شهرداری تهران ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

عضو شورای شهر تهران گفت: درباره گزارش ۲۰۰روزه در صحن شورا تذکراتی به شهرداری داده شد و نواقصی در اعداد و ارقام عنوان شده، وجود داشت. برای مثال در گزارش، احداث ۱۲۴۰ هکتار بوستان عنوان شده بود که منظورشان در واقع جنگل‌کاری اطراف تهران بوده است.
تصویر شهرداری تهران ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

به گزارش پرسون، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در برنامه تهران ۲۰ تلویزیون درباره نقش شورایاری‌ها گفت: شورایاران ارتباط نزدیک با مدیریت شهری داشتند به این معنا که به صورت منظم با شهردار ناحیه، هر ماه یکبار با شهردار منطقه و به صورت فصلی با شهردار تهران جلسه داشتند. دبیر شورایاری نیز با ارائه گزارش از مشکلات محله خود در صحن شورا حاضر می‌شد. با این ابطال این ظرفیت اجتماعی به تعلیق درآمده است.

چکیده صحبت‌های ناصر امانی را در ادامه می‌خوانید:

* به عنوان عضو شورا از ابتدا تا کنون ۱۲ محله را در سطح شهر تهران بازدید کردم. ما نسبت به حضور در محلات و دیدن نواقص و مشکلات مردم و ضعف عملکرد مدیران شهرداری تعارفی نداریم. بنده تا امروز ۵۵ تذکر نسبت به این مسائل به شهرداری تهران تذکر دادم. شهردار تهران به بخشی از تذکرات پاسخ داده، بخشی از آن اجرایی شده، بخشی نیاز به زمان دارد و بخشی بدون پاسخ مانده و بنده پیگیر هستم که حتما پاسخ داده شود.

* اگر همه ابزارها برای انجام یک کار وجود داشته باشد اما مدیریت،دقت، قاطعیت وجود نداشته باشد آن کار انجام نمی‌گیرد. بنده نمی‌خواهم از عملکرد شهرداری تهران دفاع کنم، من وظیفه نظارت بر عملکرد شهرداری را دارم و این ضعفی که شما می‌فرمایید را انکار نمی‌کنم. حتما هم در نواحی و مناطق و غیره نواقص عمده‌ای وجود دارد. بنده به عنوان یکی از اعضای شورا در ابتدا از آقای زاکانی خواستم که افرادی را انتصاب کنند که تجربه و تخصص لازم را در این حوزه داشته باشند و با شهر و شهرداری آشنا باشند.

* درباره گزارش ۲۰۰روزه در صحن شورا تذکراتی به شهرداری داده شد و نواقصی در اعداد و ارقام عنوان شده، وجود داشت. برای مثال در گزارش، احداث ۱۲۴۰ هکتار بوستان عنوان شده بود که منظورشان در واقع جنگل‌کاری اطراف تهران بوده است. اما به نحوی تبلیغ شده بود که انگار ۱۲۴۰ هکتار بوستان در داخل شهر تهران ایجاد شده. بعدا نیز مدیرعامل سازمان بوستان‌ها با حضور در شورا توضیح داد که منظور کمربندی اطراف تهران بوده که از دوره قبل شروع شده و امسال به بهره‌برداری رسیده است.

* (در واکنش به این پرسش مجری که ۱۲۴۰ هکتار جنگل‌کاری مربوط به این دوره نبوده است،) خیر قبلا شروع شده بود و امسال به بهره‌برداری رسید و در این دوره کامل شده است. اما به هر حال بخشی از زحمات در این دوره بوده است.

* (درباره کم‌کاری مدیران مناطق و نواحی) در دوره قبل عملکرد سالانه همه مدیران شهرداری مورد ارزیابی قرار می‌گرفت و اگر کسی از حداقل امتیاز کمتر می‌آورد بلافاصله جابه‌جا می‌شد. مدیران باید بدانند بر عملکرد آنها نظارت وجود دارد و ارزیابی می‌شود.

* طبق آخرین گفته معاون مالی شهرداری ۶۰ هزار میلیارد تومان کل بدهی باقی مانده از همه دوره‌ها رقم بدهی شهرداری است.

401953