آمریکا را پس خواهیم گرفت

دونالد ترامپ جمعه شب در یک سخنرانی آتشین در ویسکانسین قول داد که آمریکا را پس می‌گیرد.
تصویر آمریکا را پس خواهیم گرفت

به گزارش پرسون، رئیس‌جمهوری پیشین برای حمایت از تیم میشلز که امیدوار است نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات فرمانداری ویسکانسین در نوامبر باشد، در این ایالت بود.

این یک بار دیگر او را با مایک پنس، معاونش سابق خود که برای ربکا کلیفیش، معاون فرماندار پیشین ویسکانسین، برای گرفتن پست فرمانداری مبارزه می‌کند، رو در رو کرده است.

ترامپ در یک گردهمایی مملو از جمعیت در واوکشا، در حومه غربی میلواکی سخنرانی کرد.

او در میان تشویق‌های بلند گفت: «این سالی است که ما مجلس نمایندگان را پس خواهیم گرفت، سنا و آمریکا را پس خواهیم گرفت و در سال ۲۰۲۴، مهم‌تر از همه، ما کاخ سفید باشکوه خود را پس خواهیم گرفت؛ آن را پس خواهیم گرفت.»

ترامپ در ادامه به انتقاد از سوابق جو بایدن در زمینه مهاجرت قانونی و غیرقانونی پرداخت و قول داد در صورت بازگشت او به کاخ سفید، این شرایط سرکوب شود.

او گفت: «ما فاجعه مرزی بایدن را تعطیل و کنترل مرزها را تقویت خواهیم کرد. ما به مهاجرت زنجیره‌ای پایان می‌دهیم، به قرعه‌کشی ویزا پایان می‌دهیم و مهاجرت غیرقانونی را مانند کمتر از دو سال پیش متوقف خواهیم کرد.»

رئیس‌جمهوری پیشین افزود: «ما موج جنایت را در شهرهایی که دموکرات‌ها اداره می‌کنند متوقف می‌کنیم، به پلیس خود قدرت لازم و احترامی که شایسته آن است می‌دهیم و حفاظت از مصونیت را از پلیس خود نمی‌گیریم.»

ترامپ افزود: «ما قانون و نظم را در آمریکا برقرار خواهیم کرد. چین را مسئول انتشار ویروس در جهان خواهیم دانست و از قانون اساسی خود دفاع می‌کنیم.»

اگر میشلز نامزدی جمهوری‌خواهان را به دست آورد، در انتخابات نوامبر با تونی اورز، فرماندار دموکرات فعلی ویسکانسین روبرو خواهد شد.

این سخنرانی یک روز پس از آن برگزار شد که دیک چنی، معاون جورج دبلیو بوش رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، ترامپ را «بزدل» نامید و گفت که هرگز تهدیدی بزرگ‌تر از تاجر نیویورکی برای جمهوری ما وجود نداشته است.

409327