استقبال حماس از درخواست سازمان ملل برای رفع محاصره غزه

سخنگوی حماس از سازمان ملل و تمام نهادهای حقوق بشر بین‌المللی خواست در راستای تشدید تلاش‌ها برای پایان دادن به درد و رنج ملت فلسطین و فشار به اشغالگران صهیونیست جهت رفع محاصره غزه تلاش نمایند.
تصویر استقبال حماس از درخواست سازمان ملل برای رفع محاصره غزه

به گزارش پرسون، این جنبش از اظهارات سخنگوی سازمان ملل متحد پیرامون رفع محاصره نوار غزه استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، اظهارات «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل که طی آن به درد و رنج ساکنان غزه درپی محاصره ۱۵ ساله اشاره کرده و ضرورت رفع کامل آن را خواستار شده بود، با استقبال جنبش حماس مواجه شد.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت که این اظهارات از سوی یک مقام سازمان ملل بار دیگر حجم درد و رنج بیش از دو میلیون فلسطینی را که در نقض آشکار قوانین بین المللی و بدیهی ترین حقوق بشر مورد محاصره ظالمانه قرار گرفته اند، نشان می دهد.

سخنگوی حماس همچنین از سازمان ملل و تمام نهادهای حقوق بشر بین المللی خواست تا با این اظهارات و گزارش ها تعامل جدی داشته باشند و در راستای تشدید تلاش ها برای پایان دادن به درد و رنج ملت فلسطین و فشار به اشغالگران صهیونیست جهت رفع محاصره غزه تلاش نمایند.

جنبش مقاومت اسلامی حماس پیش از این هم با انتشار بیانیه‌ای از مواضع کشور آفریقای جنوبی و همچنین پارلمان منطقه خودمختار کاتالونیا علیه جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی قدردانی کرده بود.

حماس در بیانیه خود، دعوت وزیر خارجه آفریقای جنوبی از جامعه بین‌الملل برای بازخواست و مجازات سران رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات و نقض حقوق ملت فلسطین از ۷۳ سال پیش را اقدامی مؤثر و قابل توجه ارزیابی کرد.

منبع: مهر

402591