فال روزانه دوشنبه 1 خرداد ۱۴۰۲/ فال حافظ امروز

مَثَلی هست با این مضمون که به فال اعتقاد نداشته باش ولی نیم نگاهی بهش داشته باش!! اگر با این مثل موافق هستید می توانید فال روزانه امروز (طالع بینی روزانه) خودتان را بر اساس ماه تولد هر روز در این پست مشاهده کنید.
تصویر فال روزانه دوشنبه 1 خرداد ۱۴۰۲/ فال حافظ امروز

به گزارش پرسون، در ادامه با فال امروز من با ما همراه شوید.

فال روزانه واقعی شخصی برای متولدین ۱ خرداد:

فال روز تولد: امسال اگر حداکثر استفاده را از توانایی های خود ببرید موفقیت حرفه ای شما قطعی خواهد بود. در هر کاری که به عهده بگیرید با حس شوخ طبعی و عملکرد فوق العاده تان همه را تحت تأثیر قرار داده و به نگرانی و استرس خود نیز غلبه خواهید کرد. این روحیه فوق العاده ی شما روی اطرافیانتان نیز اثرات قابل توجهی خواهد گذاشت. امسال شما موفق خواهید شد به احساسات منفیخود از جمله حسادت غلبه کنید و با از بین رفتن این احساسات در وجودتان خواهید دید که سرعت پیشرفتتان حتی از قبل نیز بیشتر شده است. پرتو جدیدی از امید و انگیزه زندگیتان را تغییر خواهد داد و اتفاقات جدیدی که برایتان می افتند جهت تازه ای به زندگیتان خواهند بخشید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که دوستان و دشمنان خود را شناخته و رفتاری که با هر یک از این دو گروه باید داشته باشید را برای خودتان مشخص کنید. پیشرفت در وضعیت حرفه ایتان برای شما افزایش درآمد قابل توجهی را به همراه خواهد داشت و در نتیجه می تواند پول بیشتری پس انداز کنید. همسرتان به شما توجه ویژه ای خواهد داشت، سعی کنید این رفتار او را به صورت متقابل پاسخ بدهید.

فال امروز متولدین فروردین

دیگران از بودن در کنار شما لذت می برند، زیرا شما در وجود خود جذابیتی خاصی دارید، اما امروز شما تمایل چندانی به تحت تأثیر قرار دادن دیگران و یا حتی حرف زدن با آنها احساس نمی کنید. شاید در واقع این بی میلی شما به صحبت کردن با دیگران به خاطر رازی باشد که سعی در نهفتن آن دارد. اگر کسی به شما اعتماد کرده و راز مهمی را با شما در میان بگذارد، آیا شما هم باید به او اطمینان کنید و رازهایتان را با او در میان بگذارید، امروز به احتمال زیاد جواب این سوالی که ذهنتان را به خود درگیر کرده است خواهید یافت. به دنبال کسانی که ثروت زیادی دارند نروید، ارتباط با آنها برایتان سودی ندارد. به موضوعی فکر می کنید که فارغ شدن از آن برایتان مشکل است. بدون رو در بایستی تمام حرف هایتان را بگویید تا از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنید و وقتتان را بیهوده تلف نکنید. احتمال تغییر شغل و مکان برایتان وجود دارد به شرطی که واقعاً دنبالش باشید. سفری در پیش خواهید داشت. آنچه از دست داده اید به زودی به دست خواهید آورد.

فال امروز متولدین اردیبهشت

امروز سرشار از انرژی و فعالیت هستید و اگر انگیزه شروع به کار برای رسیدن به هدفی را دارید حتی یک دقیقه هم وقت خود را تلف نکنید و بلافاصله دست به کار شوید. امروز شریک عاطفیتان یک جورهایی روی اعصابتان است! شما حال و حوصله گوش دادن به حرف های او و تقریبا هیچ کس دیگری را ندارید و ترجیح می دهید در سکوت در کنارتان باشد، اما مثل این که او حتی یک دقیقه هم خیال ندارد ساکت شود و تقاضاهایی از شما دارد که شما هیچ گونه تمایلی به آنها ندارید. نگران نباشید، هیچ خطر خاصی شما را تهدید نمی کند. چشمهایتان را باز کنید و شکر گذار باشید. خیلی ها حسرت موقعیت پیش آمده برای شما را دارند. اگر به فکر ادامه تحصیال افتاده اید همین حالا اقدام کنید ماهی را هر وقت از آب بگبربد تازه است. مقام جدیدی به شما پیشنهاد میشود و به خودتان افتخار خواهید کرد در گفتار و عمل ثابت قدم باشید اگر به کسی وعده ای میدهید حتما انجام دهید. مسافری از راه دور خواهد آمد.

