بارش برف و باران در ۲۰ استان/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و بارش برف و باران در ۲۰ استان و کاهش دما تا ۷ درجه‌ در بعضی مناطق هشدار داد.
تصویر بارش برف و باران در ۲۰ استان/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش پرسون، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که با نفوذ سامانه بارشی به کشور، از اواخر وقت فردا سه‌شنبه تا اواخر وقت پنج‌شنبه بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و کاهش ۴ تا ۷ درجه دما را شاهد خواهیم بود.

در روز سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ نیمه جنوبی آذربایجان غربی و شمال کردستان، در روز چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ استان‌های ایلام، لرستان، همدان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و گیلان و روز پنج‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، نیمه شرقی لرستان، شمال همدان و شمال سمنان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

بر اثر این مخاطره لغزندگی جاده‌ها، کاهش شعاع دید، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی معابر بصورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی محتمل خواهد بود.

سازمان هواشناسی کشور به هم‌وطنان احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی هنگام سفر، لایروبی کانال ها، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر را توصیه کرد.

429671