فال ابجد فردا چهارشنبه 18 مرداد 1402/ خبرهای خوشی در راهه!

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی متولدین هر ماه با حروف ابجد پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله پرسون رو دنبال کنید.
تصویر فال ابجد فردا چهارشنبه 18 مرداد 1402/ خبرهای خوشی در راهه!

به گزارش پرسون، فال ابجد یکی از فال های معروف و محبوب است که برای پیش بینی طالع از آن استفاده می شود. از گذشته‌های دور تاکنون، همواره انسان ها به دنبال راهی برای فهمیدن آینده ی خود بوده اند؛ که این عمل را با گرفتن انواع فال ها و روی آوردن به افرادی که در این زمینه تخصص دارند، انجام می دهند. با پیشرفت تکنولوژی انسان ها به راحتی می توانند در هر لحظه که بخواهند، این عمل را با گوشی یا لپ تاپ خود در منزل انجام دهند. فال ابجد یکی از فال هایی است که افراد به آن علاقه ی زیادی دارند. فال ابجد از فال های پرطرفدار در میان فال های دیگر است که قدمت زیادی دارد؛ چرا که برخی افراد آن را به زمان دانیال نبی و بعد ها به دوره ی امام جعفر صادق نسبت می دهند.

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما : ج ج د

تعبیر فال ابجد: به اشتباه‌هایی که در گذشته مرتکب شده‌اید دائم فکر می‌کنید. قبل از اینکه این شرایط زمینه افسردگی شما را فراهم کند، اشتباه‌های خود را فراموش کنید و به خاطر داشته باشید که انسان جایزالخطاست. برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری دارید اما بهتر است دست ‌نگه ‌دارید و با افرادی که تجربه بیشتری نسبت به شما دارند، مشورت کنید. قصد انجام کارهای مذهبی یا انسان‌دوستانه را دارید، امروز بهترین فرصت برای انجام کارهای خیر است تا با انجام این کارها به لحاظ فکری به آرامش برسید.

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما : د آ ب

تعبیر فال ابجد: مشکلی که در محل‌ کار با آن روبه‌رو هستید را به کمک همکاران پشت ‌سر بگذارید. مسافر هستید و بار سفر بسته‌اید اما بهتر است عطای مسافرت را به لقایش ببخشید و سفر را به آینده موکول کنید. از هر انگشت شما هنر می‌بارد و انسان هنرمندی و خلاقی هستید اما اطرافیان به استعداد شما پی‌نبرده‌اند و کسی قدر استعدادتان را نمی‌داند. این وضعیت ادامه پیدا نخواهد کرد و امروز فردی که دستی در دنیای هنر دارد با شما آشنا خواهد شد و شرایط را برای ابراز هنر و توانایی‌های شما ایجاد می‌کند.

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما : د آ ب

تعبیر فال ابجد: مشکلی که در محل‌ کار با آن روبه‌رو هستید را به کمک همکاران پشت ‌سر بگذارید. مسافر هستید و بار سفر بسته‌اید اما بهتر است عطای مسافرت را به لقایش ببخشید و سفر را به آینده موکول کنید. از هر انگشت شما هنر می‌بارد و انسان هنرمندی و خلاقی هستید اما اطرافیان به استعداد شما پی‌نبرده‌اند و کسی قدر استعدادتان را نمی‌داند. این وضعیت ادامه پیدا نخواهد کرد و امروز فردی که دستی در دنیای هنر دارد با شما آشنا خواهد شد و شرایط را برای ابراز هنر و توانایی‌های شما ایجاد می‌کند.

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما : ب د ب

تعبیر فال ابجد: روز خوبی را آغاز کرده‌اید و احساس شادی و نشاط می‌کنید، این احساس را به فال نیک بگیرید و با انگیزه بیشتری به انجام کارهای روزانه مشغول شوید. مدتی پیش پول خود را برای انجام کاری سرمایه‌گذاری کرده‌ بودید و تاکنون سود چشمگیری از این سرمایه‌گذاری روانه حساب‌های بانکی تان نشده ‌است. این شرایط ادامه پیدا نمی‌کند و به‌زودی سایه همای سعادت روی سر شما می افتد و از این سرمایه‌گذاری سود قابل ‌توجهی را به جیب خواهید زد. با کمک روحیه‌ شوخ و خوش‌مشربی که دارید به اطرافیان روحیه بدهید.