فال امروز متولدین خرداد

شما اغلب به احساسات خود اهمیت می دهید و از قرار گرفتن در موقعیت هایی که به شما حس زنده بودن می دهند لذت می برید. امروز از آن روزهایی است که رابطه عاطفیتان دقیقا چنین احساس هیجان انگیزی را در وجود شما زنده می کند. اما باید مواظب باشید آنقدر در دریای احساسات خود غرق نشوید که احساس خفگی به شما دست دهد. حتی خوب ترین چیزها هم وقتی که از حد بگذرند آزار دهنده می شوند. به زودی ملاقاتی خواهید داشت که در آن منافع بسیاری برایتان وجود دارد، مواظب معامله ای که در پیش دارید باشید خرید و فروش را به تاخیر بیندازید، برای کار ملک تا مدتی دیگر باید صبر کنید، به دنبال علایقتان بروید و از فرصت هایتان استفاده کنید، اینکه از کجا باید شروع کنید را خودتان بهتر از هر کسی میدانید، شما آرام و صبور هستید آدم عاقل فرصت نیک را به بخت نیک تبدیل میکند.

فال امروز متولدین تیر

شما از آن دسته آدم هایی هستید که از کمک کردن به دیگران لذت می برید، اما متاسفانه در رابطه عطفیتان گاهی این تمایل به کمک کردن به طرف مقابلتان باعث می شود برای او نقش یک والد را پیدا کنید و این دقیقا چیزی است که تقریبا هیچکس از آن خوششان نمی آید. شما اغلب حاضرید در رابطه خودتان را به خاطر طرف مقابل قربانی کنید، اما امروز وقت آن رسیده است که یاد بگیرید هر از گاهی حتی به عزیزترین شخص زندگیتان هم، وقتی از حد خودش پا فراتر می گذارد، جواب «نه» بدهید. در امر تحصیل تنبلی نکنید و به این مسئله جدی تر بپردازید ، شخصی به شما سخت علاقمند است اما باید کمی صبر و حوصله داشته باشید ،صادق باشید و ارتباط خود را با او قطع نکنید ، به زودی با شخصی کاردان آشنا میشوید ، او برای پیشرفت کاری شما فرد مناسبی هست ، خواسته در دل می پرورانید که زیاد به نتیجه آن مطمئن نیستید، زمان نتیجه را مشخص میکند ، ناامید نباشید.

فال امروز متولدین مرداد

همه ما به دوست داشته شدن نیاز داریم، اما این موضوع نباید تنها هدف ما در زندگی باشد. اگر هر از گاهی جادوی جذابیت شما روی دیگران اثر نگذارد هم هیچ اتفاق خاصی پیش نخواهد آمد. امروز بد نیست خودتان را از دیگران کنار کشیده و سرتان به کار خودتان گرم باشد. شاید بعضی ها بگویند رفتارتان مثل همیشه نیست، اما لزومی ندارد که به حرف هایشان توجه کنید. هر از گاهی خلوت کردن با خودمان برای همه ما ضروری است و کمک های زیادی به ما می تواند بکند. شما نزد همه عزیز هستید و در بعضی کارها سرمشق دیگران. هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد اما تا اتفاق نیفتاده شلوغ نکنید با این کار فقط باعث می شوید دیگران پشت سرتان صحبت کنند. به پدر و مادر خود توجه داشته باشید آنها به محبت شما نیاز دارند. در مورد مسئله ای که فکرتان را به خود مشغول کرده بد نیست با یک مشاور گفت و گو کنید.

فال امروز متولدین شهریور

بعضی روزها بد نیست اگر کمی فروتنی و تواضع پیشه کنید و مثل همیشه در تلاش برای جلب توجه دیگران و نشان دادن برتری هایی که نسبت به آنها دارید نباشید. امروز هم یکی از این روزهاست که داشتن صداقت، سخاوت و فروتنی شما را از ارزش های سطحی و بی اهمیتی مثل شهرت و محبوبیت دور خواهند کرد و مفاهیم عمیق تر و مهم تری را برایتان در اولویت قرار خواهند داد که به رشد جنبه انسانی وجودتان کمک بیشتری می کنند. مدتی به راه اشتباه رفته اید و وقت خود را بیهوره تلف کرده اید اکنون وقتی به گذشته فکر می کنید به اشتباه های خود پی می برید، از غصه خوردن کاری درست نمی شود با ارادۀ قوی و سرعت عمل اقدام کنید هنوز دیر نیست. به زودی شخصی وارد زندگی تان می شود تغییر دکوراسیون محیط کاری یا منزلتان حتمی خواهد بود. به همه کس و همه چیز عشق بورزید که عشق منجی شما خواهد شد.

