جذب ۱۰۲ هزار حامی ایتام در ماه رمضان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت‌: در ماه مبارک رمضان امسال در مجموع ۱۰۲ هزار حامی جدید به طرح اکرام ایتام و محسنین پیوستند که ۴۵ هزار نفر از آنان نخستین واریزی را مستقیماً به حساب ایتام واریز کرده‌اند.
تصویر جذب ۱۰۲ هزار حامی ایتام در ماه رمضان

به گزارش پرسون، حبیب‌الله آسوده معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) با ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: همزمان با ایام عید سعید فطر، بیش از 50 هزار پایگاه دارای مجوز از شورای عالی زکات در سراسر کشور اقدام به جمع‌آوری زکات فطریه شهروندان کردند.

وی با بیان اینکه آمار نهایی پرداخت زکات تا چند روز آینده اعلام خواهد شد، ادامه داد: بر اساس آخرین آمار دبیرخانه شورای عالی زکات، تا روز گذشته حدود 290 میلیارد تومان زکات فطریه توسط مراکز مجاز شورای عالی زکات جمع‌آوری شده که در کمترین زمان به خانواده‌های نیازمند که از قبل شناسایی شده‌اند، ارائه شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به برگزاری پویش اطعام مهدوی و افطاری ساده در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: امسال در حوزه اطعام، محوریت با مردم و مراکز نیکوکاری بود و در همین راستا بیش از 6100 آشپزخانه مهدوی با مشارکت افراد داوطلب و نیروهای جهادی فعالیت کردند.

آسوده با تأکید بر اینکه تعداد آشپزخانه‌های طرح اطعام مهدوی امسال 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، خاطرنشان کرد: بیش از 22 میلیون وعده غذای گرم و حدود 8 میلیون افطاری ساده نیز در ماه رمضان به نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 700 هزار بسته معیشتی در ماه رمضان توزیع شد، گفت: در مجموع در طرح اطعام مهدوی 1900 میلیارد تومان کمک مردمی در قالب غذای گرم و بسته‌های معیشتی به محرومان ارائه شد که کمیته امداد فقط نقش هدایت این کمک‌ها را برعهده داشت.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به موضوع طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه رمضان پرداخت و ادامه داد: در این ماه در مجموع 102 هزار حامی جدید به طرح اکرام ایتام و محسنین پیوستند که 45 هزار نفر از آنان نخستین واریزی را مستقیما به حساب ایتام واریز کرده‌اند.

آسوده با بیان اینکه سرانه ایتام در حال حاضر 695 هزار تومان است، اضافه کرد: هدف‌گذاری کمیته امداد در سال 1401 رسیدن این رقم به 750 هزار تومان است. همچنین در مورد فرزندان محسنین سرانه فعلی 330 هزار تومان است که تا پایان سال جاری باید به 500 هزار تومان افزایش یابد.

396311