توزیع گسترده کالا در سراسر کشور

قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی گفت: توزیع کالا به صورت گسترده در کشور در جریان است.
تصویر توزیع گسترده کالا در سراسر کشور

به گزارش پرسون، محمد صادق مفتح قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی اظهار داشت: بازار کالاهای اساسی طی یکی دو روز آینده به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

ستاد تنظیم بازار با همان کیفیت به فعالیت خود ادامه خواهد داد تا عرضه به بازار با سهولت انجام شود.

وی تأکید کرد: از تولید تا حمل از شرکت‌های پخش به صورت لحظه‌ای در حال پایش و نظارت هستند و باید گفت که تولید در شرایط مناسب است و به خصوص در حوزه روغن بیش از حد نیاز در حال عرضه است؛ برای مثال هیچ نگرانی در مورد کمبود روغن نباتی نداریم.

این مقام وزارت صمت ادامه داد: ساعات کاری کارخانه‌ها افزایش پیدا کرده و در روز جمعه هم در حال فعالیت هستند و این روند تا زمانی که بازار به آرامش برسد ادامه خواهد یافت.

مفتح گفت: یک محور دیگر سامانه 124 و رسیدگی به شکایات است که از یک ماه پیش بحث ارتقا و بهبود زیرساخت آن مطرح شده تا امکان رسیدگی سریع‌تر به شکایات فراهم شود.

وی افزود: سامانه 124 با یک شکل جدید در حال فعالیت است تا انتقال شکایات بین سازمان دریافت کننده و نهاد رسیدگی‌کننده به صورت آنلاین و سریع انجام شود.

قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی تأکید کرد: توزیع در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در هماهنگی با اتحادیه‌ها ادامه دارد و کالاها به صورت گسترده در حال توزیع هستند. هیچ محدودیتی هم برای خرید مردم نیست و مردم می‌توانند به هر میزان که می‌خواهند کالا خریداری کنند و همه جا قیمت‌های جدید اعمال شده است. البته ممکن است در بازار رقابتی واحدهای فروش بخواهند با تخفیف کالاهای خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ عرضه کنند.

منبع: فارس

397011