قدردانی رئیس جمهور پیشین افغانستان از ایران

رئیس جمهور پیشین افغانستان در دیدار سفیر ایران در کابل از حمایت‌های این کشور در قبال صلح و ثبات در افغانستان قدردانی کرد.
تصویر قدردانی رئیس جمهور پیشین افغانستان از ایران

به گزارش پرسون، «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین افغانستان امروز دوشنبه ۳۰ خرداد، با «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

کرزی درباره این دیدار در حساب توئیتری خود نوشت که در دیدار با سفیر ایران از مواضع مقامات این کشور در مناسبات‌های مختلف و حمایت از صلح و ثبات و رفاه افغانستان قدردانی کرده است.

حامد کرزی بارها از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در قبال سیاست‌های افغانستان و پذیرایی میلیون‌ها مهاجر قدردانی نموده و از طالبان خواسته بود که بر سر موضوع آب با ایران همکاری کند.

کرزی تاکید کرده بود که جمهوری اسلامی ایران از دیر زمان است که در روزهای سخت کنار مردم افغانستان ایستاده واز هیچ کمکی دریغ نکرده و افغانستان نیز باید رسم همسایه‌داری در قبال ایران برخورد متناسب داشته باشد.

به گزارش فارس، مقامات ایران همواره بر صلح و ثبات در افغانستان تاکید کرده و لزوم تشکیل دولت فراگیر را عامل اصلی امنیت در این می‌دانند.

در این راستا، آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور ایران روز گذشته در نشست خبری همتای قزاقستانی خود گفت که ضرورت تشکیل دولت فراگیر در افغانستان از جمله موضوعاتی است که تهران و نورسلطان در خصوص آن هم‌نظر هستند.

402253