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما : آ آ آ

تعبیر فال ابجد: امروز با مشکلی روبه‌رو می‌شوید و از آنجایی که انسان منفی‌بافی هستید، این مشکل را بیش‌ا‌ز‌حد بزرگ جلوه می‌دهید اما این رویکرد به غیر از شکست برای شما چیزی به دنبال ندارد، درنتیجه از امروز تصمیم بگیرید که منفی‌بافی را کنار بگذارید و با رویکردی مثبت به زندگی نگاه کنید و مشکلات را بیش‌از‌حد بزرگ نکنید. شرایطی برای افزایش درآمد پیش ‌روی شما قرار می‌گیرد. از این فرصت نهایت استفاده را ببرید و به اطرافیان ثابت کنید که انسان موقعیت شناسی هستید. شایعه‌پراکنی را کنار بگذارید و به انسان قابل اطمینانی تبدیل شوید در غیر این صورت کسی روی حرف‌های شما حساب باز نمی‌کند.

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما : ب ب ب

تعبیر فال ابجد: متوجه خواهید شد کاری که به آن مشغول هستید دامنه پیشرفت زیادی دارد و با تلاش و کوشش می‌توانید به دستاوردهای بیشتری برسید. درنتیجه در اولین فرصت طرح و برنامه جدیدی را برای پیشرفت و موفقیت در کارها بریزید و مطمئن باشید که فاصله چندانی با موفقیت‌های بیشتر ندارید. احساس دلتنگی می‌کنید و دل تان برای یکی از دوستان یا آشنایان حسابی تنگ شده ‌است. در اولین فرصت با این دوست تماس بگیرید و دیدارها را تازه کنید. با اتفاق غیرمنتظره‌ای در محل‌ کار یا منزل روبه‌رو خواهید شد. اجازه ندهید این اتفاق روز شما را خراب کند و به هر قیمتی که شده روز را با شادی و نشاط به پایان برسانید.

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما : ج د آ

تعبیر فال ابجد: به لحاظ مالی روز بسیار حساسی را در پیش دارید و اگر امروز بیشتر از همیشه حواس تان را جمع‌ نکنید ضرر هنگفتی را تجربه خواهید کرد. اعضای خانواده و فامیل خبری از شما ندارند و حسابی دلتنگ تان شده‌اند، امروز فرصتی دست می‌دهد تا سری به آنها بزنید و با حضور در کنار اعضای فامیل لحظه‌های خوشی را تجربه کنید. محبت خود را به زبان نمی‌آورید و اطرافیان شما را فرد سنگدلی می‌دانند که به کسی عشق نمی‌ورزد. این روحیه را کنار بگذارید و با اطرافیان از در محبت و صمیمیت وارد شوید.

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما : د د آ

تعبیر فال ابجد: اسرار دل تان را پیش هر کسی افشا نکنید و رازدار باشید در غیر این صورت نزد دوستان و آشنایان به انسانی غیرقابل اعتماد تبدیل خواهید شد. برنامه‌‌‌ای را برای حضور در کنار اعضای خانواده ترتیب داده‌اید و می‌خواهید به همراه اهل منزل حسابی خوش بگذرانید. این شرایط مهیا نمی‌شود و قسمت زیادی از روز را به انجام کارهای غیرمنتظره سپری خواهید کرد. اجازه ندهید این شرایط زمینه دلخوری اعضای خانواده را فراهم کند و به آنها قول دهید که در اولین فرصت در کنار هم حسابی تفریح می‌کنید. اتفاق ناگواری در زندگی شما رخ می‌دهد. برای گذر از این اتفاق با فردی که سنگ‌صبور شماست، صحبت کنید و بار غصه‌ها را زمین بگذارید.

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما : د د ب

تعبیر فال ابجد: امروز با حجم زیادی از کارها مواجه خواهید شد اما انرژی لازم را به دست می‌آورید و خسته نخواهید شد. وضعیت مالی تان ثبات ندارد و این قضیه امروز حسابی شما را نگران و مضطرب کرده ‌است اما جایی برای نگرانی وجود ندارد زیرا پولی به دست تان خواهد رسید و مشکلات مالی شما خاتمه پیدا خواهد کرد. روز خوبی را در پیش دارید و کارها راحت‌تر از چیزی که فکر می‌کنید انجام خواهد شد. یکی از دوستان یا آشنایان توقع‌های بی‌جایی از شما دارد. در اولین فرصت با ایشان صحبت و ثابت کنید هر کاری که از دست تان بر می‌آید را برای ایشان انجام می‌دهید اما توان انجام توقع‌های نابجای ایشان را ندارید.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما : ب د د

