بررسی آخرین وضعیت پیشرفت راه آهن کرمانشاه - خسروی

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه راه آهن کرمانشاه - خسروی یک پروژه مهم در پیشرفت کرمانشاه است، گفت: پیگیر جذب اعتبارات ملی برای تسریع در راه آهن غرب کشور هستیم.
تصویر بررسی آخرین وضعیت پیشرفت راه آهن کرمانشاه - خسروی

به گزارش پرسون، محمد طیب صحرایی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از راه آهن کرمانشاه - خسروی، اظهار کرد: راه آهن غرب یکی از ضرورت‌های مهم برای پیشرفت و رشد کشور و به طور خاص استان کرمانشاه است.

وی افزود: متأسفانه طی این سال‌ها روند اجرایی این پروژه با کندی بسیاری روبرو بوده است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: امروز به صورت میدانی از بخش‌های مختلف این پروژه شامل تونل‌ها، پل‌ها، زیرسازی‌ها و ریل گذاری‌های انجام گرفته با حضور دست‌اندرکاران این پروژه بازدید به عمل آمد.

صحرایی بیان کرد: امیدواریم با پیگیری بیشتر و جذب اعتبارات ملی بتوانیم با شتاب بیشتری روند اجرایی این پروژه بسیار مهم و اثرگذار را دنبال کنیم و غرب کشور و استان کرمانشاه از برکات آن بهره‌مند شوند.

گفتنی است، وی در این برنامه کاری از فاز یک پروژه راه آهن کرمانشاه - خسروی بازدید و آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را بررسی و پیگیری کرد.

فاز یک پروژه شامل قطعه کرمانشاه تا اسلام آباد غرب به طول ۱۱۰ کیلومتر است که در بخش زیرسازی ۸۳ پیشرفت دارد و کل پروژه راه آهن کرمانشاه - خسروی ۲۶۱ کیلومتر است که حدود ۳۶ درصد پیشرفت دارد.

در سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه راه آهن غرب از ایستگاه فیروزان تا خسروی اختصاص پیدا کرده که تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

علاوه بر این استاندار کرمانشاه از ایستگاه راه آهن کرمانشاه هم بازدید کرد، هم اکنون قطار تهران - مشهد هر دو روز یکبار از ایستگاه کرمانشاه حرکت می‌کند.

486574