فال روزانه دوشنبه 9 مرداد ۱۴۰۲ /فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی به آن داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه دوشنبه 9 مرداد ۱۴۰۲ /فال حافظ امروز

به گزارش پرسون، در ادامه با فال امروز با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی برای متولدین ۹ مرداد:

فال روز تولد: شما با انرژی زیادی که دارید و احترامی که به دیگران می گذارید و روی باز خود، امسال مورد علاقه ی دوستان، همکاران و روسای خود خواهید بود. فقط مواظب باشید تمام اصول و قوانین را رعایت کنید تا بهانه ای دست حسودان ندهید. سالی که پیش رو دارید از لحاظ تجاری و فعالیت های جدید حرفه ای برای شما بسیار خوب خواهد بود و موفقیت های زیادی در این زمینه ها کسب خواهید کرد. انگار که بخت و اقبال به شما روی آورده است و همه چیز برایتان خیلی خوب پیش می رود. همسر و یا نامزدتان در تمام طول سال شما را غرق در عشق و محبت خود خواهد نمود و تمام امکانات مالی خود را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. ا وجود این که سعی دارید بهترین روابط را با خانواده تان داشته باشید و انتظارات آنها را تا جایی که از دستتان برمی آید برآورده کنید، باز هم آنها با انتظارهای خودکه دائم رو به افزایش هستند باعث آزردگی شما خواهند شد. در اواخر سال از سرمایه گذاری در بورس و یا املاک منافع مادی قابل توجهی نسیبتان خواهند شد. در سالی که پیش روست ماه های مهر، دی، اردیبهشت و تیر ماه های خیلی مهمی در زندگی شما خواهند بود و مجبور به گرفتن تصمیمات مهمی خواهید شد.

فال امروز متولدین فروردین

امروز نسبت به دعوت هایی که از شما می شود و افراد جدیدی که در مقابلتان قرار می گیرند با روی باز برخورد کنید. تغییرات برای شما در راه هستند و شما برای این که این تغییرات به خوی و به نفع شما پیش بروند باید آنها را پذیرا باشید. حتی اگر مجرد باشید این امکان وجود دارد که با یک نفر آشنا شوید که به شریک راهتان تبدیل خواهد شد. به احساسات خود توجه کنید و اجازه دهید حس درونیتان در این زمینه راهنمایتان باشد و خیالتان راحت باشد که اشتباه نخواهید کرد. با کسی که در بحث مغلطه می کند بحث نکنید صرفا وقتتان را تلف می کنید و به جایی نمی رسید. برای برنامه ریزی های خودتان ارزش قائل شوید و به آن ها پایبند بمانید، نتیجه ای که دلخواهتان است خواهید گرفت. اتفاقی تاثیر گذار برایتان در شرف وقوع است. به تمامی موجودات زنده عشق بورزید تا دلتان آرام بگیرد.

فال امروز متولدین اردیبهشت

امروز چشم هایتان را که باز می کنید احساس می کنید که موقعیت برای پیشرفتتان فراهم است و می توانید رشد زیادی چه در زندگی شخصیتان و چه در زمینه ی حرفه ای داشته باشید. شما می خواهید بیشترین استفاده را از امروز ببرید تا در محل کاتان توجه مقام های بالا دست خود را جلب کنید و مورد تحسین آنها قرار بگیرید. فقط یادتان باشد که زمانی را هم به عشق اختصاص بدهید. جادوی عشق در زندگیتان تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت. به احساسات خود گوش فرا دهید و در بیان آنها جسارت بیشتری از خود نشان دهید. این همه عصبانیت درونی را از خودتان دور کنید تا بتوانید نفسی بکشید. روزهای غم و غصه به زودی تمام خواهد شد و خبری خوش به شما داده می شود، از شنیدن این خبر چنان ذوق زده خواهید شد که برای خودتان هم غیر قابل باور است. از روی غم و اندوه شخصی را محرم اسرار خود نکنید زیرا دچار دردسر و گرفتاری می شوید.

فال امروز متولدین خرداد

شما معمولا ترجیح می دهید حرف هایتان را در دل خودتان نگه دارید، اما امروز بدتان نمی آید که به یک فعالیت گروهی بپیوندید. شاید بعضی از دوستانتان شما را به یک دور همی در یک رستوران دعوت کرده باشند، یا همسایه تان به شما پیشنهاد کرده باشد سری به او بزنید. فرقی نمی کند که در چه گروهی قرار بگیرید، در هر صورت حضور در این جمع برایتان خوب خواهد بود و هم حالتان را خوب می کند و هم زمینه ی آشنایی با افراد جدیدی را برایتان فراهم می کند. اگرچه این روزها اوضاع بر وفق مراد نمی چرخد اما با صبر و تحمل، رنج ها و زحمت ها را به شادی و سرور تبدیل می کنید. پس از از مدت ها انتظار طلبی که داشتید را دریافت می کنید. وظایف محول شده را به نحو احسنت انجام بدهید، زیر نگاه های دقیقی قرار دارید که اگر تایید شود شاهد موفقیت چشمگیری خواهید بود.