تعبیر فال ابجد: انسان مهربانی هستید و توجه زیادی به اطرافیان دارید، این روحیه هیچ اشکالی ندارد اما مواظب باشید که اطرافیان از مهربانی شما سوء‌استفاده نکنند. اهل پشت‌گوش انداختن کارها هستید و کارهای مهم را سر موعد مقرر انجام نمی‌دهید، این وضعیت نه تنها جلوی پیشرفت و وموفقیت شما را گرفته بلکه باعث شده اطرافیان شما را به‌‌عنوان فرد بی‌مسئولیتی بشناسند. ادامه این رویکرد اصلا به صلاح شما نیست و در اولین فرصت کارهای عقب‌افتاده را انجام دهید و کارهای مهم را پشت‌گوش نیندازید.

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما : ب ج د

تعبیر فال ابجد: به خاطر داشته باشید که بی‌احترامی به اطرافیان شما را به فرد منفوری تبدیل خواهد کرد. قبل از اینکه این رفتار رابطه شما را با اطرافیان از چیزی که هست بدتر کند از در دوستی و احترام با اطرافیان وارد شوید و دل دوست و آشنا را به دست آورید. کار پسندیده‌ای که در گذشته انجام داده‌اید امروز پیش اطرافیان جلوه می‌کند و تعریف و تمجید آشنایان را به دنبال دارد. از این شرایط درس بگیرید و در آینده بیشتر به فکر انجام کارهای پسندیده باشید. یکی از آشنایان در بستر بیماری گرفتار شده و حالش امروز اصلا خوب نیست، در اولین فرصت به عیادت این فرد بروید و به ایشان اطمینان خاطر بدهید که لحظه‌‌ای از پرستاری و مراقبت وی دست نخواهید کشید.

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما : ج ب آ

تعبیر فال ابجد: انسان باتجربه‌ای هستید و سرد و گرم روزگار را چشیده‌اید. با این حال تجربه‌های خود را با اطرافیان به اشتراک نمی‌‌گذارید و کسی در جریان مهارت‌های شما نیست. این رویکرد را تغییر دهید و به اطرافیان اجازه دهید تا تجربه‌های شما را به کوله‌بار زندگی شان اضافه کنند. دوستی قدیمی که خاطره‌های خوشی از رفاقت با ایشان دارید امروز به دیدارتان می‌آید و فرصتی پیدا می‌کنید تا در کنار این دوست قدیمی بنشینید و از روزهای خوش گذشته بگویید. زندگی‌ عاشقانه‌ای دارید و از بودن در کنار همسر یا عشق ‌زندگی تان لذت می‌برید، این شرایط را به فال نیک بگیرید و به گونه‌ای رفتار کنید تا عشق‌ زندگی تان نیز از بودن در کنار شما راضی و خشنود باشد.

راز ها و نکات مهم درباره ی حروف ابجد

اولین گام که شما برای گرفتن فال ابجد باید بدانید، دانستن حروف ابجد است. افراد زیادی معتقدند که حروف ابجد ویژگی های خارق العاده ای دارد که با دانستن آن می توان به آینده پی برد. این حروف راز آلود که برای مرتب کردن حروف در زبان عربی به کار رفته اند، برپایه ی ابتدایی الفبای خط فنیقی بوده است. این حروف ارزش عددی کلمات را نشان می دهند که برای طالع بینی فرد یا رمزگذاری و شماره گذاری صفحات از آن استفاده می کردند. این حروف را به سه بخش دسته بندی کرده اند که این سه بخش عبارتند از

ابجد کبیر

ابجد وسیط

ابجد صغیر

قبل از اینکه بخواهیم درباره ی هرکدام از موارد بالا صحبت کنیم، بهتر است بدانید که اعدادی که به حروف ابجد نسبت داده اند، عدد یک تا هزار است و حروف ابجد 28 حرف را شامل می شود. نسبت دادن این اعداد به این 28 حروف ابجد به این صورت است که عدد 1 تا 1000 را بین این 28 حرف ابجد کبیر تقسیم می کنند؛ حال اگر حرف ابجد کبیر که از عدد 9 بزرگ تر است را تقسیم کنیم باقی مانده ی آن حرف ابجد صغیر خواهد بود. همچنین اگر حرف ابجد کبیر را بر 12 تقسیم کنیم حروف ابجد وسیط به دست می آید، بیش ترین استفاده در گرفتن فال ابجد از حروف ابجد کبیر است.