فال امروز متولدین مهر

اراده آهنین شما می تواند در جابجا کردن کوه ها هم به کمکتان بیاید و هر کاری را برایتان محکم کند. شما خودتان نسبت به این موضوع آگاه هستید و امروز وقتی این ویژگی با مثبت اندیشی همراه شود به ابزاری قدرتمند و افسانه ای تبدیل خواهد شد که می تواند معجره کند. امروز شما بالاخره پاداش زحماتی که در ماه گذشته در جنبه های مختلف زندگی خود کشیده بودید را دریافت خواهید کرد. با این همه یک نکته را نباید فراموش کنید. این شور و انگیزه به یک منبع پایان ناپذیر متصل نیست و شما باید از آن به درستی استفاده کنید. برای انجام کاری تازه آرام و قرار ندارید، با شخصی با تجربه مشورت خواهید کرد. نگران نباشید به زودی گره از کارتان باز می شود و فردی به شما کمک خواهد کرد. زندگی تان متحول می شود اما سعی کنید از خودتان رفتارهای بچه گانه نشان ندهید. اگر برای کسی کاری انجام می دهید خالص و بی ریا باشید. شما مشکل مردم را برطرف کنید تا همیشه موفق و آسوده خاطر بمانید.

فال امروز متولدین آبان

امروز می تواند حتی احساسات آتشین را هم خاموش کند، اما حتی اگر دیگران شما را به این متهم کردند که رفتارتان با سردی همراه است، این را به یاد داشته باشید که زیر این لایه از یخ آتشفشانی خروشان نهفته است. امروز شما از احساسات خود تا حدودی فاصله گرفته اید و انگار دارید کنترل احساسات خود را باری دیگر در دست می گیرید. این رجوع شما به عقل و منطقتان می تواند در برخی زمینه ها به شما کمک های قابل توجهی بکند، اما باید مواظب باشید که دچار بدبینی و منطق گرایی افراطی نشوید. خوبی های شما زبانزد همگان است. شما منطقی و البته گاهی یکدنده هستید، فکر می کنید گاهی افراد ریاکار از شما جلوترند، نگران نباشید خیلی زود ورق به نفع شما برخواهد گشت. پس از مشاجرۀ لفظی با یکی از نزدیکانتان کمی عصبی خواهید شد، سعی کنید آرامش را به محیط برگردانید فقط شما هستید که می توانید کنترل اوضاع را بدست بگیرید.

فال امروز متولدین آذر

شما باید سعی کنید نسبت به دیگران و رویکردهای سیاسی و اجتماعی آنها تحمل بیشتری از خودتان نشان دهید. شاید با افرادی روبرو شوید که برنامه هایی که برای زندگیشان دارند و عقاید و نظراتی که نسبت به جامعه اطراف خود دارند برای شما چندان خوشایند نباشد، اما خیلی از این چیزها از کنترل آنها خارج هستند و از طرف همین اجتماع به آنها تحمیل شده اند؛ سعی کنید به راحتی در مورد دیگران قضاوت نکنید. نسبت به افکار و نظرات خود برخوردی تعصبی نداشته باشید و به دیگران حق بدهید که با همه حرف های شما موافقت نکنند. تنبلی را کنار بگذارید و کاری را که مدت هاست انجام آن را به فردا موکول کرده اید هر چه زودتر به مرحله عمل در آورید. دیگران را وادار نکنید که از شما پیروی کنند کمی آرامتر برانید با این سرعت که در زندگی پیش میروید ضرر میکنید، از عقل خود پیروی کنید احساسات گاهی کارها را خراب میکند به زودی هدیه ای میگیرید یا خبر خوبی خواهید شنید که باعث تغییرات اساسی در زندگیتان میشود.

فال امروز متولدین دی

امروز روز رویارویی با تردیدهایتان است و زمان آن رسیده است که با آن سوال های دشواری که بایددر مورد آنها به خودتان پاسخگو باشید روبرو شوید. اگر اهل مراقبه و مدیتیشن هستید امروز زمان بیشتری را برای این کارها کنار بگذارید. این کار به شما کمک خواهد کرد که چیزهای مهمی در مورد خودتان یاد بگیرید. شاید طغیان و سرکشی جالب به نظر بیابد، اما تنها در صورتی فایده دارد که دلیلی در کار باشد. به خاطر داشته باشید که باید کنترل احساسات خود را به دست داشته باشید و مثل یک انسان بالغ برخورد کنید. سعی دارید دشمنی مردم را به دوستی تبدیل کنید.شما شخصیت قوی و بسیار جذابی دارید دیگران را فقط تشویق کنید آنها بیشترین سعی خود را خواهند کرد تا نظرتان را جلب کنند از مجادله با شخصی ناآشنا پرهیز کنید بعضی ها فکر می کنند با بگو مگو میتوانند حرفشان را به کرسی بنشانند اما شما وقت برای بگو مگو و جنجالهای غیر ضروری ندارید.

