آتش سوزی در پاساژ افتخار اصفهان + جزئیات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان جزئیات اتش سوزی پاساژ افتخار اصفهان را تشریح کرد.
تصویر آتش سوزی در پاساژ افتخار اصفهان + جزئیات

به گزارش سایت خبری پرسون،مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: نیروهای امدادی حریق در پاساژ افتخار را اطفا کردند، اما پس از حریق دو دود (دودشدید) ایجاد شده بود که عوامل آتش نشانی خروج دود را انجام دادند.

منصور شیشه‌فروش با اشاره به آتش‌سوزی پاساژ افتخار اصفهان، اظهار کرد: در ساعت ۱۶ و ۲۷ دقیقه بعد از ظهر امروز ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، طی تماس تلفنی شهروندان با سامانه 125 ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اصفهان،گزارشی مبنی بر یک مورد حریق در انبار کفش واقع در پاساژ افتخار چهارباغ عباسی دریافت شد که بلافاصله نیروهای امدادی آتش‌نشان از ایستگاه‌های ۲۷ ، ۱۴ ، ۳ و ۱ به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اعلام اینکه این آتش‌سوزی در طبقه زیر زمین پاساژ افتخار بود، افزود: در اثر ضایعات کارتن‌های کفش در کنار یک کفش فروشی حریقی رخ داده بود، سپس این حریق را اطفا کردند اما پس از حریق دو دود (دودشدید) ایجاد شده بود که عوامل آتش نشانی خروج دود را انجام دادند و پرونده حادثه به ارزیابی ایمنی ارسال شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه اعلام کردیم که تمام واحدهای صنفی باید سیستم‌های رعایت اصول ایمنی را در برابر حریق و حوادث را دارا باشند، گفت: سیستم های اطفاء حریق باید در مجتمع های تجاری نصب شود و سیستم‌های اعلام و اعلان ورودی و خروجی ها باید به گونه‌ای باشد که نیروهای امدادی بتوانند در مواقع اظطرار در محل حادثه حضور پیدا کنند.

وی خطاب به واحدهای تجاری، هشدار داد: امسال تیم کارگروه شناسایی ساختمان‌های آسیب پذیر در برابر حوادث، یکی از برنامه‌های خودشان را بازدید از مجتمع های تجاری قرار دادند و به تمام مجتمع های تجاری چک لیستی را ابلاغ کردند که باید از نظر اعلام و اطفاء حریق استانداردهای لازم را رعایت کنند.

شیشه‌فروش با یادآوری حادثه حریق پاساژ آزادی، تصریح کرد: هنوز از یاد نبرده‌ایم که در بهمن‌ماه حادثه حریق در پاساژ آزادی اتفاق افتاد، که بر اثر آتش‌سوزی در یکی از بلوک‌هابه ۲۵ مغازه آسیب وارد شد. پس از کارشناسی‌های تیم ارزیابی یکی بلوک‌ها بسته شد و سه واحد دیگر با رعایت اصول ایمنی مشغول به فعالیت هستند. مشابه موارد این چنینی را زیاد مشاهده کردیم، بنابراین مدیریت بحران اعلام می‌کند که واحدهای تجاری با نظارت اتاق اصناف و آتش نشانی ملزم به رعایت اصول ایمنی هستند و اگر موردی پیش آمد سریعا به واحد امدادی ۱۲۵ اطلاع داده بدهند.

منبع:isna

468177