رئیس جمهور از مدال آوران و قهرمانان ورزشی تقدیر کرد

مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان با حضور رئیس جمهور در سالن اجلال سران برگزارشد.
تصویر رئیس جمهور از مدال آوران و قهرمانان ورزشی تقدیر کرد

به گزارش پرسون، مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزش کشور با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌ها و قهرمانان و مدال آوران ساعت 10 امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

*در ابتدا کیومرث هاشمی در سخنانی از حمایت‌ها و توجهات رئیس جمهور به عنوان حامی ورزش کشور تشکر و عنوان کرد: قهرمانان علی رغم کمبودها و تحریم ها و جنگ اقتصادی با دلاوری ها و رشادت‌ها در میادین بین المللی ورزش با تزریق نشان و شادی به جامعه و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران دل مردم ایران را شاد کردند. آنها با عملکرد خود دشمنان ایران اسلامی را بیش از پیش ناامید کردند.

* محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی المپیک به دلیل کسالت در مراسم امروز حضور نداشت.

*پرچم حرم امام رضا (ع) توسط خادمین به داخل سالن آورده شد.

* سوگندنامه بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی توسط جمعی از ملی پوشان قرائت شد.

* نازنین ملایی، قهرمان قایقرانی به نمایندگی از بانوان ورزشکار به ایراد سخنرانی پرداخت.

*در ادامه رئیس جمهور در صحبت هایی به تجلیل از قهرمانان پرداخت و ضمن قدردانی از زحمات حمید سجادی، ماموریت ویژه ای را هم به کیومرث هاشمی داد

رئیس جمهور دستور داد که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان مقدمات ساخت یک ورزشگاه جدید در تهران فراهم شود.

سید ابراهیم رئیسی در این باره عنوان کرد: برای ورزشگاه آبرومند در شان و منزلت قهرمانان ملی و اینکه بتواند میزبان میهمانان خارجی باشد، ورزشگاه در شان در تهران شکل بگیرد و ساخت ورزشگاهی جامع کاملا موافق هستم و معتقد هستم باید این را دنبال کرد. هرچند هزینه دارد اما اینحا هزینه نیست، سرمایه گذاری است. اگر بتوانیم یک مجموعه ورزشی آبرومندی که در شان ورزش و قهرمانی ملت بزرگ ایران باشد در تهران شکل بدهیم، حتما می‌شود دنبال کرد و من هم با این کار موافق هستم.

* کشتی نخستین فدراسیونی بود که قهرمانان آن روی سن آمدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

* هنگام حضور پر تعداد کشتی گیران روی سن مجری برنامه به شوخی به دبیر گفت: قرار بود فقط 6 نفر بالا بیایند!

* پس از کشتی نوبت وزنه برداری بود که با توجه به حضور ملی پوشان در مسابقات جهانی عربستان، حسین رضازاده و محمد نصیری حضور پیدا کردند.

* در حالی که گفته شد کاراته آخرین فدراسیونی است که جوایز خود را در حضور رئیس جمهور دریافت می کند، اما رئیسی ماند تا ورزشکاران ناشنوا هم جوایزشان را از رئیس جمهور دریافت کنند.

* علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی برای لحظاتی با رئیس جمهور به صحبت پرداخت و نامه‌ای را به وی داد.

منبع: ایلنا

510042