فال ابجد فردا دوشنبه ۱۶ مرداد 1402/ خبرهای خوشی در راهه!

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله پرسون رو دنبال کنید.
تصویر فال ابجد فردا دوشنبه ۱۶ مرداد 1402/ خبرهای خوشی در راهه!

به گزارش پرسون، فال ابجد یکی از فال های معروف و محبوب است که برای پیش بینی طالع از آن استفاده می شود. از گذشته‌های دور تا کنون، همواره انسان ها به دنبال راهی برای فهمیدن آینده ی خود بوده اند؛ که این عمل را با گرفتن انواع فال ها و روی آوردن به افرادی که در این زمینه تخصص دارند، انجام می دهند. با پیشرفت تکنولوژی انسان ها به راحتی می توانند در هر لحظه که بخواهند، این عمل را با گوشی یا لپ تاپ خود در منزل انجام دهند. فال ابجد یکی از فال هایی است که افراد به آن علاقه ی زیادی دارند. فال ابجد از فال های پرطرفدار در میان فال های دیگر است که قدمت زیادی دارد؛ چرا که برخی افراد آن را به زمان دانیال نبی و بعد ها به دوره ی امام جعفر صادق نسبت می دهند.

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: ج ج ب
تعبیر: بخت و اقبال روشنی در پیش رو دارید به زودی به هدف خود در آینده خواهید رسید و شادی و خوشبختی را در زندگیتان سرازیر می کنید،، اگر قصد رفتن به سفری را دارید،، این سفر را به زودی راهی می شوید که برایتان خوشبختی و نشاط را در آینده سرازیر می کند.

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ج ب ب
تعبیر: افکار بیهوده را از ذهن خود خارج کنید و موفقیت و سربلندی را در آینده به دست بیاورید سعی کنید؛ دست به کارهای ناصوابی درزندگی نزنید در راز و نیاز با خداوند بپردازید تا بتوانید به زندگی تان رنگ و بوی تازه بدهید،، و خود را از مشکلات نجات دهید.

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: آ ج ب
تعبیر: به لطف خداوند زندگی تان سر و سامان خواهد گرفت و شادی و خوشبختی در آینده نصیبتان خواهد شد،، بهتر است برای خود در زندگی صدقه بدهید تا از چشم زخم مردم در امان بمانید،، اگر گمشده ای دارید به زودی پیداش می کنید که باعث خوشحالی در شما می شود.

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: آ ب ب
تعبیر: نیات خوبی در سر نمی‌پرورانید پس از آنها بر حذر باشید تا خداوند راههای بهتری را برایتان قرار دهد. از دعوا و مرافعه به دور باشید و سعی نکنید تا حرف های تان را با لج و لجبازی پیش ببرید که دچار دردسر خواهید شد.
سرنوشت خود را بپذیرید و با آن مقابله نکنید.

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: ج ا ج
تعبیر: شخصی همواره پشت سرتان بدگویی می کند و از اینرو شأن و منزلت شما را بسیار پایین آورده هرچه سریعتر در مقابلش ایستادگی کنید و اجازه ندهید تا به رفتارهایش ادامه دهد. مشکلی بزرگ در زندگی تان دارید که از برطرف کردنش ناامید شده اید اما خداوند به زودی راه یرا برایتان قرار می‌دهد. کسب و کار رونق می‌گیرد و به دنبالش به سرمایه خوبی دست پیدا می‌کنید انشالله.

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: ج آ ‌آ
تعبیر: تنها در صورتی می توانید به اآرزوهایتان دست پیدا کنید که از اعمال حرام و نادرست به دور باشید و افکار پلیدی در سرتان نپرورانید. دوستان نابابی در زندگیتان دارید که تاکنون ضربه های سختی به شما وارد کردند از آنها دوری کنید و به حرفهایشان گوش فرا ندهید. توکلتان بر خداوند را بیشتر کنید و در مشکلات زندگی از کمک او ناامید نشوید.

