هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز 25 اسفندماه میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول اعلام کرد.
تصویر هوای پایتخت در شرایط قابل قبول است

به گزارش پرسون، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، ناپایداری جوی همراه با بارش باران و وزش باد مؤثر تا صبح امروز (۲۵ اسفند) سبب کاهش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

تداوم ناپایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. با تضعیف ناپایداری جوی همراه با کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه و افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۲۶ اسفند) ادامه خواهد داشت، هرچند کاهش تردد خودروها در روز تعطیل سبب برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. افزایش تندی باد در طول روز و وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

وزش باد مؤثر تا اواخر وقت جمعه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۶۹ و در شرایط قابل قبول قرار داشت. میانگین کیفیت هوای تهران هم‌اکنون با شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون ۶۴ و در شرایط قابل قبول است.

منبع: ایسنا

467767