید. هر چقدر هم که کارتان مهم باشد نباید توجه به اطرافیان خود را فراموش کنید. حتی اگر گفته هایشان به نظرتان چندان با اهمیت نیستند هم برای آنها وقت بگذارید و به حرف هایشان گوش بدهید. این کار شاید کمی از وقتتان را بگیرد، اما از ایجاد شکاف های جدی در روابط شما با اطرافیانتان جلوگیری خواهد کرد. در رابطه با دوستی که دائم شما را ناراحت می کند شیوه خود را تغییر دهید، بهترین کار این است که در عین حال که روابط عادی خود را حفظ می کنید تسلیم بازی های کودکانه او نشوید و انرژی و وقتتان را بیهوده تلف نکنید، شما در حال حاضر کارهای بسیار مهم‌تری دارید.

فال امروز متولدین اردیبهشت

شما امروز در محل کارتان سعی دارید بهترین عملکرد ممکن را از خودتان نشان داده و رئیس و همکارانتان را تحت تأثیر قرار دهید، اما از آنجایی که نظرات هر یک از طرفین در مورد تعریف موفقیت با دیگری فرق دارد ممکن است اختلاف نظرهایی بین شما وجود داشته باشند که با بحث کردن هم راه حلی برای آنها پیدا نخواهید کرد. اما خوشبختانه شما از مسئولیت های خودتان به خوبی آگاه هستید و با وجود این اختلاف نظرها می دانید که درست ترین کاری که باید انجام دهید چه کاری است. ار نظر اقتصادی شاید برخی از انتخاب های اخیرتان چندان مناسب نبوده اند اما راه تازه ای که پیش گرفته اید موفقیت آمیز خواهد بود، ثابت قدم باشید و تلاش روزافزون کنید تا به مقصد برسید. سعی کنید در این دوره تا می توانید بیشتر با دیگران همکاری کنید.

فال امروز متولدین خرداد

امروز شما به هیچ عنوان حاضر نخواهید شد برای راحتی خودتان از اهداف بلند مدت خود چشم بپوشید. با این حال ممکن است مجبور باشید با توجه به شرایط موجود در برخی از برنامه هایی که در جهت رسیدن به اهداف خود داشته اید تغییراتی ایجاد کنید. شما از این وضعیتی که پیش آمده است راضی نیستید، اما اگر به هدف نهاییتان لطمه ای وارد نشود با آن کنار خواهید آمد. در انجام کارهایتان سعی کنید دقت و حوصله ی بیشتری به خرج بدهید، این کار شاید وقت بیشتری از شما بگیرد، اما نتیجه ای که به دست خواهید آورد ارزش زمانی که صرف می کنید را خواهد داشت. یک اوقات تلخی را دائم در ذهنتان مرور نکنید، چاره اش این است که بروید و با طرف مقابلتان صحبت کنید. به او اجازه حرف زدن بدهید تا حال خودتان بهتر شود. جواب نامه یا تلفنی را فراموش کرده اید که بدهید، فورا آن را جواب دهید تا مجبور به عذرخواهی نشوید.

فال امروز متولدین تیر

امروز پیام و یا تماسی عجیب دریافت خواهید کرد که اطلاعات موجود در آن کمی مشکوک به نظر می رسند. خواه خبری خوب باشد یا بد و یا حتی اگر هیچ یک از این دو نباشد، در مورد آن از روی ظاهر قضیه قضاوت نکنید. به احتمال زیاد شخصی که این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد خودش دچار سوء تفاهم شده و اخبار اشتباهی را به شما منتقل کرده است. اگر شنیده هایتان برایتان اهمیت دارند پیش از هر اقدامی در مورد آنها تحقیقات لازم را انجام بدهید. در مورد مسئله پیش آمده از توقعتان کم کنید تا ببینید کارها درست پیش می روند، بیش از این نه به خودتان فشار بیاورید و نه به دیگران. به جای دائم بحث کردن به دیگران گوش کنید و حق بدهید. مدتی طولانی‌ست که منتظر شنیدن خبری مهم در زندگی تان هستید.

