توییتر خالق اتریوم هک شد+ عکس

حساب رسمی خالق اتریوم، «ویتالیک بوترین»، در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) هک شد و هکر با استفاده از یک لینک مخرب که یک NFT رایگان را تبلیغ می‌کرد، ۶۹۱ هزار دلار از قربانیان پول سرقت کرد.
تصویر توییتر خالق اتریوم هک شد+ عکس

به گزارش سایت خبری پرسون، در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریورماه) پدر ویتالیک بوترین، «دیمیتری بوترین»، اعلام کرد که حساب ایکس پسرش هک شده است: «به‌نظر می‌رسد حساب ویتالیک هک شده. او درحال تلاش برای دسترسی مجدد به حساب خود است.»

در پستی که در شبکه اجتماعی ایکس منتشر شده بود و حالا حذف شده است، ویتالیک گفته بود که Proto-Danksharding به اتریوم می‌آید. همراه این پست در ایکس، هکر یک لینک مخرب قرار داده بود.

توییتر خالق اتریوم هک شد/ عکس

سرقت صدها هزار دلار از قربانیان هک حساب خالق اتریوم

لینک مخربی که درون پست ویتالیک قرار گرفته بود، یک NFT رایگان را تبلیغ می‌کرد. قربانی با رفتن به لینک، کیف خود را به آن متصل می‌کرد و بخشی از پول‌هایش به سرقت می‌رفت. در این میان حتی یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم هم مدعی شده که این هک به کلکسیون CryptoPunk او ضرر زده است.

هک حساب توییتر خالق اتریوم انتقاد برخی کاربران را در پی داشته. برخی کاربران ادعا می‌کنند که بوترین به‌اندازه کافی از حسابش محافظت نمی‌کند که این موضوع نه‌تنها به خودش آسیب می‌زند، بلکه می‌تواند به ضرر افراد عادی هم تمام شود.

با توجه به مبلغ سرقت‌شده که به ۶۹۱ هزار دلار می‌رسد، انتظار می‌رود این حمله مورد بررسی بیشتر قرار بگیرد و شاید روزی فرد پشت این حمله هم دستگیر شود.

منبع: دیجیاتو

509890