دادستان شهرستان بویین زهرا:

دو محکوم به قصاص پس از 26 سال آزاد شدند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بویین زهرا از آزادی دو محکوم به قصاص پس از تحمل 26 سال حبس با تلاش خیرین و گذشت اولیاء دم خبر داد.
تصویر دو محکوم به قصاص پس از 26 سال آزاد شدند

به گزارش پرسون، .محمد صمدی در تشریح این خبر گفت: این دو محکوم به دلیل مشارکت در ارتکاب قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بودند و به منظور اجرای حکم در زندان به سر می بردند.

وی افزود: از آنجایی که حکم قصاص نفس باید توسط اولیاء دم به اجرا درآید، به دلیل اختلاف نظر میان اولیاء دم در اجرای قصاص و دریافت دیه و همچنین عدم دسترسی به برخی از اولیاء دم و عدم پیگیری از سوی آنها، بلا اقدام مانده بود و محکومین به مدت 26 سال تحمل حبس می کردند.

صمدی در ادامه بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته احدی از وراث بلاقید و به صورت قطعی اعلام گذشت نمود و دو نفر از وراث تقاضای دیه نمودند، که با کمک خیرین دیه آنها پرداخت و النهایه این دو محکوم پس از تحمل 26 سال حبس از زندان آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بویین زهرا در پایان خاطرنشان کرد: گذشت از سنت های حسنه و در دین مبین اسلام و سیره ائمه اطها(ع) به آن تاکید بسیار شده و باید همه تلاش کنند تا این سنت نیکو و اقدام خداپسندانه بیش از پیش در جامعه نهادینه شود.

403352