فال امروز متولدین مرداد

امروز یکی از دوستان و یا اعضای خانواده انتظاراتی بیجا از شما دارد که وقت زیادی از شما خواهند گرفت و شما را در وضعیتی دشوار قرار خواهد داد. شما خودتان برنامه هایی برای امروزتان دارید و علاقه ای به اینکه آنها را برای رسیدگی به کارهای یک نفر دیگر کنسل کنید ندارید. با این حال ترجیح می دهید صلح و آرامش موجود در روابط خود را به خطر نیندازید و راه میانه ای پیدا کنید تا هم به کارهای خودتان برسید و هم این شخص را راضی نگه دارید. انجام کاری برایتان شده عذاب الیم، فعلا چاره ای ندارید. به جای دائم غر زدن و عصبانیت راهی پیدا کنید تا با این وضع کنار بیایید. اگرچه دوست دارید که زندگی تان صرفا تحت کنترل شما باشد ولی فعلا در دوره ای هستید که احتیاج به تواضع بیشتر و پیروی دارید.

فال امروز متولدین شهریور

خوشبختانه توفان های درونیتان دارند بالاخره فروکش می کنند، اما همچنان این احتمال وجود دارد که رادارتان اختلال های کوچکی را تشخیص بدهد. مسئله اینجاست که مسائل جدی و کارهایی که به عهده دارید وقت زیادی برای شما برای پرداختن به مسائل عاطفی باقی نخواهند گذاشت. البته که شما باید به وظایف و مسئولیت های روزمره ی خود رسیدگی کنید، اما این به هیچ عنوان بدان معنا نیست که باید نسبت به احساسات خود بی تفاوت باشید. فال ابجد: قصد دیگران از راهنمایی و اظهار عقیده در مورد زندگی خصوصی شما صرفا در نتیجه علاقه آنها نسبت به شما است. شما به دلایلی از شخصی که از صمیم قلب دوست دارید دور شده اید. خودتان را دست کم نگیرید. آسیبی که تاکنون از جانب یک به ظاهر دوست اما دشمن دیده اید کافی است.

فال امروز متولدین مهر

امروز ممکن است ناراحتی یکی از اعضای خانواده و یا دوستانتان باعث نگرانی و درگیری فکری شما شود، اما این شخص حتی اگر شما ابراز نگرانی و همدردی کنید هم به احتمال خیلی زیاد تمایلی به صحبت کردن در مورد آنچه ناراحتش می کند نشان نخواهد داد. گاهی دیگران ترجیح می دهند که خودشان به تنهایی با مشکلاتشان مواجه شوند. شما هم زیاد پافشاری نکنید و فقط به او یادآوری کنید که در صورت لزوم می تواند روی کمک شما حساب کند. یک حرف را صد بار نباید تکرار کرد. همین امروز رها کنید. خبر سلامتی شخصی بسیار خوشحال تان خواهد کرد. از یک پیشنهاد سفر استقبال کنید. شما در حال حاضر به شدت نیاز به تمدد اعصاب دارید. سعی کنید با هوشیاری دوست را از دشمن تشخیص دهید.

فال امروز متولدین آبان

امروز شما نمی توانید احساسات خود را مخفی کنید و همین باعث شده است که احساس آسیب پذیری کنید. شما اصلا دوست ندارید که دیگران جنبه ی مخفی وجودتان را ببینند و شما را مورد قضاوت قرار بدهند و ترجیح می دهید از آنها فاصله بگیرید. اعتماد کردن به دیگران و در میان گذاشتن احساساتتان با آنها شاید کاری بسیار دشوار باشد، اما اگر شخص درست را پیدا کنید، نتیجه ای که در نهایت به دست خواهید آورد برایتان بسیار ارزشمند خواهد بود. از رفتار شخصی خوشتان نیامده، او را قضاوت نکنید. برای هر کسی ممکن است موقعیتی پیش بیاید که دست به کارهای عجیب یا نادرستی بزند، حتی خود شما. به جای قضاوت به او کمک کنید. شنیدن یک خبر به دلتان نور امید می اندازد. صبور باشید.

