19 رفتار ساده ای که در فرهنگ کشورهای دیگر بی ادبانه است

قبل از سفر به کشورهای دیگر بهتر است درباره فرهنگ آن کشور اطلاعاتی کسب کنیم زیرا داشتن اطلاعات سبب می شود رفتاری از خود نشان ندهید که شاید برایتان عادی باشد ولی برای آن ها به دور از ادب به نظر برسد.
تصویر 19 رفتار ساده ای که در فرهنگ کشورهای دیگر بی ادبانه است

به گزارش پرسون، همه ما در کشورمان رفتارهایی را انجام می دهیم که اگر بخواهیم برخی از این رفتارها را در کشورهای دیگر انجام دهیم ، شاید یک رفتار غیر قابل قبول و بی ادبانه محسوب شود و انجام آن برایمان درد سر درست کند، بنابراین بهتر است قبل از سفر به هر کشوری درباره فرهنگ آن کشوراطلاعاتی کسب کنیم . دانستن این اطلاعات سبب می شود بی گدار به آب نزنید و رفتاری از خود نشان ندهید که شاید برایتان عادی باشد ولی برای آن ها عجیب و غریب و به دور از ادب به نظر برسد.در ادامه این بخش از نمناک به رفتارهای ساده ای و عادی می پردازیم که در کشورهای دیگر دنیا یک رفتار بی ادبانه و غیر عادی است.

در چین بعد از اتمام غذا آروغ بزنید!

در فرهنگ چین خوردن غذا تا ته آن به معنای کافی نبودن غذا است پس در این کشور هیچ گاه غذایتان را تا ته نخورید و مقداری در بشقاب خود نگه دارید . یک رفتار مشمئز کننده اما صحیح برای چینی ها ، آروغ زدن در انتهای غذا خوردن است زیرا چینی ها این رفتار را یک نوع تمجید از دست پختشان می دانند.

لبخند زدن به غریبه ها در روسیه ممنوع

لبخند زدن در روسیه جزو رفتارهایی است که فقط دوستان در مقابل یکدیگر انجام می دهند و نشان از صمیمیت بین آنان دارد و اگر شما به افراد غریبه لبخند بزنید، این عمل شما ریاکارانه تلقی می شود.

انعام دادن در ژاپن یک رفتار به دور از ادب است

در ژاپن انعام دادن به خدمه و پرسنل یک رفتار تحقیر کننده و بی ادبانه است همچنین این کار از رفتارهای تحقیر آمیزدر کشورهای چین، کره ی جنوبی و برخی از کشورهای اروپایی تلقی می شود.

در فرانسه سلام بدهید

در فرهنگ فرانسه سلام دادن بسیار مهم است و اگر کسی سلام نکند به معنی پایین دانستن سطح آنان از خودتان است.

استفاده از دست چپ در هند یک رفتار بی ادبانه

هندی ها اعتقاد دارند دست چپ کثیف است (زیرا برای بهداشت شخصی از این دست استفاده می شود) و باید از دست راستشان برای کارهای دیگر مانند پجا به جا کردن پول، دست دادن با یکدیگر و برداشتن یک وسیله استفاده کنند بنابراین اگر به هندوستان رفتید سعی کنید از این دست استفاده نکنید.

هیچ گاه در هلند در مورد شغل افراد نپرسید

در هلند و فرانسه اگر خواستید سر صحبت را باز کنید هیچ گاه درباره شغل آنان سوال نکنید زیرا هلندی ها این پرسش ها را نشانه ی تبعیض طبقاتی می دانند و فرانسوی ها نیز ترجیح می دهند به علت مشکلاتی که در خصوص اشتغال دارند در این باره صحبت نکنند.

از کلمه آمریکا در امریکایی جنوبی استفاده نکنید

برای اشاره به ایالات متحده از کلمه ی «امریکا» در امریکای جنوبی استفاده نکنید زیرا این کار برای آن ها بی ادبی تلقی می شود و آن ها می پندارند کشورشان استحقاق عنوان «امریکا» را ندارد.