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ب ب آ
تعبیر: بخت و اقبال به شما رو میکند و آرزوهای تان را برآورده می کنید اما این امر زمان زیادی می‌طلبد پس صبور باشید. قصد دارید تا معامله ای را انجام دهید و ملک یا زمینی را خریداری کنید بهتر است بسیار حواستان را جمع کنید چراکه ممکن است مشکلاتی برایتان به همراه داشته باشد. خبرهایی به دستتان میرسد که در رابطه با نیت قبلی شماست و موجب مسرت و شادی فراوان تان می‌شود.

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ج ب ج
تعبیر: بخت و اقبال نیکی در انتظارتان است و خیلی زود به آرزویی که مدت‌ها در سر دارید خواهید رسید. زنی قصد تا شما را از راهی نادرست بازدارد به حرفهایش گوش فرا دهید و از او پیروی کنید. زندگی بر وفق مرادتان می‌شود و از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار میگیرید.

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: آ د د
تعبیر: بخت و اقبال نیکی در انتظارتان است اما بسیار تنبل و تن پرور می باشید و این نیت تان تنها با تلاش و کوشش میسر می‌شود پس بهتر است که پشتکارتان را فراوان‌تر کنید. کسی قصد دارد تا مشکلاتی برایتان پدید بیاورد و درصدد فریب دادن شماست از او بر حذر باشید که آسیب فراوان میبینید.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: ب ج د
تعبیر: در انجام کارهایتان هیچگاه با عجله دست به کاری نزنید که باعث می شود مشکلات بزرگی در شما به وجود بیاورد،، غم و اندوه فراوانی در زندگی تان سرازیر کند،، سعی کنید در زندگی خود فرد صبوری باشید تا به آرامش برسید.

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: د ج ب
تعبیر: خبرهای خوب و خوشایندی در زندگی به گوشتان خواهد رسید که موفقیت و سربلندی را در زندگی برایتان به وجود می آورد شما را از تمام غم و اندوه نجات می‌دهد و به سوی خوشبختی و نشاط راهی میکند،، اگر قصد انجام کار مهمی را دارید بهتر است هرچه زودتر به انجام برسانید.

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: آ آ ب
تعبیر: شخصی با صورتی گندمگون و قد کوتاه در صدد شماست که می خواهد برای تان مشکلات بزرگی به وجود بیاورد و شما را به دردسر های فراوانی مواجه کند،، بهتر است؛ حواستان را جمع کنید و هیچگاه به دیگران اعتماد نداشته باشید.

راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

ابجد کبیر

ابجد صغیر

ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹

ی = ۱۰ک = ۲۰ل =۳۰م = ۴۰ن = ۵۰س = ۶۰ع = ۷۰ف = ۸۰ص = ۹۰

ق = ۱۰۰ر = ۲۰۰ش = ۳۰۰ت = ۴۰۰ث = ۵۰۰خ = ۶۰۰ذ = ۷۰۰ض = ۸۰۰ظ = ۹۰۰

غ = ۱۰۰۰گ = ۲۰۰۰چ= ۳۰۰۰پ= ۴۰۰۰ژ= ۵۰۰۰

ابجد صغیر

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹

ی = ۱۰ک = ۸ل =۶م = ۴ن = ۲س = ۶ع = ۱۰ف = ۸ص = ۶

ق = ۴ر = ۸ش = ساقطت = ۴ث = ۸خ = ساقطذ = ۴ض = ۸ظ = ساقط

غ = ۴گ = ۲چ= ۳پ= ۴ژ= ۵

ابجد وسیط

الف =۱ب = ۲ج = ۳د = ۴ه = ۵و = ۶ز = ۷ح = ۸ط = ۹

ی = ۱۰ک = ۸ل =۶م = ۴ن = ۲س = ۰ع = ۱۰ف = ۸ص = ۶

ق = ۴ر = ۸ش = ۶ت = ۴ث = ۸خ = ۰ذ = ۴ض = ۸ظ = ۰

غ = ۴گ = ۸چ= ۰پ= ۴ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

505948