امضای تفاهمنامه آب منطقه ای و افتتاح دو طرح صنعتی در گرمسار توسط بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن که در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر به استان سمنان سفر کرده است، از امضای تفاهمنامه آب منطقه ای با مبلغ 1000 میلیارد ریال و افتتاح دو طرح صنعتی با تسهیلات 2910 میلیارد ریال و شعبه این بانک در گرمسار خبر داد.
تصویر امضای تفاهمنامه آب منطقه ای و افتتاح دو طرح صنعتی در گرمسار توسط بانک صنعت و معدن

به گزارش پرسون، دکتر علی خورسندیان مدیرعامل این بانک که در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر برای امضای یک تفاهمنامه، افتتاح دو طرح صنعتی و شعبه گرمسار این بانک به اتفاق هیات همراهی متشکل از اعضای هیات مدیره، هیات عامل و مدیران ارشد به استان سمنان سفر کرده است، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های تولیدی با رویکرد بهبود و توسعه شاخص های اقتصادی منطقه همواره پیشرو بوده و در این استان 282 طرح صنعتی با تسهیلاتی بالغ بر 116 هزار میلیارد ریال تامین مالی شده است.

وی افزود: طرح های یاد شده اشتغال زایی خوبی نیز در این استان به همراه داشته و برای 5 هزار و 464 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

دکتر خورسندیان با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفرهای استانی وی و مدیران ارشد بانک صنعت و معدن به استان های مختلف کشور پیگیری مصوبات سفرهای ریاست جمهوری است، عنوان داشت: در استان سمنان 15 طرح صنعتی از مصوبات سفر ریاست جمهوری از سوی این بانک با تسهیلاتی به مبلغ 6 هزار و 980 میلیارد ریال مصوب شده و در حال پرداخت می باشد.

وی اضافه کرد: در مورد تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه نیز در راستای همسویی با سیاست های کلان کشور در خصوص حمایت از بخش تولید و اشتغال کشور، عملکرد مطلوبی را در استان سمنان شاهد هستیم و در مجموع یکهزار و 485 میلیارد ریال به صنایع مختلف از این محل تسهیلات پرداخت نموده ایم.

دکتر خورسندیان و هیات همراه به اتفاق معاون اقتصادی استاندار سمنان و فرماندار گرمسار دو طرح شرکت ذوب آهن آرمان آسیا و گچبرگ سازان کویر گرمسار که از سوی این بانک با تسهیلاتی بالغ بر 2 هزار و 910 میلیارد ریال و اشتغالزایی 250 نفر، تامین مالی شده اند را افتتاح نمود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در خلال مراسم افتتاح طرح های یاد شده تصریح کرد: با افتتاح طرح های صنعتی در راستای تکمیل زنجیره ارزش از خام فروشی فاصله گرفته و ارزش افزوده بیشتری ایجاد می شود و اگر بتوانیم محصولات نهایی را صادر کنیم، ارزآوری مناسبی نیز به همراه خواهد داشت و این موضوع در صنایعی مثل فولاد که کاربردهای گسترده ای در دیگر صنایع دارد، اهمیت بیشتری می یابد.

شرکت ذوب آهن آرمان آسیا، شمش های فولادی و مفتول کلاف تولید می کند و موضوع فعالیت شرکت گچبرگ سازان کویر گرمسار نیز تولید انواع صفحات گچی با روکش سلولزی، تایل های گچی با روکش PVC و سازه های گالوانیزه می باشد.

در ادامه این سفر، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، تفاهمنامه آب منطقه ای جهت تأمین 21 میلیون مترمکعب در سال آب آشامیدنی و صنعتی شهرستان های گرمسار و آرادان و شهر ایوانکی را به مبلغ بیش از یک‌هزار میلیارد ریال به امضا رساند.

وی در حاشیه امضای این تفاهمنامه تاکید کرد: این پروژه یکی از بهترین طرح هایی است که با مشارکت بانک صنعت و معدن به بهره برداری رسیده و اثرات بسیاری در توسعه اقتصادی این منطقه خواهد داشت.

486813