فال امروز متولدین تیر

امروز ممکن است وسیله ی الکترونیکی جدید بخرید و یا تغییراتی در وسایلی که پیش از این داشته اید بدهید که زندگی را برای شما راحت تر می کنند. شاید هم تصمیم بگیرید در یک کلاس فنی ثبت نام کنید تا ضعف هایی که در توانایی های خود داشته اید را برطرف کنید. در هر صورت امروز رابطه ای تنگاتنگ با دنیای تکنولوژی خواهید داشت. اگر احساس می کنید برنامه هایی که برای بودن در کنار دوستان خود چیده اید اجازه نمی دهند به کارهای شخصیتان رسیدگی کنید سعی کنید طوری که طرف مقابلتان را ناراحت نکنید برخی از این برنامه ها را حذف کنید. به نیتتان خوش بین و امیدوار باشید. در مورد مسئله به وجود آمده با خودتان رو راست باشید و بفهمید خودتان چه چیزی دلتان می خواهد، نه منت بر سر دیگران بگذارید و نه خودتان را تحت فشار و عذاب قرار بدهید. شخصی به تازگی پا به زندگی تان گذاشته تا امتحانش را پس نداده به او وابسته نشوید.

فال امروز متولدین مرداد

شما موجودی اجتماعی هستید و امروز توجه زیادی را به خود جذب خواهید کرد. شما احساس خیلی خوبی نسبت به خودتان دارید و فکر می کنید که ظاهرتان هم خیلی بهتر از همیشه شده است؛ فقط شما اینطور فکر نمی کنید، دیگران هم متوجه این موضوع شده اند. امروز حتما وقت گذراندن با دیگران را در برنامه ی خود جای بدهید. شما انسانی توانا و با استعداد هستید و بودن در کنار دیگران درخشش ویژه ای به این توانایی هایتان می بخشد. از گذشته درس بگیرید و یک اشتباه را چند بار تکرار نکنید. برای لحظه های زندگی تان ارزش قائل شوید، وقتتان را در جمعی که انرژی تان را می گیرد تلف نکنید. کاری را که منطقا می دانید اشتباه است صرفا بخاطر شخص دیگری انجام ندهید. حواستان باشد قولی که نمی توانید به ان عمل کنید به کسی ندهید.

فال امروز متولدین شهریور

اگر از شرایط فعلی خود راضی نیستید امروز کمی جدی تر به این موضوع فکر کنید و ببینید کدام یک از اتفاقاتی که اخیرا در زندگیتان افتاده اند باعث ناراحتی و کدام یک باعث خوشحالی شما شده است. برای حس خوشحالی و خوشبختی باید خودتان را همین طور که هستید پذیرا باشید. شما ذاتا آدم رمانتیکی هستید و امروز به شخصی که دوست دارید فکر می کنید و بخاطر داشتن او خدا را شکر می کنید، و یا اگر هنوز تنها هستید در دلتان آرزو می کنید که ای کاش می توانستید هر چه زودتر نیمه ی گمشده ی خود را پیدا کنید. مطلبی را می شنوید و یا در کتابی می خوانید که به دلتان می نشیند و می تواند مسیر زندگی تان را تغییر بدهد. شما تنها هستید اما بدانید این تنهایی برایتان خوب است. کسی که بودنش عذاب است و همدم و مونس نیست همان بهتر که نباشد. بهتر است که به گذشته فکر نکنید و بر روی زخمتان نمک نپاشید.

فال امروز متولدین مهر

شما امروز تمام مدت در حال رویاپردازی خواهید بود. شاید موضوع این رویاها برایتان اهمیت چندانی هم نداشته باشد، فقط دلتان می خواهد خودتان را در عالم خیال غرق کرده و از دنیای واقعی فرار کنید. اما خودتان خیلی خوب می دانید که چنین راه حلی در دراز مدت به کارتان نخواهد آمد. امروز اهدافی که در مورد رابطه عاطفی خود دارید ناگهان برایتان اهمیت زیادی پیدا کرده اند و به فکر آینده ی این رابطه هستید. اگر شرایط فعلی آن چیزی که شما انتظار داشته اید نیستند خودتان را سرزنش نکنید. برای قانع کردن دیگران در رابطه با اهداف و نقشه هایی که برای آینده دارید، گرفتار مشکلاتی خواهید شد و مورد انتقاد اطرافیان قرار خواهید گرفت. اجازه ندهید این مسائل باعث ناامیدی تان شود. صبر و شکیبایی تان جواب خواهد داد و راه گشای شماست . زمان لازم برای آنکه به سوی نیتی که مدت ها در ذهن داشتید، گام بردارید فرا رسیده.

