دادستان کل کشور :

برای کاهش ورودی پرونده ها از مردم کمک گرفته شود

دادستان کل کشور با تاکید بر کاهش جمعیت کیفری و کاهش زندانیان گفت: احکام قطعی به موقع اجرا شود و برای کاهش ورودی پرونده‌ها از مردم نیز کمک گرفته شود.
تصویر برای کاهش ورودی پرونده ها از مردم کمک گرفته شود

به گزارش پرسون، حجت‌الاسلام محمد موحدی در مراسم تودیع و معارفه دادستان استان که امروز به صورت ویدیو کنفرانس در دادگستری استان کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اجتماع بزرگ اربعین اظهار داشت: تا زمانی که راه امام حسین(ع) عالم‌گیر شود زمانی نمانده و آن روز خیلی دیر نیست که عشق امام حسین(ع) سراسر دنیا را فرا می‌گیرد و شواهد این مسئله را برای ما مبرهن می‌کند.

وی عنوان کرد: امید داریم فرهنگ عاشورا و مبارزه با ظلم و گسترش احکام اسلام هر چند زودتر در سراسر عالم ظهور و بروز پیدا کند.

موحدی با اشاره به توصیه‌هایی به دادستان جدید کرمانشاه گفت: محور کار دادستان باید قانون باشد به این معنی که خود توجه به قانون داشته باشد، در فهم آن دقت کند و توجه داشته باشد که آن را به صورت دقیق و عادلانه برای همه اجرا کند.

وی با بیان اینکه دادستان باید سند تحول قضایی را جدی بگیرد افزود: این سند در برخی قسمت‌ها نیاز به بازنگری دارد و شاید برخی قسمت‌ها در برخی استان‌ها قابل اجرا باشد یا نباشد که باید بررسی و پیشنهاد لازم به مرکز ارائه شود.

دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت جدی گرفتن حقوق عامه از سوی دادستان عنوان کرد: در این زمینه باید از باب پیشگیری به مسئولان و عامه مردم تذکر داده شود و در جایی که تعرض صورت گرفته باید با جدیت و قانونی برخورد شود.

موحدی با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم گفت: استان کرمانشاه در معرض جرائمی از جمله ورود سلاح غیرمجاز قرار دارد و دادستان باید با تعامل سازنده با ضابطین خاص و عام ، استانداری و فرمانداری و سایر ادارات در جهت پیشگیری از وقوع این جرائم گام بردارد و راهکارهایی را ارائه دهند و اجرا کنند.

وی بیان کرد: پدیده‌ها و رفتارهای مجرمانه پرتکرار و نوظهور باید شناسایی شود و با در نظر گرفتن موضوعات امنیتی و اقتصادی و موضع جدی بیکاری در استان کرمانشاه اقدام شود.

دادستان کرمانشاه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای اصلاح مجرمان گفت: باید با همفکری سایر سازمان‌ها زمینه اشتغال مجرمانی که آزاد می‌شوند، فراهم شود.

وی با بیان اینکه تکمیل پرونده شخصیت مجرمان الزامی است افزود: این اطلاعات برای اصلاح افراد و داشتن آماری از جرائم خاص الزامی است.

موحدی با اشاره به اینکه دادستانی باید نظام جدید تقویتی فرهنگی و اجتماعی در زندان و بیرون از زندان را مدنظر قرار دهد گفت: تلاش شود زمان رسیدگی به پرونده‌ها کاهش یابد و پرونده‌ها دچار اتلاف وقت نشوند و در عین حال با دقت رسیدگی شوند.

وی با بیان اینکه در زمینه کاهش جمعیت کیفری و کاهش زندانیان تلاش شود افزود: دادستانی باید در تحقق شعار سال اهتمام داشته باشد و در مهار توام و رشد تولید با دولت و ادارات نیازمند کمک قضایی، همراهی شود.

دادستان کشور با اشاره به اینکه احکام قطعی به موقع اجرا شود و برای کاهش ورودی پرونده‌ها از مردم نیز کمک گرفته شود گفت: مبارزه جدی با هرگونه فساد و تکریم ارباب رجوع و رسیدگی سریع به خواسته آن‎‌ها از دیگر نکاتی است که دادستان باید به آن توجه داشته باشد.

منبع: تسنیم

509906