باز کردن فوری هدیه در هند ممنوع

در هند هیچ گاه سریعا هدیه خود را باز نکنید زیرا این کار نشان دهنده حریص بودن شما تلقی می شود بنابراین اگر در این کشور هدیه ای دریافت کردید صبر کنید تا هدیه تان را در خانه باز کنید. در برخی از کشورهای آسیایی نیز این کار بی ادبی می باشد.

در ایرلند از نشستن در صندلی عقب تاکسی خودداری کنید

نشستن روی صندلی عقب تاکسی در بعضی کشورها خلاف ادب است ، این کشورها شامل ایرلند، استرالیا، نیوزلند و اسکاتلند می شود که در آن ها باید در صندلی جلو تاکسی بنشینید.

بوق زدن در نروژ ممنوع

در نروژ راننده ها در مواقع بسیار ضروری بوق می زنند و زیاد از بوق استفاده نمی کنند و اگر شما در این کشور بوق بزنید آن ها وحشت زده می شوند.

دست در جیب صحبت کردن در آلمان به دور از ادب است

دست در جیب صحبت کردن در آلمان رفتاری بی ادبانه محسوب می شود وهمچنین این رفتار در کشورهای ترکیه و کره ی جنوبی دور از ادب تلقی می شود .یکی از کارهای مرسوم در آلمان هنگام غذا خوردن است که باید دستتان روی میز غذا خوری باشد.

فین کردن در ملاء عام در فرانسه کاری به دور از ادب

در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه فین کردن در ملاء عام رفتاری زشت محسوب می شود و برای این کار بهتر است به دستشویی بروید . این کار در کشورهای چین، ژاپن، عربستان سعودی و ترکیه هم رفتاری زننده محسوب می شود.

سوت زدن در هاییتی یک رفتار بی ادبانه

اگر چه سوت زدن در بسیاری از کشورها رفتاری عادی محسوب می شود اما در کشور هاییتی یک رفتار بی ادبانه است . در این کشور اگر کودکی سوت بزند حتما از طرف والدین تنبیه خواهد شد و در این خصوص سختگیری فراوانی صورت می گیرد.

خندیدن با دهان باز در ژاپن ممنوع

برای رعایت ادب در ژاپن با دهان بسته بخندید زیرا ژاپنی ها افرادی را که با دهان باز می خندند را نادان تصور می کنند.

انگشت شست تان را در خاورمیانه بالا نبرید

در کشورهای خاورمیانه، روسیه، یونان، غرب افریقا و امریکای لاتین بالا آوردن انگشت شست رفتاری بی ادبانه است و به معنای همان بالا بردن انگشت وسط است در صورتی که این رفتار در بسیاری از کشورها یک حرکت دوستانه محسوب می گردد.

قبول کردن فوری هدیه در چین بی ادبانه است

در فرهنگ چین قبول کردن فوری هدیه در برخی مواقع رفتاری به دور از ادب است، شما در چین و ژاپن باید هدیه را چندین و چند بار رد کنید و یا به هدیه دهنده، هدیه ای بدهید.

تأخیر داشتن در آلمان امری غیر قابل قبول

در بسیاری از کشورها از جمله آلمان تأخیر داشتن به معنای این است که شما برای وقت دیگران ارزش قائل نمی شوید و یک کار غیر قابل قبول است.

در فرانسه به غذایتان نمک نزنید

اضافه کردن نمک و فلفل یا هرگونه چاشنی به غذا در کشورهایی مثل فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و ژاپن به معنای آن است که غذای میزبان خوب نیست و چنین رفتاری یک رفتار بی ادبانه حتی در رستوران های آن ها محسوب می شود. بنابراین در این کشورها به غذایتان نمک و فلفل نزنید و هیچ گاه از آنان تقاضای آوردن سس بر سر میز غذا را نکنید.

بغل کردن کسی در کره جنوبی ممنوع

بغل کردن دیگران در کشورهای کره ی جنوبی، چین و تایلند رفتاری بی ادبانه است و باید در این کشورها جلوی احساسات خود را بگیرید و به فضای شخصی افراد احترام قائل شوید.

413362