بایدن:

اوکراین در جنگ شکست نمی‌خورد

بایدن در پاسخ به سوالی درباره تورم در آمریکا ابراز امیدواری کرد که بتواند تورم را کنترل کند و همچنین بیان کرد: دولت من درحال کار برای کنترل تورم است و من بیشتر از هر زمانی در این زمینه خوشبین هستم.
تصویر اوکراین در جنگ شکست نمی‌خورد

به گزارش پرسون، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس آمریکا تاکید کرد که در صورت حمله نظامی چین به تایوان، ایالات متحده از تایپه دفاع خواهد کرد.

وی درباره مساله اوکراین نیز صحبت کرد و گفت، اوکراین در جنگ شکست نمی‌خورد و در مناطق مشخص دستاوردهایی نیز به دست خواهد آورد.
بایدن در ادامه به همتای روس خود درباره هرگونه استفاده از سلاح اتمی یا شیمیایی در اوکراین هشدار داد و گفت: این کار را نکن، این کار را نکن، این کار را نکن. شما چهره جنگ را تغییر خواهید داد، چیزی که از زمان جنگ جهانی دوم سابقه نداشته است.
بایدن در پاسخ به سوالی درباره تورم در آمریکا نیز ابراز امیدواری کرد که بتواند تورم را کنترل کند. وی افزود: دولت من درحال کار برای کنترل تورم است و من بیشتر از هر زمانی در این زمینه خوشبین هستم.
رئیس جمهوری آمریکا درباره تصمیمش برای نامزدی در دور انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز گفت، «باید صبر کرد و دید..»
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دموکراتهای بتوانند کنترل سنا را در انتخابات میان دوره‌ای کنگره حفظ کنند.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این مصاحبه اعلام کرد که پاندمی کرونا در آمریکا پایان یافته است.
جو بایدن برای اولین بار نیز به کشف اسناد فوق محرمانه در املاک مار ئه لاگو سابق دونالد ترامپ واکنش نشان داد و به سی بی اس گفت، این اسناد نگرانی‌هایی را در مورد به خطر انداختن اطلاعات و محرمانه حساس است.

417172