انتشار آلبوم «آوای دوست»

کمپانی جهانی «سویسا» در کشور سوئیس آلبوم «آوای دوست» را منتشر کرد.
تصویر انتشار آلبوم «آوای دوست»

به گزارش سایت خبری پرسون، آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی به روایت استاد یعقوب انوش در هفت دستگاه با ساز ویلن و برای نخستین بار در ایران، به تهیه‌کنندگی کوروش انوش خواننده ایرانی و بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس، پس از دو سال؛ ضبط، میکس و مسترینگ، توسط ایمان حجت در استودیو «راگا» در تهران، آماده و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط نشر و پخش «جوان» در سراسر کشور منتشر ‌شد و در اختیار علاقمندان به موسیقی و به‌خصوص نوازندگان و پژوهشگران ساز ویلن قرار ‌گرفت.

کمپانی جهانی «سویسا» در کشور سوئیس، این اثر موسیقایی را انتخاب و مورد حمایت خود قرار داد.

علاقمندان به موسیقی از طریق آدرس اینترنتی فروشگاه «لورکا» به نشانی http://www.lorcastore.ir به صورت آنلاین می‌توانند نسبت به خرید این اثر هنری فاخر اقدام کنند.

در این اثر موسیقایی که استاد یعقوب انوش طی ۵۰ سال تحقیق موسیقایی و نوازندگی ویلن؛ آن را در دو سال مداوم خلق کرده است، نشر و پخش «جوان» ناشر اثر، محمد انوش نوازنده تنبک، محبوبه تفضلی گوینده، رخساره اخوت عکاس، بهزاد حاجی بیک‌لو گرافیک و منصور جهانی مشاور رسانه‌ای حضور دارند.

از نکات قابل توجه در این آلبوم، شنیدن صدای زنده‌یاد استاد بهمن بوستان پژوهشگر موسیقی ایرانی و ادبیات فارسی؛ در ابتدای سی.دی اول است که چند بیت شعر را در ستایش موسیقی قرائت می‌کند.

آلبوم موسیقی «آوای دوست» مجموعه کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی در ۶ لوح فشرده (سی.دی) را در بر می‌گیرد، که سی.دی اول به دستگاه ماهور، سی.دی دوم به دستگاه همایون و اصفهان، سی.دی سوم به بیات ترک و دشتی، سی.دی چهارم به دستگاه چهار گاه و سه گاه، سی.دی پنجم به دستگاه شور، ابوعطا و افشاری و همچنین سی.دی ششم به دستگاه نوا و راست پنجگاه اختصاص دارد که استاد «‌یعقوب انوش»؛ این آثار ارزشمند و ماندگار موسیقی ایران را با ساز ویلن نواخته است.

«آوای دوست»، شامل نواختن کامل ردیف موسیقی اصیل ایرانی و ضربی‌ها، در نواختن و نوازش یکی از پیچیده‌ترین سازهای جهان است.

467491