گزارش روزانه بورس ۲ خرداد/ پیشتازی شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل

اگرچه شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی روز جاری صعودی ۲۰ هزار واحدی را تجربه کرد اما رفته رفته بر میزان عرضه ها افزوده شد و در نهایت با رشدی ۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد.
تصویر گزارش روزانه بورس ۲ خرداد/ پیشتازی شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل

به گزارش پرسون، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را اگر چه با رشد و صعود آغاز کرد، اما رفته رفته هر چه به ساعت های انتهایی بازار نزدیک شدیم، از میزان تقاضا در بازار کاسته شد و شاهد افزایش عرضه ها بودیم.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 23 واحدی به 2 میلیون و 330 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 14 هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 791 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «اخابر»، «فملی» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «دی» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «وبملت»، «ثشاهد» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «فرود» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 2 خرداد ماه 1402، مبلغ 12 هزار میلیارد و 900 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 265 میلیارد تومان پول وارد بورس کردند.

در بازار امروز 259 نماد در محدوده مثبت و 144 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 185 نماد در محدوده مثبت و 131 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

486722