تذکر درباره پذیرفته‌شدگان آزمون وکلا و نوسازی تاکسی‌ها

عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکراتی به وزیر دادگستری و رئیس جمهور خواستار تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه و تسریع در اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری شد.
تصویر تذکر درباره پذیرفته‌شدگان آزمون وکلا و نوسازی تاکسی‌ها

به گزارش پرسون، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تذکرات خود به وزیر دادگستری و رئیس جمهور درباره تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه و همچنین تسریع در اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری خبر داد.

شرح تذکر عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به امین‌حسین رحیمی وزیر دادگستری به شرح‌ ذیل است:

جناب آقای وزیر
شرکت‌کنندگانی که در آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه اردیبهشت ماه سال 1401 رتبه قبولی را کسب کرده و پس از آن در مصاحبه شرکت کرده اند. طبق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار می‌بایست تعیین تکلیف می‌شدند اما طبق اظهارات آنان پس از گذشت حدود 11 ماه از برگزاری آزمون و کسب نمره قبولی هنوز پاسخ مصاحبه آنان اعلام نشده است و این موضوع باعث بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان شده است.

لذا ضروریست نسبت به تسریع در پاسخ مصاحبه پذیرفته‌شدگان و تعیین تکلیف آنان اقدام لازم صورت پذیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین در تذکری به رئیس جمهور خواستار لزوم در تسریع اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری (تاکسی‌های فرسوده) با اختصاص خودروهای متنوع کیفیت بالا و قیمت مناسب با تسهیل شرایط، شد.

شرح تذکر نماینده شاهین شهر خطاب به رئیس جمهور نیز به شرح ذیل است:

جناب آقای رئیس جمهور
بنابر اعلام اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور: از مجموع 313000 دستگاه تاکسی 194000 آن با عمر بیش از 10 سال در حال حاضر در ناوگان حمل و نقل شهری در حال خدمترسانی هستند که این تعداد تاکسی‌ها به دلیل فرسودگی، خرابی‌های پی در پی، ایجاد هزینه برای مالکین را به همراه داشته‌اند که این موضوع علاوه بر اینکه باعث شده در کیفیت ارائه خدمات به شهروندان اختلال بوجود آورند باعث افزایش آلودگی هوا نیز شده‌اند.

لذا به استناد تبصره 2 ماده 8 قانون هوای پاک که دولت را مکلف کرده در طرح‌های نوسازی ناوگان فرسوده نسبت به تامین تسهیلات قرض‌الحسنه با دوره باز پرداخت 10 سال اقدام نماید.

ضروریست دستور فرمایید دستگاه‌های متولی با هماهنگی شرکت‌های خودروساز داخلی در راستای طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، خودروهای متنوع باکیفیت بالا، قیمت مناسب و ثابت برای بازه زمانی یک ساله به رانندگان تحویل نمایند تا حوزه تاکسیرانی بتواند به منظور تامین تسهیلات مورد نیاز اقدام و مالکین تاکسی‌های فرسوده نیز بتوانند در برنامه‌ریزی لازم جهت تهیه و سهم خود اقدام نمایند.

468139