ابجد کبیر

همانطور که گفتیم هر کدام از 28 حرف عربی دارای ارزش عددی مخصوص خود هستند که در زیر عددهای مربوط به هر حرف را بیان نموده ایم. این حروف عبارتند از

ابجد وسیط

ابجد صغیر

نحوه ی گرفتن فال ابجد روزانه

اگر فردی بخواهد فال ابجد بگیرد، ابتدا نام خودش و مادرش را به ابجد کبیر محاسبه می کنیم و بعد از جمع کردن بر عدد 12 تقسیم کرده و باقی مانده ی آن برج طالع فرد را مشخص می کند و هر ماه طالع هر فرد را مشخص می کند که در ادامه به طور مختصری بیان کرده ایم.

فال ابجد بر حسب ماه تولد

گام بعدی در طالع بینی با حروف ابجد یافتن ماه تولد فرد بر اساس برج طالع است به این صورت که هر فرد متولد ماه های زیر طالع مخصوص به خود دارد. هر سال دوازده ماه دارد که هر ماه طالع مخصوص به خود را دارد این ماه ها عبارتند از

حمل

ثور

جوزا

سرطان

اسد

سنبله

میزان

عقرب

قوس

جدی

دلو

حوت

در ادمه باید به این نکته توجه کرد که ماه تولد با برج متفاوت است و در برخی از مواقع می تواند یکی باشد، همچنین این موضوع برای زن و مرد یکسان نمی باشد. حال قصد داریم به بررسی هر برج طالع بپردازیم، از شما تقاضا داریم تا پایان این مطالب جذاب ما را همراهی کنید.

برج حمل

زنان با طالع برج حمل دارای قد بلند هستند، این زنان هوش بالایی دارند و با ورود به هر منزل خیر و برکت را با خود به همراه می برد. از ویژگی های بارز این زنان مهربان بودن و توانایی در انجام امور را می توان نام برد. از رنگ های خوش یمن برای این افراد رنگ سبز را نام می برند و روز پنج شنبه برای این بانوان سر شار از اتفاقات خوب است و هراه داشتن دعای جوشن کبیر به آن ها توصیه می گردد.

مردان: مردان با برج حمل را قد بلند و خش رو می دانند. این افراد از دروغ بیزارند و از کارهای حرام دوری می کنند، زود عصبانی می شوند و زود هم آرام می شوند. خرید و فروش برای این افراد پر در آمد است. مردان دارای طالع برج حمل نباد در عبادت خداوند کاهلی کنند تا زندگی پر خیر و برکنی داشته باشند. این مردان عمر زیادی خواهند داشت و در زمانی که ماه نو می شود به قران نگاه کنند و صدفه دهند از بلایا ایمن خواهند بود.

برج ثور

زنان: این زنان زیبا و دارای قد بلندی هستند که با گذشت زمان زندگی به میل آن ها پیش می رود. روز جمعه و رنگ سبز یا آبی برایشان خوش یمن است. افراد دارای طالع ثور باید راز خود را با کسی مطرح نکنند؛ زیرا که دشمنان زیادی دارند، با توکل به خدا و انجام عبادات کارهایشان انجام می گیرد.

مردان: این مردان طالع خوبی دارند و به مال دیگران چشم ندارند و با زنان نجیب ازدواج می کنند که برایشان روزی و خوشبختی به همراه می آورند. به همراه داشتن انگشتر فیروزه برایشان خوب است و آن ها را از بلایا دور می کند.

جوزا

زنان: این بانوان مهربان و خوش صحبت هستند و فن بیان خوبی دارند. در انجام کارها شک و تردید دارند ولی با توکل به خدا در انجام امورشان موفق خواهند بود. به مسافرت علاقه ی زیادی دارند و لباس آبی و ماه شعبان برایشان خوش یمن است.

مردان: این مردان ظاهری زیبا دارند و گذراندن وقت با دوست برایشان خوب نیست و این دوستان خیرشان را نمی خواهد و به آن ها ضرر می رساند. این مردان با والدین خود خوب رفتار میکنند و صاحب فرزندان نیکویی می شود.

برج سرطان

زنان: این افراد ظاهری زیبا دارند و اخلاق خوبی دارند و با بقیه مهربانند و صاحب شوهری مهربان می شوند؛ اما اطرافیان به این زوج حسادت می ورزند. این زنان نیکوکار هستند و به افراد زیادی کمک می کنند و معمولا از درد کمر رنج می برند و رنگ های سبز و آبی و پوسیدن لباس هایی به این رنگ به آن ها توصیه می شود.

