گمرک موظف است در منطقه آزاد مستقر گردد

علیرضا مقدسی گفت: گمرک موظف است در جایی که منطقه آزاد یا منطقه ویژه تشکیل می‌شود مستقر گردد ولی باید این منطقه باید محصور بوده و دارای زیرساخت‌های عمرانی لازم باشد.
تصویر گمرک موظف است  در منطقه آزاد مستقر گردد

به گزارش پرسون، علیرضا مقدسی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در آبادان افزود: گمرک موظف است در جایی که منطقه آزاد یا منطقه ویژه تشکیل می‌شود مستقر گردد ولی باید این منطقه باید محصور بوده و دارای زیرساخت‌های عمرانی لازم باشد.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد اروند دارای چهار گیت است که اطراف آن غیرمحصور است و ساکنان در حال رفت و آمد هستند، گفت: هیچگونه کنترل و نظارتی در این منطقه وجود ندارد و اینگونه منطقه آزاد تلقی نمی‌شود.

مقدسی ادامه داد:مناطق آزاد دیگر، یا به صورت جزیره‌ای(طبیعی) محصور شده‌اند، یا خودشان آن را با دیوار محصور کرده‌اند.

رییس کل گمرکات کشور بیان کرد: در منطقه آزاد اروند دیوارهایی که منطقه را محصور کرده بود با جاری شدن سیل از بین رفت با این وجود گمرک همکاری کرده و در گیت‌ها مستقر شده است.

وی افزود: برای استقرار موثر و انجام تشریفات گمرکی باید قانون را رعایت کرد و حتما سازمان منطقه آزاد اروند موظف به محصور کردن آن و همچنین ایجاد زیرساخت‌ لازم همچون باسکول، توقفگاه، بارانداز با قابلیت تفکیک خودروهای سواری و کامیون‌های دارای حمل محموله‌های تجاری است.

403571