فال امروز متولدین آذر

شما معمولا ذهنی هوشیار و متمرکز دارید، اما امروز احتمالا احساس می کنید که نمی توانید فکرتان را یک جا جمع کنید. افکارتان مبهم و آشفته هستند. اگر کاری وجود دارد که باید هر چه سریعتر انجام شود یا تمام سعی خود را به کار بگیرید که ذهن خود را روی انجام این کار متمرکز کنید و یا از دیگران کمک بگیرید. اگر نمی توانید هیچ یک از این کارها را انجام دهید کارها و تصمیم گیری های مهم را به روز دیگری واگذار کنید. مطمئن باشید تا فردا خود همیشگیتان خواهید بود. بار دیگر آرامش خود را به دست آورده و می توانید قضاوت صحیح نموده و در تصمیم گیری هایتان از قلب و منطق یکسان استفاده کنید. همین امر باعث می شود که بتوانید در رابطه عاطفی تان روزهای شادتری را تجربه کنید. دوستی که بیمار است و نگرانش هستید، کسالتش برطرف می شود.

فال امروز متولدین دی

در حال حاضر هدف اصلی شما این است که در زمینه ی حرفه ای و در اجتماعی که قرار دارید شناخته شوید و مورد تأیید قرار بگیرید، اما حاضر نیستید در این راه همه چیز را فدا کنید. شما ترجیح می دادید که امروز می توانستید به جای فکر کردن به اهدافتان و تلاش برای رسیدن به آنها با دوستان خود همراه شوید و از بودن در کنار آنها لذت ببرید. فراموش نکنید که شما در انتخاب آزاد هستید و انتخاب با خودتان است، اما خوب باید عواقب این انتخاب های خود را هم بپذیرید. یک میهمان عزیز خواهید داشت. برای آمدن این مهمان بسیار تدارک خواهید دید. به افراد خانواده بخصوص خانواده خودتان، اجازه دخالت بیش از حد در زندگی خصوصی تان را ندهید. برای انجام کاری که برای تان بسیار مهم است به سفری کوتاه خواهید رفت. احتیاط کنید.

فال امروز متولدین بهمن

شما در محل کارتان احساس بیقراری می کنید، اما این بیقراری و بی حوصلگی به خاطر این نیست که از شغل خود راضی نیستید. شما فقط دوست دارید به تعطیلات بروید و کمی استراحت کنید، اما این فرصت برایتان فراهم نمی شود. اگر خودتان برای آن برنامه ریزی نکنید به احتمال زیاد هرگز اتفاق نخواهد افتاد. ممکن است صبح که از خواب بیدار می شوید رویایی عجیب و ناراحت کننده که شب گذشته در مورد یکی از دوستان خود دیده بودید را خیلی واضح به یاد بیاورید. شاید این موضوع باعث شود کمی ناراحت و آشفته بیدار شوید. نگران نباشید، به احتمال زیاد این خوابتان هیچ تعبیر خاصی ندارد. هر حرفی را به خودتان نگیرید تا این همه با خودتان درگیر نباشید. برای خودتان وقت بگذارید و به پیاده روی بروید. مشغول انجام یک کار هنری بشوید. کتاب بخوانید یا گوش کنید. خودتان باشید و و از آنچه که هستید راضی و خوشحال باشید. خبرهای خوشی دریافت خواهید نمود.

فال امروز متولدین اسفند

نداشتن مکالمات و ارتباط کافی بین شما و نزدیکانتان ممکن است باعث بروز سوء تفاهم هایی بین شما شود. شاید در حال حاضر اهمیت این موضوع برایتان چندان آشکار نباشد، اما این نقاط ابهام در رابطه تان قطعا روی آینده ی این رابطه تأثیرگذار خواهند بود. خیلی واضح در مورد افکار و خواسته هایتان صحبت کنید و جایی برای هیچ گونه سوء تفاهمی باقی نگذارید. اگر دیدید نقطه ی مبهمی وجود دارد بیشتر در مورد آن توضیح دهید تا مطمئن شوید طرف مقابل به طور کامل درکتان کرده است. برای ساختن چیزی باید انگیزه داشته باشید و آستین خود را بالا بزنید. می توانید با همکاران تبادل نظر نموده و کارها را زودتر به پایان برسانید. اگر فرصت می کنید به کارهایی بپردازید که ارتباط مستقیم با بچه ها و تعلیم و تربیت آنها دارد.

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

520962