۸۰ درصد زائران به کشور بازگشتند

فرمانده کل فراجا با اشاره به اینکه با اشاره به بازگشت بیش از سه میلیون زائر از سفر کربلا، گفت: ۸۰ درصد زائران به کشور بازگشته اند.

به گزارش پرسون، سردار احمد رضا رادان با حضور در قرارگاه رسانه‌ای اربعین کرمانشاه مستقر در پایانه مرزی خسروی اظهار کرد: امسال رکورد حضور در همایش عظیم اربعین با وجود تمام شیطنت‌های دشمنان شکسته شد و برای اولین بار بیش از چهار میلیون زائر در این رویداد بزرگ حضور یافتند.

وی با اشاره به بازگشت بیش از سه میلیون زائر از سفر کربلا، افزود: می‌توان اذعان کرد تاکنون حدود ۸۰ درصد زوار به کشور بازگشته‌اند.

رادان همچنین با اشاره به خروج تعداد زیادی از اتباع خارجی از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم اربعین، تصریح کرد: تا امروز بیش از ۳۰ درصد آنها بازگشته‌اند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی در ادامه از همکاری بسیار خوب مقامات عراقی در پذیرش و پذیرایی از زائران ایرانی قدردانی کرد و گفت: آنها از همان روز نخست همکاری بسیار خوبی داشتند و تسهیل گری های لازم را انجام دادند.

وی ادامه داد: همین تسهیل گری و همکاری بسیار خوب مقامات عراقی باعث شد تا زائران ایرانی امسال راحت تر از سال‌های گذشته به عتبات عالیات و کربلای معلی اعزام شوند.

رادان همچنین به استقبال بسیار خوب زائران اربعین برای تردد از پایانه مرزی خسروی اشاره کرد و گفت: امسال ۹۰۰ هزار نفر این مرز را انتخاب کردند تا نسبت به سال‌های گذشته با رشد چشمگیری مواجه شوند.

فرمانده کل فراجا خاطرنشان کرد: از مجموع ۹۰۰ هزار نفری که مرز خسروی را برای تردد انتخاب کرده‌اند، ۵۲۰ هزار نفر آنها برای سفر به عتبات عالیات بوده و ۳۸۰ هزار نفر هم از طریق این مرز به کشور بازگشتند.

وی مهمان نوازی مردم کرمانشاه را در استقبال بسیار خوب زائران برای تردد از مرز خسروی را هم یکی از عوامل تأثیر گذار عنوان کرد و گفت: در کرمانشاه مسئولان دلسوزی مانند سردار حاجیان فرمانده انتظامی این استان حضور دارند که تا پای جان برای امنیت و آسایش زائران تلاش می‌کنند.

رادان تصریح کرد: مردم مرز دار و غیور کرمانشاه در طول تاریخ و خصوصاً دوران دفاع مقدس رشادت‌های زیادی از خود نشان داده و میزبان خوبی برای رزمندگان بودند.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه بالغ بر ۵۰ درصد زائران اربعین از جوانان غیرتمند بودند، گفت: آنها با وجود همه شیطنت‌های دشمنان سختی‌های راه را به جان خریدند تا در زمره زوار قرار گیرند.

منبع: مشرق

509614