توهین نژادپرستانه علیه طارمی در پرتغال/ فدراسیون فوتبال ایران واکنش نشان داد

فدراسیون فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای صحبت‌های نژادی مطرح شده علیه مهدی طارمی را محکوم کرد.
تصویر توهین نژادپرستانه علیه طارمی در پرتغال/ فدراسیون فوتبال ایران واکنش نشان داد

به گزارش سایت خبری پرسون، مهدی طارمی، ستاره ایرانی پورتو که در تابستان امسال تا آستانه یک انتقال بزرگ هم رفت اما در نهایت در پرتغال ماند، اتفاقات عجیبی را در شروع لیگ تجربه می‌کند و با اظهارات تند نژادی مواجه شده است.

کارلوس خاویر، اسطوره باشگاه اسپورتینگ با انتقادی بسیار تند از مهدی سوژه شد. انتقاد او به ماجرای پرحاشیه دیدار پورتو و آروکا برمی‌گردد. خاویر به طارمی توهینی نژادپرستانه کرده و سپس گفته بود او وقتی به پرتغال آمد شنا بلد نبود ولی حالا شیرجه زدن را خوب یاد گرفته است.

حالا فدراسیون فوتبال نیز این صحبت‌ها را محکوم کرده و در بیانیه‌ای نوشت:

در پی اظهارات سخیف کارلوس خاویر بازیکن سابق اسپورتینگ لیسبون علیه مهدی طارمی بازیکن ایرانی تیم پورتو، فدراسیون فوتبال و اعضای تیم ملی فوتبال ایران، اظهارات نژادپرستانه را محکوم کردند.

تعجب‌آور و مایه تأسف است که این اظهارات نژادپرستانه علیه یک بازیکن متعهد و وفادار بیان شده است، آن هم از سوی فردی که خود عضوی از خانواده جهانی فوتبال است. اعضای تیم ملی ایران این اظهارات شرم‌آور را محکوم و تاکید می‌کند، زبان جهانی فوتبال زبان مهربانی است و قطعا همانطور که ادبیات سخیف و ناپسند استفاده شده در کلام این بازیکن سابق فوتبال علیه طارمی با واکنش منفی در این کشور روبه‌رو شده، این اظهارات از سوی تمامی اعضای خانواده بزرگ و بین‌المللی فوتبال در سرتاسر جهان نیز رد می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

509958