پیش بینی هواشناسی مازندران پنجشنبه 25 اسفند 1401

گزارش هواشناسی مازندران پنجشنبه 25 اسفند 1401 حاکی از بارش باران و برف است.
تصویر پیش بینی هواشناسی مازندران پنجشنبه 25 اسفند 1401

به گزارش پرسون، هواشناسی مازندران با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی، شرایط جوی این استان تا هفته آینده را ابری تا نیمه ابری همراه با بارش باران و کاهش محسوس دما و بارش برف در مناطق کوهستانی پیش بینی کرد.

پیش بینی هفت روزه هواشناسی مازندران به استناد به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابی هواشناسـی نشان می دهد که شرایط جوی استان تا پایان روز سه شنبه هفته آینده بارانی و سرد است و شهروندان نخستین روز سال جدید را با وزش باد و باران، کاهش محسوس دما و بارش برف در مناطق ییلاقی جشن می‌گیرند.

این پیش بینی نشان می دهد هر چند از روز جمعه دمای هوای مازندران چند درجه افزایش خواهد یافت و این وضعیت به طور متناوب تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت، اما از اواخر وقت دوشنبه تا پایان روز پنجشنبه هفته آینده شرایط جوی این استان نیمه ابری تا ابری و با وزش باد و باران و در ارتفاعات نیز با بارش برف همراه خواهد بود.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران با ورود سامانه ناپایدار جوی از اواخر وقت روز دوشنبه هفته آینده، آسمان این استان در چهار روز ابتدایی ایام تعطیلات رسمی نوروزی امسال نیمه ابری تا ابری و با وزش باد و باران و بویژه در نخستین روز عید سعید باستانی، بارانی و با کاهش محسوس دما و در ارتفاعات نیز با بارش برف همراه خواهد بود.

مطابق جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی، هر چند دمای هوا از فردا پنجشنبه تا روز دوشنبه هفته آینده افزایشی خواهد بود و این افزایش تا روز شنبه محسوس تر است اما طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دوباره شاهد کاهشی شدن دمای هوای مازندران خواهیم بود و این وضعیت تا پایانا هفته آینده نیز تداوم خواهد داشت.

طبق این جدول میانگین دمای هوای مازندران از ۱۰ تا ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جاری، با چهار تا هفت درجه افزایش در روز یکشنبه هفته آینده به ۲۱ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد اما از اواخر روز یکشنبه دوباره دمای هوای این استان روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت و این وضعیت به طور متناوب تا پایان هفته نیز ادامه خواهد داشت.

جدول داده‌های آماری هواشناسی نشان می دهد که میانگین دمای هوای مازندران از ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در روز یکشنبه هفته آینده با پنج تا هفت درجه کاهش در روز سه شنبه همان هفته به ۱۱ تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می رسد و شهروندان مازندرانی در حالی که شاهد آسمان ابری و بارانی، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات هستند، نخستین روز عید سعید باستانی را جشن خواهند گرفت.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد و در روز پنجشنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای را نیمه ابری تا ابری با بارش پراکنده باران و وزش باد و در ارتفاعات ابری با بارندگی و وزش باد و در مناطق کوهستانی با بارش باران و برف پیش بینی کرده است.

آسمان مازندران در روز جمعه نیمه ابری گاهی ابری بویژه در ارتفاعات با بارش پراکنده باران، روزهای شنبه و یکشنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری با احتمال مه صبحگاهی و در ارتفاعات صاف تا نیمه ابری و در روز دوشنبه نیز نیمه ابری و از سمت غرب استان ابری بتدریج با بارش پراکنده باران و وزش باد همراه خواهد بود.

داده‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بندرامیرآباد با ثبت دمای ۱۷ و کلاردشت با ۱۰.۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق مازندران در طی روز گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز درگرم‌ترین ساعت به ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته ۲ درجه کاهش نشان می دهد.

وضعیت دریای خزر نیز طی امروز با موج کوتاه و باد متوسط پیش بینی شده است.

منبع:ایرنا

467687