مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد؛

290عنوان کتاب تخصصی و آموزشی زیباسازی به نمایشگاه کتاب می آیند

سازمان زیباسازی شهر تهران با 290 عنوان کتاب در حوزه تخصصی زیباسازی شهری در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور می یابد.
تصویر 290عنوان کتاب تخصصی و آموزشی زیباسازی به نمایشگاه کتاب می آیند

به گزارش پرسون، رضا صیادی با بیان اینکه انتشارات این سازمان در طول فعالیت خود به‌عنوان تنها مرجع تخصصی دانش زیباسازی شهری فعالیت داشته است و امسال هم برای نهمین‌باردر نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت؛ گفت: 265 عنوان تالیفی از انتشارات سازمان زیباسازی که 53 عنوان از آن شامل زیباسازی شهری، 33 عنوان شامل ضوابط و مقررات زیباسازی شهری، 28 عنوان در قالب کتابچه‌های تهران‌پژوهی و 35 عنوان نیز در قالب کتاب‌های هنری و هنرهای شهری است در نمایشگاه کتاب شرکت داده شده اند.

صیادی با اشاره به 116 عنوان کتاب دانشگاهی این انتشارات، ادامه داد: این کتاب‌ها برای دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی کاربرد دارد. همچنین دانشجویان مدیریت شهری نیز می‌توانند از مباحث این کتاب‌ها استفاده کنند. مولفان و مترجمان این کتاب‌ها از استادان دانشگاهی و استادان فعال این رشته‌ها هستند و با استفاده از دانش این استادان باتجربه و صاحب‌نام این آثار تالیف و ترجمه شده‌اند.

وی همچنین به عرضه 25 عنوان کتاب ترجمه شده در حوزه زیباسازی اشاره کرد و افزود: این آثار شامل تجارب و دانش روز دنیا در حوزه زیباسازی شهری است که 12 عنوان جدید از این آثار در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران همچنین از عرضه یک مجموعه با رویکرد آموزش شهروندی در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: این مجموعه 40 جلدی مصور که «داستان یک شهر زیبا» نام دارد، مخصوص کودکان و نوجوان است و رویکرد اصلی آن آموزش شهروندی با محور زیباسازی شهری است.

وی با اشاره به انتشار 290 عنوان کتاب از سال 1395، ادامه داد: این کتاب‌ها به‌صورت تخصصی درباره موضوعاتی چون مبلمان شهری، نورپردازی شهری، تبلیغات فرهنگی، تبلیغات تجاری، هنرهای شهری، معماری و سیما و منظر شهری تولید شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، این سازمان با تهیه QR کد ویژه ای، امکان دریافت فایل pdf برخی از کتاب های تخصصی این سازمان را برای علاقه مندان موضوعات زیباسازی شهری فراهم کرده است.

صیادی در ادامه از نصب 45 سازه اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی مرتبط با نمایشگاه کتاب در تهران خبر داد و گفت: 30 سازه پرتابل و 15 سازه عرشه با متراژ 832 مترمربع به منظور اطلاع رسانی درباره نمایشگاه کتاب 1401 در نقاط مختلف شهر تهران نصب شده است.

وی افزود: تلاش شده، در تمام نقاط مختلف شهر تهران این سازه‌ها قرار داده شود تا عموم مردم در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قرار گیرند.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، عرشه پل ها، پرتابل ها و دیگر سازه های تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر به منظور اطلاع رسانی در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته اند.

گفتنی است، سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «با کتاب سلامتیم» از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه 1401 در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

396614