بیمه اربعین تا چه زمانی اعتبار دارد؟

مهلت بیمه زائران اربعین تا ۱۰ مهر است و این افراد تا این زمان فرصت دارند به کشور بازگردند.
تصویر بیمه اربعین تا چه زمانی اعتبار دارد؟

به گزارش پرسون، سعید کریمی‌خو، مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به پایان اربعین حسینی، گفت : برای پیاده روی اربعین امسال حدود ۵۱ هزار و ۴۰۰ کرمانشاهی در سامانه سماح ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: از آنجایی که مهلت بیمه این زائرین تا دهم مهر است، بنابراین تا این تاریخ باید به کشور بازگردند.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه یادآورشد: البته باتوجه به اینکه موکب‌های مسیر پیاده روی اربعین درحال جمع آوری هستند، بنابراین اکثر زائرین در این چند روز به کشور بر می‌گردند.

وی در خصوص نحوه اعزام‌ها به عتبات عالیات پس از اربعین حسینی هم گفت: باتوجه به اینکه تعداد زیادی از مردم در این ایام عازم کربلای معلا شده اند، بنابراین تا چند هفته‌ای دیگر درخواست زیادی برای اعزام به شکل کاروانی نخواهیم داشت.

کریمی خو افزود: با این وجود به محض اینکه مردم استقبال کنند، اعزام‌های کاروانی را از سر خواهیم گرفت.

وی خبر خوشی برای مشتاقان زیارت عتبات عالیات داشت و افزود: از پیش از ایام اربعین سازمان حج و زیارت کشور در حال برنامه ریزی برای تدوین بسته‌های ارزان قیمت اعزام به عتبات عالیات است.

مدیرحج و زیارت استان کرمانشاه در این خصوص توضیحات بیشتری داد و گفت: در این بسته ها، سفر زائرین به جای هفت روز به مدت سه تا چهار روز خواهد بود و نهایتا قیمت تمام شده سفر برای آن‌ها حدود سه میلیون تومان می‌شود که تقریبا نصف قیمت یک سفر عادی از طریق کاروان است.

وی یادآورشد: از طرفی برای اینکه مردم بیشتری بتوانند از این بسته‌های جدید سفر استفاده کنند، با رایزنی با بانک‌ها تلاش شده تا این پول هم از طریق تسهیلات ارزان قیمت به آن‌ها پرداخت شود.

کریمی خو در خصوص اینکه آیا اعزام‌ها از مرز خسروی ادامه خواهد داشت، گفت: مسئولین استانی اعلام کرده اند که تردد از این مرز پس از ایام اربعین هم ادامه خواهد داشت که با در نظر گرفتن این مسئله اعزام کاروان‌ها را از طریق این مرز خواهیم داشت.

417305