کاخ کرملین با ترامپ به توافق رسید

کرملین با تکرار اظهارات ترامپ اعلام کرد تصمیمات آمریکا و فشار کاخ سفید بر سایر کشورها برای ارسال تانک به اوکراین، تنش در کی‌یف را یبشتر کرد.
تصویر کاخ کرملین با ترامپ به توافق رسید

به گزارش پرسون، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، با انعکاس اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، گفت که تصمیمات تحریک‌آمیز واشنگتن و فشار بر سایر کشورهای غربی برای ارسال تانک و تجهیزات به کی‌یف، شرایط در اوکراین را تشدید کرده است.

تصمیم جدید اروپا درباره تحریم‌ها علیه روسیه

تاس گزارش داد، پسکوف در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه نسبتاً با اظهارات ترامپ درباره مخاطرات ناشی از ارسال تانک‌های غربی به اوکراین، گفت: می‌توان به این حرف‌ها موافق بود چون سطح تنش واقعاً تشدید شده است.

وی افزود: به دلیل تصمیماتی که در وهله نخست در واشنگتن و سایر کشورهای اروپایی و تحت فشار آمریکا گرفته می‌شود، تنش‌ها رو به تشدید است. موضوع هم به تامین سلاح، تانک و سایر تجهیزات و همچنین مذاکرات جاری درباره ارسال جنگنده (به اوکراین) مربوط است. از این نظر، تنش‌ها تشدید شده است و رو به وخامت است.

ترامپ در اظهاراتی گفته بود که اقدام غرب در تامین تانک برای کی‌یف، می‌تواند به درگرفتن جنگ هسته‌ای منجر شود و خواستار پایان فعالیت‌های نظامی در اوکراین در اسرع وقت شد.

459644