بیت کوین به بالاترین حد خود در ۱۰ روز گذشته رسید

داده‌های جدید نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد خرید بیت‌کوین در میان نهنگ‌ها در حال چرخش کامل است اما تحلیلگران در مورد چشم‌انداز کوتاه‌مدت محتاط هستند.
تصویر بیت کوین به بالاترین حد خود در ۱۰ روز گذشته رسید

به گزارش پرسون، تنها چند ساعت پس از بسته شدن هفتگی، بیت‌کوین اولین شمع هفتگی سبز رنگ از ماه مه را ثبت کرد. این رویداد به دنبال هشدارهایی مبنی بر این بود که شرایط نوسان بالا و پایین ممکن است در معاملات آخر هفته با نقدینگی پایین بازگردد اما عرضه‌ای که توسط نهادهایی با موجودی یک تا ۱۰ هزار بیت‌کوین نگهداری می‌شود، به تازگی شاهد افزایش شدید تقاضا بوده است.

نمودار شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای گلسنود نشان می‌دهد، نسبت به زمانی که بیت‌کوین به پایین‌ترین حد ۱۷هزار و ۶۰۰ دلار در این ماه رسیده بود، ارزش بیت‌کوین به طرز قابل‌توجهی تغییر کرده است.

همان‌طور که کوین تلگراف گزارش کرد، نهنگ‌ها مشتاقانه بیت‌کوین زیر ۲۰ هزار دلار را خریداری کردند و در این فرآیند خوشه‌های پشتیبانی جدیدی تشکیل دادند.

مایکل ون د پوپ، تحلیگر ارزهای دیجیتال، نیاز به شکستن ۲۱هزار و ۶۰۰ دلار را به‌منظور تضمین شانس افزایش بیشتر، مورد توجه قرار داد. علاوه بر این، قیمت پایانی هفته گذشته ۲۱هزار و ۱۰۰ دلار در معاملات آتی بیت‌کوین صرافی شیکاگو (CME) می‌تواند هدفی کوتاه‌مدت باشد.

بسته شدن ماهانه همچنان در مسیر تثبیت بدترین رکورد ژوئن بیت‌کوین با زیان ماهانه تقریبا ۳۳ درصد بود. داده‌های منبع نظارت زنجیره‌ای گلسنود تایید می‌کند که داده‌های ماه مه ۲۰۲۱، بدترین ماه نزول بازار بیت‌کوین از سال ۲۰۱۸ تاکنون است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۵۰.۰۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۸۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۲.۴۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۴ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱.۴۷ میلیارد دلار است که ۲۴.۱۹ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۲۴ میلیارد دلار است که ۸.۵۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۵۴.۸۷ میلیارد دلار است که ۸۹.۲۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

منبع: ایسنا

403042