توصیه‌های وزارت حج و عمره عربستان خطاب به میهمانان خانه خدا

وزارت حج و عمره عربستان سعودی با صدور بیانیه ای توصیه هایی را خطاب به حجاج خانه خدا منتشر کرد.
تصویر توصیه‌های وزارت حج و عمره عربستان خطاب به میهمانان خانه خدا

به گزارش پرسون به نقل از پایگاه خبری الوطن، وزارت حج و عمره عربستان از میهمانان خانه خدا خواسته تا با توجه به این توصیه‌ها، سفر خوب و به یادماندنی داشته باشند.

این وزارتخانه از حجاج بیت الله الحرام خواست تا برای تسهیل روند تکمیل امور اداری سفر، مدارک رسمی مخصوص مناسک حج را به همراه داشته باشند.

همچنین وزن بارهای خود را در زمان انجام مناسک حج کاهش دهند. وزارت حج و عمره عربستان اعلام کرد که مهمانان خانه خدا بدون اجازه وزارت اطلاع رسانی، حق تولید یا توزیع مطبوعات را ندارند. آنها همچنین باید از برگزاری تجمعات با اهداف سیاسی خودداری کنند.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه سعودی، هیأت‌های حج نباید موسم حج را سیاسی کرده و با دست زدن به برخی اقدامات فضای روحانی این مراسم را خدشه دار کنند.

برگزاری تجمعات با قصد دعای دست جمعی و بالابردن صدا و یا اجرای آئین‌های مذهبی در حرمین شریفین ممنوع است.

مهمانان خانه خدا باید توجه داشته باشند که عکس برداری و فیلم برداری در داخل این مکان‌های مقدس ممنوع است. پیش بینی می‌شود عربستان سعودی طی سال جاری، میزبان بیش از ۲ میلیون حاجی باشد به طوری که شرکت‌های هواپیمایی سعودی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار صندلی برای مهمانان خانه خدا در نظر گرفته‌اند. شش فرودگاه داخلی شامل فرودگاه‌های جده، ریاض، الدمام، مدینه منوره، الطائف و ینبع پذیرای این پروازها خواهند بود.

487232