کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان با ترفند برنده شدن

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با ترفند تماس در بستر شبکه اجتماعی واتس آپ و اعلام برنده شدن در قرعه کشی مسابقات رادیویی و تلویزیونی 2 و نیم میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.
تصویر کلاهبرداری میلیاردی از شهروندان با ترفند برنده شدن

به گزارش پرسون، سیدمصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان اظهار داشت : در پی مراجعه ۴ نفر از شهروندان به پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکیان مشخص شد فرد ناشناسی از طریق بستر شبکه اجتماعی واتساپ با آنان تماس برقرار کرده اعلام داشته که در قرعه‌کشی یکی از مسابقات رادیویی و تلویزیونی برنده شده و برای جلب اعتماد نیز اطلاعات شخصی آن‌ها از جمله کد‌ملی، نام و نام‌خانوادگی و نام پدر و را به شکات اعلام می کند.

مرتضوی بیان کرد: این فرد پس از جلب اعتماد قربانیان خود اقدام به دریافت شماره و رمز کارت بانکی شکات کرده و در فرصتی مناسب حسابشان را خالی می‌کند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان با بیان اینکه این فرد کلاهبردار موفق شده بود از طریق به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی شاکیان مبلغ ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را به جیب بزند، گفت: با اقدامات علمی و تخصصی و جستجوی هوشمندانه در فضای مجازی سرانجام هویت اصلی متهم شناسایی و در یک عملیات ضربتی توسط کارشناسان این پلیس دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی با اشاره به اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری از شاکیان پرونده از تحویل وی به مرجع قضائی خبر داد و عنوان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم به تماس‌هایی که از پیام رسان‌های خارجی و داخلی با عنوان برنده شده در مسابقات رادیویی و تلویزیونی با آنان برقرار می‌شود توجه نکرده و تحت هیچ شرایطی بر روی لینک‌هایی که از سرشماره های شخصی ارسال می‌شود کلیک نکنند.

486994