کنایه واعظی به دولت رئیسی/ چرا اقتصاد کشور بیشتر از پیش به مسائل خارجی گره خورده است؟

رئیس دفتر حسن روحانی در دولت دوازدهم گفت: تخریب دولت ر‌وحانی برای ایجاد دو قطبی در جامعه و برای گرم کردن فضای انتخابات اسفند ماه است.
تصویر کنایه واعظی به دولت رئیسی/ چرا اقتصاد کشور بیشتر از پیش به مسائل خارجی گره خورده است؟

به گزارش سایت خبری پرسون، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی در دولت دوازدهم، در رابطه با اظهارات اخیر برخی تندروها خطاب به روحانی و دولت تدبیر و امید اظهار کرد: کسانی که با اتهام زنی بدنبال تخریب دولت قبل هستند دو هدف را دنبال می کنند. اول، بدلیل فرافکنی و انحراف افکار عمومی از گرانی و مشکلات جامعه است به همین جهت بعد از حدود ۲ سال که از عمر این دولت میگذرد ضعف ها و ناکارامدی های خود را به گردن دولت قبل می اندازند. همچنین ایجاد دو قطبی در جامعه برای گرم کردن فضای انتخابات اسفند ماه. مردم فهیم ما آگاه هستند و ما باید قضاوت را بعهده مردم بگذاریم. مشکلات با شعار و تبلیغات حل نمی شود و نیاز به برنامه و مدیران شایسته دارد. امروز عملکرد دولت قبل در مقایسه با این دولت با همه محدودیت ها در منظر مردم قرار دارد.

واعظی در پاسخ به تاثیر FATF بر روابط اقتصادی خارجی تاکید کرد: دو لایحه توسط دولت قبل تقدیم مجلس شد و با اصلاحات به تصویب مجلس و شورای نگهبان رسید و هم اکنون در مجمع تشخیص مصلحت است. اگر این دو لایحه نهایی شود گشایشی در روابط بانکی کشور ایجاد خواهد شد. زمانی تاثیرات آن بیشتر نمایان میشود که تحریم ها برداشته شود.

او‌ در پاسخ به این انتقاد که دولت روحانی اقتصاد را به خارج گره زده بود، بیان کرد: تمام تلاش دولت تدبیر و امید این بود که در دوران تحریم ها و فشار حداکثری که با ویروس کرونا همزمان شد اقتصاد کشور با همه محدودیت ها، با اتکا به امکانات داخلی توسعه یابد، گرانی ها مهار شود و اشتغال افزایش یابد. البته فشارهای آمریکا برای اعمال تحریم موجب گرانی شد که ما بارها از مردم عذرخواهی کردیم و برای مهار آن کوشیدیم. سوال اینجاست که چرا علیرغم شعارها در دوران این دولت اقتصاد کشور بیش از دوره روحانی به مسائل خارجی، ارز و طلا گره خورده است.

منبیان

486702