توقیف مجموعه پرطرفدار به دلیل بوسه جنجالی‌

در شرایطی مجموعه عروسکی «کلیله و دمنه» شبکه خانگی این روزها در جمع پرمخاطب‌ترین محصولات در حال پخش قرار گرفته با حاشیه تازه‌ای مواجه شده است.

تصویر توقیف مجموعه پرطرفدار به دلیل بوسه جنجالی‌

به گزارش پرسون، در شرایطی که یک مجموعه عروسکی در شبکه خانگی این روز‌ها در جمع پرمخاطب‌ترین محصولات در حال پخش قرار گرفته برخی از کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به سکانس هایی از این مجموعه واکنش نشان دادند و موجبات توقیف این مجموعه را فراهم کردند.

سریال تازه مرضیه برومند، کارگردان سرشناس سینما و تلویزیون با حاشیه تازه‌ای مواجه شده است. پویشی با عنوان «مجموعه نمایشی شهرک کلیله و دمنه بازبینی شود» از سوی کاربران به راه افتاد که خواستار جلوگیری از پخش محتوا‌های آموزشی نادرست در این مجموعه پرطرفدار برای کودکان است و بر همین اساس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر وابسته به صداوسیما اعلام کرد با پخش سریال «کلیله و دمنه» به دلیل «ملاحظات جدی محتوایی» موافقت نشده است.این درحالیست که مرضیه برومند پیش از پخش تیزر این مجموعه اعلام کرده بود که این مجموعه عروسکی را برای کودکان دهه شصت و بزرگسالان ساخته است و نیز هفته گذشته برای بار دوم در صفحه شخصی خود در اینستاگرام این به این مسئله اذغان داشت.مجموعه کلیله و دمنه در حالیکه یک مجموعه عروسکی است اما محتوایی مناسب بزرگسالان دارد و در توضیحات اولیه ی آغاز مجموعه نیز محدودیت سنی برای تماشاگران این مجموعه آورده شده است.

بنظر شما آیا این چنین واکنش هایی از طرف کاربران و مسئولین نسبت به مجموعه ای عروسکی در یک پلتفرم که والدین حق انتخاب برای دیدن یا ندیدن فرزندانشون و نیز خودشان دارند ، لازم است یا نه؟! آیا کودکان ما در انیمیشن های خارجی و یا فیلم های بزرگسالان که به راحتی در دسترسشان است با چنین محتوایی و یا محتوایی نامناسب تر از این روبرو نمی شوند؟!

در زیر میتوانید سکانس های پر حاشیه مجموعه « شهرک کلیله و دمنه» را مشاهده کنید:

منبع: تابناک

402087