یک فوتبالیست کبد خود را به مادرش اهدا کرد

روبرت پریچ کومشیچ۷۰ درصد کبدش را به مادرش اهدا کرد تا او درمان شود.
تصویر یک فوتبالیست کبد خود را به مادرش اهدا کرد

به گزارش پرسون، روبرت پریچ کومشیچ در ماه مارس با تصمیم مشکلی مواجه شد اما کاملا مطمئن بود که چه برنامه‌ای دارد: ماموریتم مشخص بود: می‌خواستم مادرم درمان شود. برایم بقیه چیزها مهم نبودند یا بهتر بگویم که کاملا بی اهمیت بودند.

این بازیکن جوان زیر تیغ جراحی رفت و ۷۰ درصد کبدش را در اختیار پزشکان قرار داد تا آن را به مادرش لیلیانا پیوند بزنند. این بازیکن می‌گوید که مادرش ۱۳ سال بیمار بوده است و تا کنون بدنش سه بار پیوند کبد اهداکننده را پس زده است. قبلا برادرش و همسرش اهداکنندگان بودند و در نهایت خودش پذیرفت که کبدش در اختیار مادرش قرار بدهد. روبرت خیلی راحت پذیرفت که قید فوتبال را بزند و به استانبول سفر کرد تا به مادرش کمک کند.

حالا و پس از چند ماه، لیلیانا همچنان به درمان ادامه می‌دهد و روبرت در شرایط خوبی برای بازگشت به فوتبال است. وی می‌گوید: کبدم دو ماه پس از عمل دوباره خودش را ریکاوری کرد. ترجیح می‌دهم که از من قهرمان ساخته نشود، کاری را انجام دادم که هر آدمی‌که در یک خانواده خوب بزرگ شده باشد، آن را انجام می‌دهد. مادرم به من زندگی داد و من هم به افزایش عمرش کمک کردم.

مهاجم بوسنیایی در تیم سیبالیا در لیگ دسته دو کرواسی بازی می‌کند. وی البته تجربه حضور در اکادمی‌آلاوز در سال ۲۰۱۸ را هم دارد. او حالا کاملا درمان شده و آماده بازگشت به فوتبال است. وی افزود: حس خیلی خوبی دارم. انگیزه بالایی دارم. روحیه ام بالاتر از همیشه است. اتفاقاتی که رخ داد، به من روحیه داد و آماده روزهای بزرگ هستم.

منبع: ایسنا

408949