فال امروز متولدین آبان

شما قصد دارید فضایی آرام و هماهنگ در اطراف خود ایجاد کنید، اما برقراری تعادل، آن هم امروز، کار ساده ای نخواهد بود، زیرا شما نگران حفاظت از خودتان و احساستان نیز هستید. تحت شرایط کیهانی موجود شما نیز دارید که از لحاظ عاطفی احساس امنیت کنید، اما باید مواظب باشید که برای به دست آوردن این حس ثبات و امنیت کار اشتباهی نکنید. شما استعدادهای ناشناخته ای دارید که ممکن است امروز برایتان آشکار شوند. در مورد یک مسئله حقوقی به مشکلاتی برمی خورید که صبورانه باید تحمل کنید. پیامی از راه دور به شما می رسد که با دریافت آن از مسائل مهمی آگاه می شوید. عشق کارتان را آسان می کند. گاهی لازم است چشمتان را ببندید و هر کاری دلتان می خواهد بکنید. این روزها می گذرد، به خودتان زمان بدهید و اصلا عجله نکنید.

فال امروز متولدین آذر

شما امروز به اطرافیان خود توجه زیادی نشان می دهید و دلتان می خواهد به هر چند نفری که از دستتان بربیاید کمک کنید، اگر از دستتان بر می آمد حتی دنیا را هم نجات می دادید. اگر برای انجام کار خیری داوطلب لازم باشد شما حتما اولین نفر خواهید بود. با وجود این که شما دقیقا می دانید که چه می خواهید، وقتی پای بیان کردن آنچه در قلبتان می گذرد به میان می رسد از همیشه ساکت تر می شوید. به طبیعت بروید و از انرژی درختان شفا بگیرید. برای انجام یک مسئله کاری حواستان را جمع کنید، وگرنه به مشکلات این روزهایتان اضافه می کنید. چشمتان را روی گذشته ببندید، امروز درد می کشید، اما فردای روزگار، هر روز به خاطر امروز غم امگیز شکر خواهید کرد. برای انجام معامله ای کمی دست نگهدارید.

فال امروز متولدین دی

مادیات برای شما خیلی کمتر از معنویات اهمیت دارند و شما بالاخره پس از مدت ها به این واقعیت پی خواهید برد. داشته هایتان در مقابل خانواده و دوستانتان برای شما هیچ ارزشی ندارند و عزیزانتان برایتان در اولویت هستند. تحت شرایط کیهانی به وجود آمده ممکن است طی چند هفته ی آینده روابط عاطفیتان تا حدود زیادی از کنترل شما خارج باشند. اگر بتوانید با صحبت کردن در مورد احساساتتان و آنچه در دلتان می گذارد یخ به وجود آمده را بشکنید، به طرف مقابلتان نیز همین فرصت را خواهید داد و اوضاع تا حدودی به نفعتان تغییر خواهد یافت. در مورد نیت تان کم طاقتی نکنید. به قرارتان با خودتان پایبند باشید. به طرف مقابلتان شک نکنید، خواسته شما را برآورده می کند و آبی روی آتش می ریزد. در حفظ مسئله ای حساس مراقب باشید و بند را به آب ندهید و حرفی نزنید که به دردسر بیفتید. از دوستی ظاهری که با حرف هایش اعصابتان را به هم می ریزد، دوری کنید.

فال امروز متولدین بهمن

امروز شاید با گروهی جدید آشنا شده و یا با یکی از دوستان و همکاران قدیمی خود دیدار داشته باشید که فرصت های کاری جدیدی را به شما پیشنهاد می دهند. به این پیشنهاد خوب فکر کنید. شما به طور معمول امنیت را از طریق ایجاد ساختارهای پایدار در زندگی خود به دست می آورید. البته عشق نیز برایتان از این اصل مستثنی نیست و آن را کاملا جدی می گیرید و سعی دارید عشق واقعی را به دست بیاورید. برای به انجام رساندن کاری نیاز به دقت بالا دارید، اجازه ندهید چیزی یا کسی حواستان را پرت کند. برای رسیدن به نیت تان بر خلاف یک دندگی هایتان به کمک دوستی نیاز پیدا می کنید. اگر به این موضوع واقف باشید، او را نمی آزارید. در مورد مسائل عاطفی تان اجازه ندهید خبری که می شنوید، بی قرار و کلافه تان کند.

فال امروز متولدین اسفند

امروز بخت با شما یار است. شاید با شخصی آشنا شوید که تغییراتی اساسی در زندگی حرفه ای شما ایجاد خواهد کرد. شما به طور معمول به روابطی جذب می دهید که به شما اجازه می دهند استقلالتان را حفظ کنید و خود واقعیتان باشید. اما امروز به طور غیر منتظره ای دلتان می خواهد به عشقتان بچسبید و طوری برخورد می کنید که انگار به او نیازمند هستید و این رفتار، آن هم از جانب کسی مثل شما می تواند برای طرف مقابلتان آزار دهنده باشد. اشکالی ندارد اگر بخواهید به عشقتان نزدیک شوید، اما فاصله ی ضروری را رعایت کنید تا بتواند نفس بکشد. بلاتکلیفی در زمینه مسئله ای خانوادگی یا عاطفی کلافه تان کرده، این مسئله پایان خوشی ندارد، تا دیر نشده سعی کنید در برخوردتان تغییر روش بدهید. به خودتان مسلط باشید. در مورد مشکل کاری تان به توانایی های خودتان تکیه کنید و مطمئن باشید که راه پیشرفت همانطور که دلتان می خواهد برای شما باز است.

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

505242