فال امروز متولدین بهمن

به نظر می رسد که شما این اواخر توده بزرگی از تنش های عصبی و استرس را روی هم انباشته کرده اید، اما متاسفانه برای از بین بردن این فشاری که روی خود احساس می کنید نمی توانید زیاد روی اطرافیان خود حساب کنید. خواسته های شما و شریک کاری و یا عاطفیتان امروز در تطابق با یکدیگر نیستند و ممکن است اختلافاتی بین شما ایجاد کرده و شما را به این فکر بیندازند که شاید وقت آن رسیده است که به این شراکت پایان ببخشید. در واقع این رابطه با هیچ مشکل پیچیده ای مواجه نیست و در هر رابطه ای ممکن است پیش بیایند. برای خوب زندگی کردن اهمیت زیادی قایل هستید. به سبب روح بزرگی که دارید مورد تحسین همگان قرار خواهید گرفت. انسان فعال و با گزشت هستید ولی از لحاظ مادی این اواخر کمی به دردسر افتاده اید. بد قولی دیگران به شدت شما را عصبی میکند. به خودتان و به برنامه های که در سر دارید فکر کنید. شما همیشه مدیر هستید و قدرت کافی جهت کنترل اطراف خود را دارید.

فال امروز متولدین اسفند

امروز ممکن است تنش های احساسی و فیزیکی مختلفی را در وجود خود احساس کنید. آیا شما به اندازه کافی به بدن خود و وضعیت جسمانیتان توجه می کنید؟ آیا کسی این اواخر به اندازه ای که خارج از تحملتان باشد به شما فشار وارد کرده است؟ آیا از زندگی و رابطه عاطفی خود راضی هستید؟ در حال حاضر وضعیت روانی و جسمانی شما در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند. سعی کنید از لحاظ روانی کمتر به خودتان سخت بگیرید تا وضعیت جسمانیتان هم خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنید بهتر شود. از روابط عمومی خوبتان استفاده کنید و با نیروی اراده ناممکن ها رو به ممکن تبدیل کنید شخص فداکار و زحمت کش در اطراف تان است که آنطور که شایسته اوست حواستان به او نیست به حرف همکارانتان گوش کنید و با هم تصمیم لازم رو بگیرید به زودی حکمی اداری نامه ایی خوشحال کننده و یا سندی به دست تان می رسد که سود فراوانی خواهد داشت و باعث ترقی تان می شود.

نحوه گرفتن فال حافظ

برای فال گرفتن از دیوان خواجه شیرازی ابتدا باید نیت کرد و او را به عزیزترین هایش یعنی خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم داد.

برخی از افراد مذهبی برای گرفتن فال حافظ وضو میگیرند زیرا به تقدس آن ایمان دارند و سپس جمله ای اینگونه ادا می کنند که ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی ، تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.

جایگاه گرفتن فال نزد ایرانیان

اغلب ایرانیان از دیرباز برای اطلاع از آینده خود فال می زنند و به آن اعتقاد دارند به اینصورت که آن ها فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» – تشکیل شده از مرغ و آوا – گویند. معمولا فال گرفتن از دیوان حافظ در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا انجام می شود و برای فال حافظ گرفتن فردی با سواد و مورد احترام انتخاب می گرد که صدای رسا و خوبی نیز داشته باشد.

دیرینه گرفتن فال حافظ :

اولین بار فال زدن با دیوان حافظ پس از مرگ وی آغاز شد. قضیه از این قرار بود که عده ای با دفن پیکر او در مصلی مخالفت می کردند تا اینکه برای حل این مشکل اشعار حافظ را در سبدی ریختند و کودکی یکی از این اشعار را به تصادف جدا می کند و اینگونه بود که اولین تفال به حافظ انجام شد ، در آن روز به حافظ لقب لسان الغیب دادند زیرا به طرز عجیب و باور نکردنی با غزل شماره ۸۲ خود پاسخ جماعت ریاکار را داد. این غزل زیبا چنین است :

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت / من و شراب فرح بخش و یار حور سرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست / که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ / که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت

486386