مردان: مردان دارای این طالع ثروتمند هستند و زراعت و تجارت پیشه ی آن ها خواهد بود. داشتن انگشتر یاقوت برایشان خوش یمن است و عمر با عزتی خواهند داشت.

برج اسد

زنان: این زنان دانا و با درایت هستند، این بانوان دارای روحیه ایی شاد می باشند که زندگی خوبی را با همسر و فرزندانش خواهد داشت. ماه شوال و رنگ سفید و سبز برای وی شانس به همراه می آورد.

مردان: مردانی خوش سخن و با سواد هستند، دارای مقام و منصب خوبی در جامعه خواهد شد. انگشتر عقیق و لباس های رنگی برایش مفید است.

سنبله

زنان: این بانوان بلند و سرخ روی هستند، بسیار مومن و پاکدامن اند و عاقبت به خیر خواهد شد. رنگ سرخ و سبز برایش خوش یمن است.

مردان: این مردان قدی متوسط ، خوش خلق، و مهربان هستند. اهل مسافرت و خوش گذرانی اند و روز یک شنبه و لباس شاد برایش مفید خواهد بود.

برج میزان

زنان: این افراد نشان دهنده ی صداقت و درست کاری هستند، دمدی مزاج اند، ماه ذی قعده و روز دو شنبه برایش شانس می آورد.

مردان: مردانی با عدالت و منظم طالع میزان دارند، عقل و درایت خوبی دارند. افراد دارای این طالع ماه رمضان و انگشتر فیروزه برایشان مفید است.

برج عقرب

زنان: این بانوان دارای قدی بلند و خال بر سینه ی خود هستند که نشان از اقبال نیک او دارد، ماه شوال و روز دو شنبه و رنگ سبز و آبی برایشان خوش یمن است.

مردان:این مردان صداقت مبنای کارشان استت و همین دلیل سریع انجان شدن کارهایشان می شود. در ماه اردیبهش اتفاقات خوبی برایش رقم خواهد خورد و سفرهای زیادی خواهد رفت.

برج قوس

زنان: این زنان خوش سیرت اند و دانا و خوش برخورد هستند و با ورود به هر خانه ایی برایشان رزق و روزی بهمراه می برد، ماه شعبان وپوشیدن لباس رنگارنگ برایشان شانس می آورد.

مردان: این مردان مهربان اند و زندگی خوبی دارند و بابت آن خدا را شاکرند، ماه رمضان و لباس رنگی برایشان مفید است.

برج جدی

زنان: عنصر وجودی این زنان باد است، بلند نظر و سخاوتمند هستند و با ادای تکلیف و انجام عبادات زندگیش در مسیر خوشبختی قرار می گیرد.

مردان: صاحب این طالع فردی صادق و صالح است. سفر به سمت قبله برایش بسیار پر سود خواهد بود و زندگی طولانی خواهد داشت.

برج دلو

زنان: زنان دارای این طالع زیبا و باهوش هستند و پرتلاش اند، ولی دشمنان زیادی دارند به همین دلیل نباید اتفاقات مهم زندگیشان را برای کسی مطرح کنند.

مردان: مردانی پاکدامن اند که امانت دادن و ضمانت کردن افراد برایشان خوب نیست. فرزندان زیادی در طالع دارند و لباس رنگی و انگشتر فیروزه و یا قوت برایشان خوش یمن است.

برج حوت

زنان: زنانی خوش خلق ، مهربان و خانواده دوست هستند؛ که شانس و برکت را با خود به خانه ی همسر می برند. ماه ذی قعده و روز های دو شنبه و پنج شنبه و رنگ سفید برای خوش یمن است.

مردان: مردی مهربان و شجاع و زیرک است، ایمان قوی دارد و توکل او سبب راحت شدن کارهایش می شود.

نتیجه گیری

همانطور که گفتیم حروف ابجد برمبنای حروف الفبای عربی است، حال اگر برای اسامی ایرانی بخواهیم طالع بینی ابجد را برایشان انجام دهیم به ازای حروف چ، پ، گ، ژ که در زبان عربی نیست از حروف ج، ب، ک، ز استفاده می کنند. بعضی از صاحب نظران در این حوزه اعتقادی به این جایگزینی ندارند و به جای این حروف مقدار عددی صفر را قرار می دهند. فال ابجد یکی از فال های پر طرفدار در میان تمام افراد است.

506241