رادیو در سوگ شهادت امام علی النقی(ع)

در آستانه سالروز شهادت حضرت امام علی النقی(ع) رادیو برنامه‌های ویژه‌ای را برای شنوندگان تدارک دیده است.

تصویر رادیو در سوگ شهادت امام علی النقی(ع)

به گزارش پرسون، رادیو ایران در آستانه سالروز شهادت حضرت امام علی النقی(ع) ویژه برنامه‌های «باغ ارغوان، خانه دوست اینجاست، خورشید سامرا، حرفی از نام تو و به افق نور» را تقدیم می‌کند.

در برنامه «باغ ارغوان» ۴ و ۵ بهمن ماه نواها و نغمه‌های متناسب با شهادت حضرت علی النقی(ع) با اجرای مریم نشیبا و به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی ساعت ۱۵:۰۰ پخش می‌شود.

«خانه دوست اینجاست» در روزهای ذکر شده با مضمون حدیثی از امام علی النقی(ع) که فرمودند: « التواضع اَن تعطی الناس ما تُحِبُّ ان تُعطاهُ» فروتنی آن است که با مردم چنان رفتار کنی که دوست داری با تو چنان باشند.

این برنامه با حضور حجت الاسلام ریاضت و با اجرای یاسر دعاگو و مینا صفایی و به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت ۱۷:۴۰ پخش می‌شود.

«خورشید سامرا» ویژه برنامه دیگری است که سه شنبه چهارم بهمن در شب شهادت آن امام همام به بیان فضائل اخلاقی ایشان می‌پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی عبدالله علایی ساعت ۲۲:۰۰ پخش می‌شود.

«حرفی از تو» نیز در همین تاریخ با حضور حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده از سیره عملی امام هادی (ع) در زندگی می‌گوید،این برنامه ساعت ۲۳:۳۰ پخش می‌شود.

برنامه «به افق نور» چهارشنبه پنجم بهمن در سالروز شهادت حضرت امام علی النقی(ع) نیز مروری بر سبک زندگی آن حضرت دارد.

این برنامه به تهیه کنندگی عبدالله علایی و با اجرای رضا خضرایی ساعت ۱۱:۵۵ از رادیو ایران پخش می‌شود.

رادیو فرهنگ در سوگ شهادت امام هادی علیه السلام سه شنبه ۴ بهمن ماه ویژه برنامه از چشمه سار هدایت را با محوریت زندگی و اندیشه‌های آن امام همام روانه آنتن می‌کند.

«در چشمه سار هدایت» عنوان ویژه برنامه ی رادیو فرهنگ در سوگ شهادت امام هادی علیه السلام درباره ابعاد زندگی فردی و اجتماعی حضرت است.

سوم رجب مصادف است با سالروز شهادت امام هادی (ع)، پیشوای دهم شیعیان است و این ویژه برنامه با رویکرد نگاهی به احادیث و بررسی اشعار و نگاه فرهیختگان ادب فارسی به این امام همام پخش می‌شود.

«در چشمه سار هدایت» ساعت ۲۲ به مدت یکساعت در سوگ امام هادی علیه السلام با رویکردی فرهنگی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

علاقمندان می توانند برنامه‌های رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و موج ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز بشنوند.

منبع: صبا

459096